Kaip internetu pirkti televizorių

Televizorių nusipirkti ne taip jau sudėtinga. Tačiau tai ne taip paprasta, kaip spragtelėti pirštais. El. parduotuvių kataloguose yra labai daug modelių, tad kaip nusipirkti būtent tą, kurio jums reikia?

1 žingsnis. Nuspręskite, kokio televizoriaus jums reikia. Jei jungsitės prie Wi-Fi, reikia televizoriaus su Smart TV funkcija. Jei norite žiūrėti filmus ir klipus per internetą, žaisti kompiuterinius žaidimus, rinkitės 4K raiškos televizorius. Kai tiksliai žinosite esmines funkcijas, galite pradėti paiešką.

2 žingsnis. Susiraskite tinkamą modelį. Paprastai tai skaičių ir raidžių mišinys. Pavyzdžiui LG 43UK6300MLB. Iš šio skaičių kratinio galima suprasti tik du rodiklius. Tai 43 colių įstrižainės 6 klasės LG televizorius. Tiesa, čia užšifruoti dar ir pagaminimo metai. Tai raidė K, kuri žymi 2018 (2017 metų raidė – J). Raidė U žymi UHD arba 4 K raiškos pavadinimą. Visa tai nelabai vertinga, nes rinksitės televizorių pagal savybes ir kainą.

3 žingsnis. Nuspręskite, kiek pinigų televizoriui išleisite. Tada bus paprasčiau išsirinkti. Paprastai televizoriai kainuoja 300-500 eurų. Pigesni paprastai neturi Smart TV funkcijos, tad tinkami tik tiems, kas žiūri 11 lietuviškų kanalų ir daugiau nieko. Brangesni yra tiesiog per dideli daugumai namų.

4 žingsnis. Paieškokite kur pigiau. Televizoriai pigiausiai parduodami tai vienoje, tai kitoje parduotuvėje. Dėl to reikia palyginti kainas. Atsidarykite paiešką ir įveskite norimo televizoriaus nuorodą. Tada pereikite lietuviškas parduotuves ir pasižiūrėkite, kur tas televizorius parduodamas pigiausiai. Galite laiką sutaupyti iš karto pasinaudodami kainų lyginimo portalu Kainos.lt. Čia iš karto pateikiamos kainos iš kelių parduotuvių. Jokiu būdu tai nėra visos parduotuvės, tačiau atsispirti nuo ko tikrai turėsite.

5 žingsnis. Pirkimas ir pristatymas. Neužmirškite, kad pristatymas gali kainuoti papildomai. Taip jūsų televizorius gali pabrangti keliais eurais. Jei skirtumas nuo kitos parduotuvės buvo vos 1 euras, verta sugrįžti ir pasižiūrėti, ar toji nesiūlo nemokamo pristatymo. Žiūrėkite galutinę sumą su pristatymu. Nebent patys važiuosite pasiimti.

At reikalinga televizoriaus antena? O gal reikalingas laikiklis tvirtinimui ant sienos. Juos taip pat galima įsigyti internetu. Verta pasidomėti, ar toje pačioje parduotuvėje galima įsigyti ir šiuos priedus. Jei jau esate susipažinę su technologijomis, greičiausiai reikės ir belaidės pelės ar net klaviatūros, jei televizorių naudojate socialiniams tinklams ir žaidimams. Juos įsigykite atskirai. Tai tas pats procesas, kaip ir perkant televizorius.

NT projekto vystymas: su BIM sistema ar be jos?

bim sistema

Šiuolaikinių nekilnojamojo turto projektuotojų ir vystytojų darbas yra sudėtingas: reikia projektuoti ir statyti ilgaamžius statinius, optimaliai apskaičiuoti sąnaudas, optimizuoti darbo laiką, atitikti daugybę statybos reikalavimų. Tačiau šiuos darbus atlikti padeda naujos kartos programinę įrangą apjungianti BIM sistema. Palyginkime, kaip atrodytų naujo nekilnojamojo turto vystymas, nenaudojant BIM sistemos, ir ją pasitelkus.

Projektavimo stadija 

Įsivaizduokime, kad projektuojamas naujas daugiabutis Žirmūnuose. Kuo ypatingas projektavimas su BIM? Projektuotojai galės su savo programine įranga sukurti reikiamą projektą. Jo duomenis galės matyti ir miesto architektas, tvirtinantis projektą. Statybų leidimą teikiančios institucijos taip pat galės matyti visus projekto duomenis. Projektuotojas galės naudoti visas jam reikalingas skaičiavimo, matavimo, projektavimo sistemas, sujungtas su architekto darbu ir taip gauti vientisą projektą. Jeigu paaiškės, kad projektas dar nėra priimtinas, bus galima jį lengvai keisti visuose projekto lygiuose. Investuotojai, savo ruožtu, taip pat galės matyti, kaip investavimas į vienas ar kitas medžiagas, gali pagerinti ar pabloginti projektą. Taigi, NT vystytojas vienoje vietoje matys visą projektavimo eigą, o drauge galės koordinuoti visus veiksmus. 

Kas būtų, jeigu projektavimas vyktų be BIM? Gali būti, kad projektavimas, statybų leidimų gavimas, projekto taisymas vyktų ne taip greitai ir ne taip gerai koordinuotai, o pagrindinis projekto vystytojas negalėtų tiesiogiai sužinoti, kokia yra tam tikrų projekto aspektų būklė. Taigi, viskas užtruktų ilgiau ir galbūt kainuotų brangiau. 

Interjero vizualizacijos stadija 

Su BIM sistema interjero vizualizacijos (3D) programos galės sąveikauti su kitomis projekto dalimis: inžineriniais, energinio efektyvumo, visais statybų planais. Taigi, 3D vizualizacija bus kuriama būtent šiam projektui. BIM sistema palaiko kelias skirtingas interjero kūrimo sistemas, galima naudotis paviršių, formų, vaizdų bibliotekomis, tai palengvina darbą. Interjero vizualizacijas kartais galima kurti dar nebaigus visų projektavimo darbų, taigi, taip paspartinamas pilnas projekto sukūrimas.

Dirbant ne su BIM sistema, kiekvienas interjero dizaineris naudotų kitą 3D sistemą. Ji nesąveikautų su esamo projekto duomenims. Be to, neatsirastų ir bendros sąmatos, kuri galėtų būti sudaroma, kai viskas yra skaičiuojama kartu vienoje BIM sistemoje. Galiausiai, atsirastų net ir tam tikra paklaidų galimybė, kadangi interjero dizaineriui tektų perrašinėti į savo 3D programą duomenis iš projekto ir juos naudojant kurti interjerą. 

Projekto vykdymo ir koordinavimo stadija

Tiek dar vystant projektą, tiek jau jį baigus, bus lengva pasakyti, ar BIM sistema atsiperka. Neabejotiną naudą užtikrins šios BIM sistemos naudojimo galimybės:

  • Galimybė visus pastato duomenis turėti vienoje vietoje;
  • Galimybė visiems projekto rangovams ir dalyviams matyti, kas vyksta realiuoju laiku – stebėti realųjį pastato gyvenimą;
  • Galimybė prognozuoti pastato būklę ateičiai, tinkamai parinkti statybines medžiagas, siekiant maksimalaus naudingumo;
  • Galimybė naudotis tam tikromis projekto vystymo programomis ir jų bibliotekomis;
  • Galimybė optimaliai išnaudoti laiką, tikslingai skirstytis darbus ir efektyviai investuoti.

Naujoves ir BIM integraciją siūlo „Jung“ 

Lietuviams nekilnojamojo turto vystytojams, projektuotojams, architektams pasitarnauti gali Jung integracija į BIM sistemą. Įmonė „Jung“ suteikia galimybes naudotis bibliotekomis tokios programinės įrangos, kaip REVIT ar ArchiCAD.

Auto Desk Revit – tai 3D projektavimui skirta programinė įranga, kurią naudoja projektuotojai, landšafto dizaineriai, inžinieriai, architektai. Ji turi plačias 3D ir 2D projektavimo galimybes. BIM sistemos integracija ir „Jung“ suteikia galimybę pasinaudoti specialiai šiai programinei įrangai skirta biblioteka: formų, paviršių, reljefų, tam tikrų statinių šablonų. Tam tikri projektavimo paruoštukai padės palengvinti darbą ir iš karto pradėti ne nuo nulio, o jau nuo sukurtų elementų.

ARCHICHAD – puikiai architektams pažįstama, plačiai jų naudojama projektavimo priemonė, dirbanti sąsajoje su BIM sistema. Ši programinė įranga leidžia sukurti patvarias inžinerines konstrukcijas, apskaičiuoti svarbius statinio duomenis. „Jung“ suteikiama ARCHICAD biblioteka suteiks naujam projektui reikalingų paruoštukų ir duomenų.

GoPro nuoma: privalumai ir trūkumai

go pro nuoma

Jei dar nežinojote, Lietuvoje populiarėja nauja paslauga – GoPro nuoma. Paprasto fotoaparato nuoma nėra jokia naujiena, tačiau veiksmo kameros nuoma – jau kažkas originalaus. Ši paslauga atsirado gana neseniai. Ji skirta labai siauram žmonių ratui – tiems, kas naudojasi veiksmo kameromis. Bet šis ratas gali smarkiai išsiplėsti ir dėl Go Pro kamerų nuomos kainos. Dabar GoPro Hero 6 kamera nuomojama už 4 eurus parai.

Bet grįžkime prie straipsnio temos: privalumai ir trūkumai.

GoPro nuomos privalumai

Privalumų yra tikrai nemažai. Vienas jų yra kaina. 4 eurai parai – tikrai nedidelis mokestis. Palyginimui galima paminėti profesionalaus sisteminio fotoaparato Canon nuomą – 40 eurų parai. Ir tai neskaitant objektyvų ir priedų.

Gopronuoma.eu tinklalapyje skelbiama, kad GoPro nuomojama kartu su visais reikalingais priedais. Tai įtraukta į kainą. Tereikia tik juos pasirinkti. Tai dar vienas svarbus privalumas, nes originalūs priedai kainuoja tikrai nemažai.

Beje apie kainas. Jei laikytume GoPro kamerą investicija, tai ji būtų gana didelė. Su dauguma populiarių priedų toks komplektas kainuoja apie 600-700 eurų. Jei veiksmo kamera reikalinga tik 15-20 dienų per metus, investuoti tokios sumos į nenaudojamą kamerą tikrai neverta.

Dar vienas labai rimtas privalumas – galimybė pasirinkti modelius. Populiariausi yra Hero 5 ir Hero 6 modeliai.

Grįžkime prie kainų skaičiavimo. Jei per metus GoPro kamera reikalinga 20 dienų (14 dienų atostogoms užsienyje + savaitė aktyvaus laisvalaikio Lietuvoje: medžių lipynių parkai, Lietuvos pajūris su savo olandiškais atrakcionais, pasivažinėjimai dviračiu, kitos ekstremalios pramogos lauke), jai išleisite kiek daugiau nei 80 eurų. Reiktų turėti omenyje, kad Woodman Labs kompanija, kurianti ir gaminanti šias veiksmo kameras naujus modelius leidžia vidutiniškai kas 2 metai. Reiškia po dviejų metų bus išleistas geresnis ir naujesnis modelis. Jei naujausias modelis kainuoja 400 eurų, o po 2 metų išeis geresnis modelis už 600 eurų, pirkti tikrai neapsimoka. Go Pro nuoma – idealus variantas pradedantiesiems veiksmo kamerų naudotojams.

Beje, pamiršome dar vieną privalumą: GoPro yra geriausia pasaulyje veiksmo kamera. Konkurentai atsilieka dar keletu metų, tad artimiausiu metu „karalienės“ karūnai niekas negresia.

GoPro nuomos trūkumai

Na, štai, prieikime ir prie trūkumų, kuriuos taip pat reiktų apsvarstyti.

Vienas iš trūkumų yra tas, kad nuomotis reikia mažiausiai 3 dienoms. Negalima kameros išsinuomoti tik šeštadieniui, teks nuomotis visam savaitgaliui.

GoPro kamera – ne automobilis ir KASKO jos neapdrausi. Dėl to imamas gana didelis užstatas, kuris nebus grąžinamas, jei kamera bus prarasta arba sugadinta. Bet čia bet kurio daikto nuomos rizika.

Vis dėlto, tai ne jūsų nuosavybė. Ją kažkas naudojo prieš jus ir naudos po jūsų.

Tai ar verta nuomotis GoPro? Atsakymas vienareikšmis – tikrai verta.

 

 

Nauji LG skaitmeniniai ekranai verslui

Verslo sistemų parodoje „Integrated Systems Europe“ (ISE 2018), „LG Electronics“ (LG), OLED produktų gamybos lyderis, pristatys optimalius sprendimus pritaikomus įvairioms verslo sritims, pavyzdžiui, mažmeninei prekybai, viešosioms erdvėms ar biurams. Futuristiniai universalūs ekranai – skaidrūs OLED, berėmės OLED konstrukcijos ir OLED vaizdo sienos bei kiti inovatyvūs nauji produktai prikaustys „ISE 2018“ parodos lankytojų dėmesį.

lg ekranas

LG stende „ISE 2018“ parodoje lankytojai galės apžiūrėti 55 colių pažangių technologijų ekraną, kurį rinkoje iš kitų labiausiai išskiria tai, kad jis yra permatomas. Ši unikali technologija yra ypač funkcionali mažmeninėje prekyboje arba galerijose, kur produktai gali būti pristatomi už ekrano arba specialiųjų efektų pagalba, rodomų skaidriuose OLED ekranuose.

Parodoje taip pat bus pristatyti ir demonstruojami LG berėmiai OLED ekranai – 60 įgaubtų ir išgaubtų ekranų demonstruos įspūdingus Kanjono vaizdus. Šie išlenkti ir lankstūs skaitmeniniai ekranai idealiai tinka kuomet reikia perteikti kintančias formas ir aukštą vaizdo kokybę. Ekranai gali būti pritaikomi bet kuriai komercinei erdvei, kai reikia didelės apimties vaizdo instaliacijų ir informacinių ekranų.

lg ekranas

Kitas LG stende pristatomas gaminys – 0,6 mm storio „Even Bezel“ vaizdo siena, kuri užtikrins itin aukštą vaizdo kokybę ir aštrų vaizdą. Šis ekranas idealiai tiks aukštos kokybės produktų pristatymui mados ar grožio srityje – ekranuose itin ryškiai ir aiškiai atvaizduojamos spalvos ir smulkiausios detalės. LG taip pat pristatys 1500 nitų ryškumo vaizdo sieną, kuri labai šviesioms ir ryškioms erdvėms.

LG universalūs vaizdo sprendimai yra lengvai pritaikomi bet kuriai verslo aplinkai, o bendrovė išplėtė technologijos galimybes ir ekranus pritaikė transporto srityje – oro uostuose naudojami informaciniai ekranai, kuriuose esantis vaizdas matomas iš skirtingų žiūrėjimo kampų, o dėl išskirtinės technologijos, vaizdas neatsispindi.

LG taip pat pristatys 65 colių UHD vaizdo konferencijų sistemą, kuri buvo sukurta bendradarbiaujant su „Cisco“. Taip pat ekranus, kurie sujungiami tarpusavyje ir itin tinka ilgiems tekstams arba grupiniam darbui, nes informacija pateikiama visuose ekranuose.

permatomas lg ekranas

„Mūsų pagrindinis prioritetas yra galimybė verslui pasiūlyti efektyvius sprendimus, kurie būtų pritaikomi plačiajai auditorijai – mažmeninės prekybos, medicinos, švietimo ar transporto sektoriuje“, – sako Koo Kwang-mo, „LG Electronics B2B Company“ Informacinių ekranų skyriaus vadovas.

lg ekranas -siena

LG garso sistema „Sound Bar SJ8“ su „Chromecast“ jau Lietuvoje

„LG Electronics“ (LG) „Sound Bar“ garso sistema „SJ8“ yra tik 38 mm storio bei suderinama su LG televizoriais, o nuo šiol tampa prieinama ir Lietuvoje. „SJ8“ palaiko populiariausius garso kokybės formatus ir suteikia galimybę žiūrėti mėgstamiausius filmus įspūdingu garsu, vaizdas ir garsas prilygsta tam, kokį matome kino teatre. „Auto Sound Engine“ (Automatinis garso variklis) optimizuoja garso lygį, o įdiegta „Google Chromecast“ funkcija palaiko itin didelį kiekį muzikos ir kitokio turinio srautą.

lg soundbar

„SJ8“ yra 4.1 kanalo „Sound Bar“ garso sistema su 300W išeigos galia, kuri groja kokybiškus (iki 24 bitų, 96 KHz) garso failus WAV, FLAC ir ALAC formatais. LG „Auto Sound Engine“ palaiko optimalų garsą bet kokiame triukšmo lygyje ir visuomet užtikrina tikslius dažnius. Taip suteikiamas atitinkamas garso balansas, nepaisant aplinkos garsumo lygio. Prisitaikanti garso kontrolės technologija analizuoja turinį realiu laiku – aptikus, kad yra klausomasi dialogo, funkcija automatiškai prisitaiko ir suteikia ypatingai aiškaus ir „švaraus“ dialogo garsus. Kai technologija pajaučia veiksmą, pakeliami žemieji dažniai stipresniems pojūčiams sukelti.

„SJ8“ garso sistema yra suprojektuota taip, kad atitiktų su LG televizorių komplektais. „Sound Bar“ savo elegancija ir paprastumu puikiai dera su LG televizoriais.  Plonas „SJ8 Sound Bar“ įrenginys neužgožia vaizdo ar garso kontrolės. LG „Sound Bar“ gali vienu metu groti muziką ir palaikyti paslaugų veikimą jūsų telefone be jokių limitų. Bevielio interneto funkcija suteikia prieigą prie aukščiausios garso kokybės per Bluetooth ryšį ir užtikrina maksimalų suderinamumą.

Įdiegta „Google Chromecast“ garso operacinė sistema aprūpina vartotoją paprastu, pastangų nereikalaujančiu prisijungimu prie begalės muzikinio turinio ir radijo stočių. Mobilusis telefonas gali būti naudojamas kaip paieškos pultelis, muzikos turiniui ir garsui valdyti.

Rinkitės tinkamai – tegul elektroninės svarstyklės dirba jums

elektroninės svarstyklėsNorintiems greitai ir nenuostolingai aptarnauti klientus prekyvietėse, neišsisuks be svarstyklių. Tiksliau pasakius, prekybos verslas neįsivaizduojamas net be svarstyklių! Dabar populiarumo viršūnėje – elektroninės svarstyklės. Kokybiškos bei tikslios svarstyklės garantuos greitą produktų svėrimą ir visai nesvarbu ar tai darysite mažoje parduotuvėje, kioske, ar didžiuliame ir erdviame sandėlyje.

Kuo ypatingos elektroninės svarstyklės?

Elektroninės svarstyklės itin populiarėja, vis labiau išstumdamos mechanines svarstykles. Tai lėmė keletas naujųjų svarstyklių funkcinių savybių. Elektroninių svarstyklių nereikia reguliuoti rankiniu būdu ir vis atsukti rodyklę ties nuliu, kaip kad reikia nuolat reguliuoti mechanines svarstykles.

Esminis požymis – elektroninės prekybinės svarstyklės turi ne tik įprastą svėrimo, bet ir kainos skaičiavimo funkciją. Būtent todėl jas renkasi parduotuvių bei prekybos centrų savininkai. Negana to, šiuolaikinės svarstyklės tapo itin universaliais ir kompaktiškais įrenginiais, kurie ne tik tiksliai sveria ir apskaičiuoja kainas, bet ir kuo puikiausiai galima suderinti su kompiuterizuota kasos sistema.

Pastarųjų kelerių metų tendencija – svarstyklės virsta kompiuteriais, tikriausiai jau ir teko prekybos centruose matyti kompiuterines svarstykles. Puikus to pavyzdys – savitarnos kasos su integruotomis kompiuterinėmis svarstyklėmis. Pats klientas gali ne tik nusiskenuoti prekes, bet ir pasverti produktus. Tokios svarstykles itin patrauklios, kadangi čia galima matyti nuotraukomis pateikiamą vaizdinę medžiagą ir gali būti įdiegtos garsinės instrukcijos su nurodymais, ką toliau daryti. Tad pirkėjas ekrane mato vaizdingą meniu su nuotraukomis ir tekstu. Belieka išsirinkti reikiamą prekę ir jos kodą, pasverti ir susimokėti. Tokiu būdu sutaupomi kliento laiko resursai – nereikia laukti ilgose eilėse. Patogu, greita ir paprasta – būtent tai, ko reikia šiuolaikiniam klientui.

Svarstyklių rūšys

Jei žinote kokių svarstyklių norite, vadinasi nebus sunku išsirinkti, tačiau jei dar neapsisprendėte, reikia atidžiai apsvarstyti kur jos bus naudojamos (lauke ar uždaroje patalpoje), koks bus produktų svėrimo intensyvumas, kiek reikės energijos (ar norite svarstyklių su baterijomis, ar be). Štai keletas patarimų, padėsiančių apsispręsti, kokios svarstyklės jums reikalingos.

Kasdieniam naudojimui puikiai tiks į prekystalį montuojamos elektroninės svarstyklės, o tvirta svarstyklių konstrukcija apsaugos nuo perkrovos, skysčių ar purvo. Tad svarstyklės nereikės ypatingos priežiūros.

Dalis gyventojų mėgsta vasaros metu pardavinėti gamtos gėrybes: uogas, vaisius, grybus ir t. t. Dažniausiai prekyba vyksta įvairiose vietose (kioskeliuose, lauko terasose, turguje), kuriose nėra elektros tiekimo. Taigi tokiu atveju verta įsigyti nedideles, tačiau patvarias bei mobilias svarstykles su pakraunamomis baterijomis. Tokiomis svarstyklėmis galima naudotis net iki 120 val.

Daugiausiai svarstyklių būtų galima rasti didžiuosiuose prekybos centruose bei maisto gamybos cechuose. Kadangi čia vyrauja didesni produktų svėrimo tempai, reikalingos ir patvaresnės, itin kokybiškos svarstyklės. Tokiu atveju galima įsigyti svarstykles, kurios ne tik sveria, bet ir iš karto gali atspausdinti etiketes bei brūkšninius kodus. Juk jūsų įmonei tik į naudą atspausdinta etiketė su jūsų įmonės firmine spauda – kitą kartą klientas, įsiminęs jūsų prekės ženklą, sugrįš būtent pas jus.

Aptarus elektroninių svarstyklių ypatybes bei gausų svarstyklių asortimentą, galima tik teigti, kad kuo toliau, tuo labiau svarstyklės taikosi prie klientų poreikių. Tobulėja technologijos, programavimo sistemos, kurios leidžia klientams džiaugtis naujienomis ir svarstyklių asortimente. Taip pat mažėja ir svarstyklių dydis – jos tampa mažesnėmis, tačiau vis tiek patvariomis bei mobiliomis svarstyklėmis. Vadinasi, elektroninės svarstyklės yra inovatyvus pasirinkimas naujai užgimusiems, besiplečiančiam ir seniai gyvuojančiam jūsų pardavimų verslui. Jei rinksitės tinkamai, tai naujos ir modernios svarstyklės dirbs ne tik jums, bet ir už jus!

Trys paprasti būdai, kaip išsirinkti tobulą televizorių

televizoriusTinkamo televizoriaus paieška dažnam sukelia tikrą galvos skausmą. Skirtingi dydžiai, dizainas, technologinės galimybės, modeliai ir gamintojai. Pasirinkimas milžiniškas, tačiau, kaip rasti tą vienintelį, tinkantį Jums ir Jūsų namams? 

Pirmas žingsnis: išsirinkite ekrano dydį

Televizoriaus ekrano dydis yra itin svarbus kriterijus, todėl paieška turėtų prasidėti būtent nuo to. Svarbu atkreipti dėmesį, kad gamintojai coliais nurodo būtent ekrano, o ne korpuso dydį, todėl ir rinktis reikėtų pagal ekrano išmatavimus. Pagrindinė taisyklė, kurios laikantis reikėtų rinktis televizoriaus ekraną – atstumas nuo vietos, kur sėdėsite Jūs, iki vietos, kur bus televizorius. Svarbu atsižvelgti į tai, kad net ir didesnės įstrižainės plokšti televizoriai užima mažiau vietos, taigi Jūsų naujasis televizorius gali stovėti toliau nuo žiūrėjimo vietos, o vaizdas išliks toks pats ryškus ir geras. Palyginus su senais televizorių modeliais, naujieji modernūs UHD televizoriai rodys puikiai nepriklausomai nuo to, toliau Jūsų ar arčiau jie bus pastatyti. Renkantis UHD televizorių yra rekomenduojama, kad atstumas tarp jo ir žiūrėjimo vietos būtų nuo trijų iki keturių kartų ilgesnis už televizoriaus įstrižainę. Idealus atstumas gali būti apskaičiuojamas dauginant sėdimą atstumą (coliais) iš 0,535. Pagal gautą atstumą reikėtų ieškoti artimiausios tinkamos įstrižainės. Pavyzdžiui, sėdite 2 metrus (80 colių) nuo televizoriaus, taigi idealus televizorius Jums būtų 42 colių (80 x 0,535 = 42). Taip pat yra bendrinės taisyklės, kurios skirtos standartinėms patalpoms:

  • Mažiems kambariams ar virtuvėms reikėtų rinktis 29 colių ir mažesnius televizorius
  • Miegamiesiems kambariams – nuo 32 iki 42 colių
  • Gyvenamiesiems kambariams – rekomenduojamas televizoriaus dydis ne mažesnis kaip 42 coliai. Nuo 55 colių ir daugiau televizorius yra laikomas tinkamu prezentacijoms didelėse erdvėse ar net kino filmams.

Antras žingsnis: išsirinkite ekrano tipą

Išsirinkus ekrano dydį kitas žingsnis yra nuspręsti, kokio tipo ekrano norite. Nuo jo priklauso ir televizoriaus kaina. Rinktis tikrai yra iš ko, šiandien rinkoje siūloma rinktis iš LCD, LED, padidintos kokybės LED, OLED ar plazminių televizoriaus ekrano tipų.

Rinkoje vis dar galima rasti plazminių televizorių, tačiau jie jau yra technologinė praeitis. 2015 metais dauguma gamintojų nutraukė šios rūšies televizorių gaminimą ir tiekimą, taigi jeigu dar svarstote ar pirkti plazminį televizorių, turėtumėte žinoti, kad jų era jau baigėsi. Plazminiai televizoriai buvo vertinami už gerą spalvų kokybę, platų matymo kampą bei aukštos kokybės raišką. Iš kitos pusės šie televizoriai negebėjo tikroviškai atkurti spalvų, perteikti juodos spalvos, nes buvo pakankamai tamsūs.

Tikriausiai pats populiariausias televizorius rinkoje – LED tipo. Sau tinkamą gali rasti kiekvienas, tiek pagal skonį, tiek pagal galimą skirti biudžetą. Jie lyginami su plazminiais televizoriais, tačiau yra gerokai šviesesni, mažiau atspindžių, suvartoja mažiau elektros energijos ir yra lengvesni. Tačiau LED televizoriai turi gan žemą kontrastingumą, prastesnį matymo kampą, negali pasigirti gilia juoda spalva.

Padidintos kokybės LED televizorius (skystųjų kristalų ekranas) – tai yra patobulintas LCD televizorius. Geresnis vaizdas ir spalvų kokybė, aukštesnės kokybės raiška lyginant su LED televizoriumi. Yra gaminami du tipai: „Ips Quantum Display“ ir „Quantum Dot“. Trumpai tariant – šie televizoriai yra geriausi iš LED tipų, tačiau jie yra ir gerokai brangesni už tradicinį LED ekrano tipą.

OLED tipo televizoriai – organinių šviesos diodų televizorius yra visiškai kitoks ir absoliuti technologijų naujovė. Šie televizoriai yra itin ploni, dailesni vizualiai ir namuose tampa ne tik daiktu, bet ir interjero detale. Organiniai šviesos diodai patys spinduliuoja šviesą. Jiems, kitaip nei LCD televizoriams, nereikia papildomo šviesos šaltinio, kuris gerokai pastorina korpusą. Išskirtinė OLED televizorių inovacija – savaime užsidegantys pikseliai. Tokiu būdu yra tobulai atvaizduojama juoda spalva, o kitos tampa itin ryškios ir realistiškos. OLED televizoriai išsiskiria vaizdo ir garso kokybe, o žiūrint mėgstamus filmus galima pasijusti lyg kino teatro salėje. Tai yra meno ir inovacijų derinys, kuris puikiausiai atlieps jūsų poreikius.

Trečias žingsnis: išsirinkite rezoliuciją

HD technologiją palaikančiuose televizoriuose raiška yra 1366 x 768 pikselių. Tuo tarpu „Full HD“ televizoriai turi dar aukštesnę rezoliuciją – 1920 x 1080 pikselių. Šiandieninių technologijų amžiuje, kai viskas labai sparčiai keičiasi, rekomenduojama, kad žemiausia rezoliucija būtų „Full HD“.

„Ultra HD“ (UHD) televizorių rezoliucija yra keturis kartus aukštesnė už „Full HD“ ir yra 3840 x 2160 pikseliai. Tai reiškia dar tikslesnį ir aiškesnį vaizdą. 4K raiška pasižymi turinio, tokio kaip „Youtube“ ar „Netflix“ transliavimo galimybėmis UHD raiška išmaniuosiuose įrenginiuose.

 

Kiti svarbūs dalykai

Nepriklausomai nuo ekrano dydžio, jeigu yra galimybė, rekomenduojama rinktis IPS technologiją palaikantį televizorių. Kokia iš to nauda? Televizorių galės stebėti gausus būrys žmonių ir iš visų kampų vaizdas bus lygiai toks pats kokybiškas, aiškus ir ryškus.

Kita itin pasitarnaujanti funkcija – „Smart TV“. Tai išmanioji televizija, su kuria galėsite itin patogiai valdyti savo televizorių, prijungti jį prie planšetinio kompiuterio ar išmanaus telefono, pasižiūrėti, ką rodo kitos programos, neišjungiant tuo metu žiūrimos, susikurti savo mėgstamiausių kanalų įrankių juostą ir kitos technologijos, kurios televizorių pavers išmaniu įrenginiu.

LG OLED televizorius 5 kartą pripažintas geriausiu Europoje

„LG Electronics“ (LG) OLED televizorius pripažintas aukščiausios klasės televizoriumi Europoje. Tokį apdovanojimą jau penktus metus iš eilės skyrė „Europos garso ir vaizdo asociacija“ (EISA).

lg oled televizorius

„LG Signature OLED“ televizorius (modelis 65G6) teisėjų buvo įvertintas, kaip „tikras meno kūrinys“. Teisėjai buvo sužavėti televizoriaus galimybėmis pavaizduoti tobulą juodą spalvą ir itin realistiškas kitas spalvas. Komisija taip pat išskyrė „LG Signature OLED“ televizoriaus „HDR 10“ ir „Dolby Vision™“ standartų palaikymą.

 

„Mums didelė garbė gauti prestižinį EISA apdovanojimą jau penkerius metus iš eilės. Šis apdovanojimas patvirtina, kad priimame teisingus sprendimus, o mūsų kuriami televizoriai sukėlė tikrą revoliuciją rinkoje“, – sakė Brian Kwon, „LG Home Entertainment Company“ prezidentas.

 

Kitas LG televizoriaus modelis – „LG UH770V Super UHD“ buvo pripažintas Europos „Smart TV“ apdovanojimuose, dėl įspūdingos vaizdo kokybės ir „webOS 3.0“ operacinės sistemos.

 

EISA apdovanojimai yra rengiami kasmet, o komisiją sudaro 50 žurnalų iš 20 Europos valstybių. Kiekvienais metais visų žurnalų redaktoriai sprendžia, kurie žurnalų puslapiuose pristatyti buitinės elektronikos modeliai gaus EISA apdovanojimus. Vertinimo kriterijai yra produkto inovatyvumas, technologinės savybės, dizainas.