Telefonų taisykla: kada ir kaip ieškoti?

telefonų taisykla

Sugedęs telefonas – itin nemaloni staigmena. Kai telefonu daugelis naudojamės kasdien ne tik pramogoms, bet ir darbo reikalais, tai tampa labai svarbiu mūsų daiktu. Todėl sugedus aparatui, norisi kuo greičiau pašalinti gedimus, kad telefonu būtų galima naudotis kaip iki tol. Tam reikalinga profesionali ir gerai darbus atliekanti telefonų taisykla.

Kokius gedimus taiso?

Jeigu telefonas sugedo pirmą kartą, gali būti, galite netikėtai susidurti su situacija, kad telefonų taisykla tiesiog nepriims Jūsų aparato todėl, kad gedimas per ne lyg neįprastas, jis netaisomas. Dažniausiai taisykloje keičiami telefonų ekranai, sprendžiamos akumuliatoriaus problemos, keičiamos telefonų vidinės detalės. Tad jeigu Jums reikalingas konkretus remonto darbas, apie tai, kokios taisyklos jį atlieka, galite pasidomėti internete. Taip pat iš anksto reikėtų pasidomėti dėl darbų kainos. Kai kuriose taisyklose galima palikti aparatą įvertinimui. Meistras nustatys problemą, praneš, kiek galėtų kainuoti remontas, o tada galėsite apsispręsti, ar reikėtų rinktis remontą, ar geriau galvoti apie naujo telefono įsigijimą.

Kaip ieškoti?

Žinoma, jog greičiausiai būtų ieškoti telefonų taisyklos internete. Čia nesudėtingai galite rasti daugelio taisyklų interneto svetaines. Jose bus visa Jums reikalinga informacija – teikiamų paslaugų sąrašas, preliminarūs įkainiai, taisykloje priimami aparatų gamintojai ir modeliai. Taip pat – taisyklos kontaktai ir rekvizitai. Labai svarbu rinktis patikimą taisyklą, kuri veiklą vykdo oficialiai ir gali suteikti darbų garantiją. Tai geriausia būdas būti tikriems, kad paslauga bus atlikta kokybiškai, telefono taisymui bus panaudotos oficialios ir kokybiškos detalės, o po taisyklos telefonas tarnaus be priekaištų.

Be to, nepamirškite, kad oficialiai paslaugas teikiančios įmonės turi suteikti ir dokumentaciją. Mokėdami pinigus, nepamirškite pasiimti kasos čekio, o prieš palikdami telefoną taisykloje, pasirašykite paslaugų sutartį.

Kiek laiko užtruks?

Priklausomai nuo telefono gedimi,o taisymas gali užtrukti nuo kelių valandų iki kelių savaičių. Taisymo terminas gali prasitęsti tais atvejais, kai reikalinga siųsti detales. Tokiais atvejais telefonas iš savininko paimamas ir užsakomos reikalingos detalės. Kol jos neatsiunčiamos, negali būti atlikti ir remonto darbai. Tad profesionali telefonų taisykla tokiu atveju siūlo puikią paslaugą – pakaitinį telefoną. Daugeliu atvejų, kai žmonės negali likti ilgam be telefono, toks taisyklos pasiūlymas gali padėti šį laiką be telefono išgyventi su mažiau nepatogumų. Nereikės ieškoti skolintis telefono ar pirkti seno dėvėto aparato, kol Jūsų aparatas taisykloje laukia savo remonto eilės.

Kaip išmanieji telefonai pakeitė mūsų keliones

Išmaniųjų telefonų pažanga suteikė pasauliui begalę novatoriškų sprendimų. Nuolatinė interneto prieiga, naujos bendravimo galimybės ir daugybė priemonių, skirtų mūsų darbui, laisvalaikiui ir kasdieniam gyvenimui. Išmanieji telefonai palietė beveik kiekvieną mūsų gyvenimo aspektą – ir tai taip pat labai reikšmingai atsispinti mūsų kelionėse.

Pasaulis tampa vis mažesnis. Skirtingų šalių kultūromis galime „pasidalinti“ vos vieno mygtuko paspaudimu, o išmanieji telefonai šiame procese vaidina labai svarbų vaidmenį. Tačiau, kaip dar šiuolaikiniai išmanieji telefonai pakeitė mūsų pasaulio pažinimo būdus?

Užsisakoma keliaujant

Jau seniai galima atsisveikinti su apgyvendinimo, transporto ar lėktuvų bilietų užsakymu prieš daugybę mėnesių – dabar gyvename išmaniųjų telefonų eroje, kurioje galime labai lanksčiai planuoti savo keliones ir visą tai užsisakyti impulsyviai.

Įvairiose transporto priemonėse, kuriomis vartotojai naudojasi keliaudami, taip pat visuomet veikia Wi-Fi interneto ryšys, kuris suteikia laisvę kelionės metu užsisakyti kambarius viešbučiuose, iš anksto įsigyti bilietus į pasirinktas lankytinas vietas ir atlikti daugybę kitų organizacinių darbų. Tiesą sakant, šiandien bene pusė keliautojų įvairią veiklą kelionėms užsisako tą pačią dieną arba iki jų kelionės likus 1-2 dienoms. Tai reiškia, kad didelė dalis keliautojų visą tai yra linkę atlikti savo kelionių metu. Dėl šios priežasties kelionių planai tapo lankstesni ir keliautojai nebeturi būti pririšti prie iš anksto nustatyto griežto grafiko.

Taigi, tikriausiai akivaizdžiausias pokytis, kurį šiandien jaučia keliautojai, yra didžiulė laisvė, suteikiama kišeninių išmaniųjų bendrakeleivių. Dabar keliaudami mes turime galimybę prisitaikyti ir improvizuoti – apsiginklavę neribota prieiga prie informacijos, kuri prieš dvidešimt metų nė negalėjo būti įsivaizduojama.

Dalinimasis akimirksniu

Jokių tarptautinių skambučių iš taksofono automato autobusų stotyje, jokių atviručių siuntimo savo giminaičiams ir draugams, kuriuos jie gauna praėjus savaitei po jūsų grįžimo namo. Išmanieji telefonai suteikė kiekvienam iš mūsų neįkainojamą galimybę dalintis unikalia patirtimi – ir visą tai daryti akimirksniu! Nuotraukos ir vaizdo medžiaga gali būti vos per keletą sekundžių užfiksuota, įkelta ir paskleista internetu.

Lygiai taip pat ir el. laiškai, žinutės socialiniuose tinkluose bei SMS gali būti pristatomos realiu laiku. Draugai ir šeimos nariai gali visuomet žinoti jūsų būvimo vietą, susipažinti su jūsų aplankytais objektais ir kartu su jumis net už tūkstančių kilometrų pajusti tai, ką jaučiate jūs.

Informacijos pasiekiamumas

Šiandieniniais „Airbnb“ ir „Instagram“ laikais egzistuoja auksinė keliautojų taisyklė – susikurkite savąjį nuotykį! Keliautojai jau seniai nebenori saugių ekskursijų, kurioms vadovauja patyrę gidai, ar aukščiausiu saugumo ir prabangos lygiu pasižyminčių viešbučių kambarių. Jie nori autentiškumo. Jie nori pasinerti į naujas kultūras be jokio „apsauginio tinklo“. Trumpiau tariant, šiuolaikinis keliautojas nori unikalios patirties. Išmanieji telefonai tokį keliautojų norą pavertė realybe, suteikiant jiems efektyvią navigacijos, tyrinėjimo ir vertimo skirtingomis kalbomis galimybę. Visa tai padeda paprasčiau bendrauti su vietiniais, atrasti „pamirštas“ vietas ir susikurti sau unikalų nuotykį. Dalinimosi ekonomikos augimas šiandien yra viso to akivaizdus įrodymas.

Išmanieji telefonai keliautojams į rankas perdavė didžiulę galią. Nuolatinė interneto prieiga tiems, kurie nori nepamirštamų įspūdžių ir unikalių pramogų, suteikė nepakartojamą galimybę – pamirštant apie tradiciniuose kelionių vadovuose keliautojams pateiktas gaires.

Paprastesnė navigacija

Suprantama, kad viena iš sklandžios kelionės sudedamųjų dalių yra žinojimas, kur mes einame ir kaip galime nukakti į norimą vietą. Šiandien navigacija tapo gerokai paprastesnė ir tam didžiulės reikšmės turėjo išmanieji telefonai.

Kai kiekvienas išmaniojo telefono vartotojas turi neribotas galimybes pasirinkti iš daugybės skirtingų mobiliųjų programėlių, atrasti norimus kelius naujuose miestuose tampa ne tik labai paprasta, tačiau ir ypač smagu. Mobiliųjų programėlių pagalba galima lengvai ir greitai surasti viešąjį transportą, lankytinas vietas, viešbučius, maisto prekių parduotuves, restoranus ir kavines, automobilių nuomos bendroves ir bet kurias kitas vietas, kurias norite aplankyti savo kelionės metu. Žinoma, kiekvienos kelionės metu pagrindiniu „instrumentu“ turėtų tapti „Google Maps“ programėlė, kuri turi bene kiekvieną funkciją, kurios gali prireikti efektyviai kelionei.

Visa tai sumažina pasimetimo tikimybę ir kartu padidina tikimybę naujame mieste atrasti „paslėptus“ perliukus, kurie praturtintų kelionės patirtį. Be to, jei į keliones leidžiamasi automobiliu, naudojimasis išmaniaisiais telefonais tampa dar paprastesnis, kadangi tokiu atveju automobiliniai USB įkrovikliai užtikrina, jog niekuomet neišseks išmaniųjų telefonų baterijos.

Verslas tampa universalesnis

Į verslo keliones prieš dvidešimtį metų besileisdavę vartotojai susidurdavo su begale įvairių iššūkių, kurie šiandien yra tiesiog neįsivaizduojami. Anuomet norint svarbius klausimus suderinti su klientu, kolega ar verslo partneriu, tekdavo susitikti akis į akį arba skambinti iš savo viešbučio. Šiandien galime rinktis iš galybės skirtingų sprendimų, kurių pagalba turime galimybę visuomet būti pasiekiami, efektyviai organizuoti ir planuoti susitikimus, pro savo akis nepraleidžiant nei vienos svarbios detalės.

Nėra jokios abejonės, kad verslo kelionėms išmanieji telefonai šiomis dienomis turi didžiulę teigiamą įtaką – ypač tuomet, jei norima suplanuoti ir efektyviai koordinuoti susitikimus su skirtingais žmonėmis. Išmanieji telefonai suteikia didžiulį patogumą, leidžiant vos keliais mygtukų paspaudimais pasiekti reikalingą informaciją, kartu sukuriant sau daug palankesnes sąlygas kelionei ir nepraleidžiant vos kartą gyvenime pasitaikančių galimybių.

Poveikis socializacijai

Žinoma, išmanieji telefonai taip pat turi ir tam tikrų trūkumų. Keliautojai, kurie savo kelionių metu naudojasi išmaniaisiais telefonais, turi galimybę tiesiogiai ir reguliariai bendrauti su savo draugais ir šeimos nariais, kurie yra pasilikę už tūkstančių kilometrų, tokiu atveju sumažinant būtinybę ir poreikį bendrauti su nepažįstamais žmonėmis ir tokiu būdu labiau įsitraukti į aplink juos kelionės metu vykstantį gyvenimą. Tačiau būtent tai ir yra labai svarbu norint suprasti, kas yra tikroji keliavimo patirtis.

Tiesą sakant, atlikti tyrimai parodė, kad tuomet, kai žmogus patenka į naują ir sudėtingą socialinę situaciją, jis dažniausiai siekia savo telefono – lyg tai būtų savotiškas gynybos mechanizmas. Tai yra lengvai suprantama elgsena. Kaip bebūtų, tai padeda atitrūkti nuo situacijos ir kartu veikia kaip socializacijos patvirtinimas – „aš šiuo metu telefonu kalbu su savo draugais, todėl visiškai nesvarbu ar aš komunikuoju su aplink mane kelionės metu esančiais žmonėmis“ – tačiau tai taip pat yra ir akivaizdi efektyvios bei turiningos kelionės priešprieša. Be abejo, kiekvienos kelionės metu teks susidurti su nepatogiomis ir sudėtingomis situacijomis, kurios gali jus išmušti iš vėžių, tačiau būtent tuomet ir yra svarbiausia pasistengti į visą tai įsitraukti ir pajusti tikrą gyvenimą bei užmegzti tikrą pokalbį. Jūs niekuomet negalite žinoti, kur tai jus nuves – galbūt padės surasti naują draugą, o gal leis atrasti naujas galimybes.

Todėl nors išmanieji telefonai turi nepamatuojamą reikšmę mūsų kelionėms, vis dėlto yra labai svarbu atminti, kad tai yra tik įrankis, kuris turėtų pagerinti mūsų kelionės patirtį. Tol, kol jūs į savo išmanųjį telefoną nežvelgsite kaip į realaus bendravimo pakaitalą, išmanusis telefonas kelionių metu tarnaus jums kaip nepamainomas draugas, padedantis jums iš jus supančios aplinkos pasisemti gerokai daugiau nei kada nors anksčiau.

Informacijos šaltinis: https://priedaimobiliems.lt/

„Bitė“ ir „Tele2“ spartins 5G diegimą Lietuvoje ir Latvijoje dalinantis tinklo infrastruktūra

5G

Telekomunikacijų bendrovės „Bitė“ ir „Tele2“ pasirašė susitarimą, kuriuo numatoma sukurti bendrą radijo prieigos tinklą (angl. radio access network arba RAN) Lietuvoje ir Latvijoje. Partnerystė leis paspartinti 5G tinklo diegimą bei optimizuoti abiejų bendrovių infrastruktūros priežiūrą. Bendras tinklas neturės jokios įtakos bendrovių konkurencijai siūlant prekes ir paslaugas – „Tele2“ ir „Bitė“, kaip ir iki šiol, veiks kaip visiškai savarankiškos įmonės. Dalijimasis infrastruktūra yra įprasta praktika pasaulyje ir ES – kai kuriose šalyse tai vyksta jau 18 metų.

Partnerystė bus įgyvendinama steigiant bendrą įmonę. Pastaroji pradės diegti 5G tinklą bei valdys bendrovių anksčiau sukurtą RAN tinklo (šį tinklą sudaro bazinės stotys ir antenos) infrastruktūrą. Pagrindinius tinklus (angl. core network), kuriuos sudaro komutacinės stotys ir kita kritinė įranga, įmonės ir toliau valdys atskirai.

Susitarimą pasirašiusios bendrovės tikisi, kad 5G tinklą įdiegti bendromis jėgomis pavyks kur kas greičiau nei projektą plėtojant pavieniui. Tokiu būdu tikimasi prisidėti prie spartesnės skaitmeninės ekonomikos plėtros Lietuvoje ir Latvijoje.

„Bitė“ ir  „Tele2“ planuoja bendrą tinklą sukurti palaipsniui 2021–2023 metais ir šį procesą užbaigti iki 2023 metų pabaigos. Iki 2021 metų vyks planavimo ir pasirengimo darbai.

„Bendradarbiavimas neapsiribos efektyvesne tinklo priežiūra ir plėtra – jis skirtas realizuoti mūsų ilgo laikotarpio ambicijas. Mes norime, kad Lietuvos gyventojai džiaugtųsi greitu ir kokybišku ryšiu. Dalijimasis tinklu yra populiarus būdas pagreitinti 5G ir kitų modernių technologijų plėtojimą, daryti tai efektyviau ir didesnėmis apimtimis. O tikrieji laimėtojai bus klientai, kuriems atiteks prieiga prie didžiausio mobiliojo ryšio tinklo“, – sakė „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis.

Susitarimą paskatino teigiama patirtis, kurią sukaupė kitų šalių operatoriai, įgyvendinę panašius projektus. Aktyvus dalijimasis tinklu nieko nebestebina – pasaulyje esama maždaug 100 panašių projektų, vien Europoje jų priskaičiuojama 40. Pavyzdžiui, „Tele2“ ir „Telenor“ dalijasi tinklu Švedijoje, „Orange“ ir „T-Mobile“ Lenkijoje, DNA ir „Telia“ Suomijoje, SFR ir „Bouyuges Telecom“ Prancūzijoje, „Vodafone“ ir „Nova“ Islandijoje.

„Svarbiausias partnerystės tikslas – paspartinti 5G tinklo pagrindu veikiančių „Bitės“ paslaugų kūrimą, galimybes klientams greičiau pasiūlyti mobiliosios televizijos, spartesnio interneto bei daiktų interneto sprendimus. Bendras tinklas užtikrins geresnę paslaugų kokybę, platesnę aprėptį ir didesnę talpą nei atskiri tinklai. Bendradarbiavimas taip pat leis efektyviau išnaudoti resursus ir labiau tausoti aplinką“, – pažymėjo „Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius Pranas Kuisys.

Telekomunikacijų bendrovės skaičiuoja reikšmingus efektyvumo pokyčius dalijantis tinklo infrastruktūra. Pavyzdžiui, bendrame tinkle sukuriamas 30-60 proc. didesnis duomenų srauto pralaidumas, partnerystė taip pat teigiamai veikia aplinką, nes mažėja išteklių vartojimas – vien elektros energijos suvartojama apie 20 proc. mažiau.

„Bitė“ ir „Tele2“ valdys po 50 procentų bendros Lietuvoje ir Latvijoje veiksiančios įmonės akcijų.

Kokybiški vyriški laikrodžiai – ne kiekvieno kišenei?

išmanus laikrodis

Tai, kas kokybiška, ne visada įperkama. Arba įperkama, bet sunkiai. Visgi būna ir taip: kokybiška bei įperkama. Pastarasis variantas džiugina abi puses – ir pirkėją, ir pardavėją. Kodėl? Todėl, kad parduodama ir nuperkama daugiau. Tai tarsi darnus pasiūlos ir paklausos šokis. O kaipgi kokybiški vyriški laikrodžiai? Ar jie įperkami, ar skirti tik išrinktiesiems?

Stilių ir funkcijų skirtumai

Pradėti tikriausiai reikėtų nuo stilių ir funkcijų skirtumų. Būtent čia randame raktą, leidžiantį suprasti, ar kokybiški vyriški laikrodžiai yra įperkami, ar visgi nelabai.

Bene radikaliausias pavyzdys – išmanusis laikrodis. Jis turi daugiau funkcijų nei įprastas klasikinis aksesuaras. Tačiau kyla klausimas, ar tai lygintini „žanrai“, ar išmaniuosius daiktus vertėtų palikti kitoje kategorijoje. Bet netgi palikus vadinamuosius smartwatch nuošalyje, kainų skirtumai niekur nedingsta. Vienas klasikinis laikrodis kainuoja šimtą eurų, o kitas – dešimt tūkstančių.

Vienas iš veiksnių, turinčių įtakos produktų kainoms, yra papildomos funkcijos. Laikrodis su chronografu veikiausiai bus brangesnis už tokį, kuris rodo laiką ir neturi papildomų funkcijų. Kitas pavyzdys – atsparumas vandeniui. Kokybiški vyriški laikrodžiai, su kuriais galima plaukioti ar netgi nardyti, bus brangesni už mažiau atsparius produktus.

Galima teigti, kad esama ir šiokio tokio paradokso. Štai minimalistinis dizainas, net ne visos valandų padalos yra, o tik kelios pagrindinės. Ir toks gaminys itin brangus. O priežasčių gali būti visokių. Gal tai ypač plonas laikrodis? Juk sukurti ploną korpusą – ne juokas. Centimetro storis atrodo normalus, su tokiu laikrodžiu patogu, jie turbūt neklius už marškinių rankovės. O ką pasakytumėte apie perpus plonesnį laikrodį? Tai ne tik patogumas, ne tik lengvumas, bet ir išskirtinė elegancija.

Laikrodžių pasaulis įdomus, žavintis. Ką tik kalbėjome apie ploną korpusą. Tačiau kai kurie gamintojai kuria masyvius aksesuarus. Abiejose „stovyklose“ yra pirkėjų. Tai reiškia, kad vieniems žmonėms norisi vienokių dizaino sprendimų, kitiems – kitokių. Taip laikrodžiai pritraukia dar daugiau dėmesio, yra dar labiau aprašomi, jais domisi ir lietuviai, ir kitų šalių piliečiai.

Svarbu, kad norint pavyksta įsigyti prekę, kurios dizainas patinka, ir nepermokėti. Gera žinia ir tiems, kurie pasiruošę išleisti tūkstančius. Kad ir kokia tai kainos kategorija, kad ir koks stilius, bet kuriuo atveju yra iš ko rinktis. Tad kokybiški vyriškis laikrodžiai – ir kiekvieno, ir ne kiekvieno kišenei.

Pristatytas LG flagmanas – LG V30

lg v30 telefonas

Šiandien „LG Electronics“ pristatė nekantriai lauktą išmanųjį telefoną „LG V30“. Naująjį „V30“ papildė kelios itin patogios ir išskirtinės funkcijos: pirmasis dvigubos kameros „Crystal Clear F1.6“ objektyvas, „Cine Video“ režimas, kuris skirtas aukštos kokybės vaizdo įrašams, „OLED FullVision“ ekranas su plonu, lengvu ir minimaliu dizainu, premium garso kokybė su „Hi-Fi Quad DAC“ ir „B&Q Play“ garso reguliavimo sistema, „Google“ asistentas bei garso atpažinimo sistema.

 

Kurk vaizdo įrašus kaip tikras profesionalas su F1.6 „Cristal Clear“ objektyvu ir „Cine Video“

„LG V30“ dviguba kamera yra papildyta pirmąja industrijoje F1.6 kamera su stiklo objektyvu, skirtu ryškesnėms ir gyvesnėms spalvoms. Pagrindinė „V30“ telefone esanti galinė kamera su patobulintu F1.6 jutikliu, leidžia užfiksuoti šviesesnes, dinamiškesnes nuotraukas.

Dėl naujos „Cine Video“ įdiegtų „Cine Effect“ ir „Point Zoom“ funkcijų, dabar vartotojai gali įrašyti aukštos kokybės vaizdo įrašus, kuriuos sustiprina įvairių kino žanrų kinematiniai atspalviai. Ir tai tik su savo išmaniuoju telefonu!

 

Plonas ir „OLED FullVision“ ekranas kompaktiškame korpuse

„LG V30“ korpusas yra stebėtinai kompaktiškas, plonas ir lengvas. Net su dideliu 6 colių 18:9 „OLED FullVision” ekranu, „V30“ yra 8 mm trumpesnis ir 3 mm siauresnis nei jo pirmtakas. Šio telefono storis siekia vos 7,3 mm, svoris 158 g. „LG V30“ yra lengviausias tarp 6 colių ekraną turinčių išmaniųjų telefonų.

„V30“ gali būti naudojamas bet kokioje situacijoje be rūpesčių dėl jo IP68 atsparumo vandeniui ir dulkėms. Telefonas puikiai apsaugotas nuo dulkių ir gali būti panardintas į 1,5 metrų gylį trisdešimčiai minučių, taip nepažeidžiant nei vienos funkcijos. Naudodami „Quick Charge 3.0“, visiškai tuščios baterijos „V30“ įkraunamas iki 50 % vos per 30 minučių. „V30“ taip pat siūlo bevielį įkrovimą, todėl nebereikės rūpintis išsikrovusia telefono baterija netinkamiausiu momentu.

 

„Hi-Fi Quad“ DAC palaikomas individualus aukščiausios kokybės garso įrašas

„LG V30“ patobulintas „Hi-Fi Quad“ DAC kartu su „B & O PLAY“ garso inžinieriais. Tai suteikia autentišką ir geresnį akustinį garsą. „V30“ yra pirmasis pasaulinis išmanusis telefonas, kuris remia MQA technologiją, leidžiančią perduoti didelės skiriamosios gebos garso failus, kurie užfiksuoja originalų studijos meistriškumo garsą ir suglaudžia jį į mažus failus, kad būtų galima sukurti didelės skiriamosios gebos garso įrašą, kurį lengva transliuoti.

Naudojant keturias skirtingas parinktis, „LG V30“ saugumas yra labiau pažengęs nei bet kada. „LG V30“ turi veido atpažinimo funkciją naudojant priekinę kamerą, balso atpažinimo funkciją, kurioje naudojamas vartotojo balso ir vartotojo apibrėžtų raktinių žodžių bei pirštų atspaudų jutiklio derinys.

V30 su 64 GB ROM bus keturių gražių ir elegantiškų atspalvių: „Aurora Black“, „Cloud Silver“, „Moroccan Blue“ ir „Lavender Violet 2“. „LG V30 +“ su 128 GB talpos atmintine bus galima įsigyti tik tam tikrose rinkose.

Reikalingas iPhone remontas? Kur kreiptis ir ko tikėtis?

iphone remontasMobiliųjų telefonų remonto paslaugos – sparčiai Lietuvoje besiplėčianti rinka, mat vis daugiau klientų susiduria su telefonų gedimais, tačiau nenori ieškoti naujo aparato, todėl kreipiasi į meistrus, galinčius išspręsti problemas. Jei paprastą telefoną su „Android“ programine įranga galima nunešti į bet kurį remonto saloną, tai iPhone remontas, regis atliekamas toli gražu ne bet kur. Tad kaip išspręsti sugedusio telefono problemą?

Kreiptis į garantinį

Žinoma, jog geriausias ir efektyviausias sprendimas yra kreiptis į gamintojo saloną. Ir Lietuvoje yra „Apple“ ženklo atstovybė, kuri užtikrina profesionalią ir tinkamą klientų aptarnavimo sistemą. iPhone telefonai tuo ir traukia pirkėjus, nes tai savotiška bendruomenė su atskira politika. Todėl šio prekinio ženklo gaminiai yra susiję, jų detalės negali būti pritaikyti kitų prekės ženklų gaminiams. Tad ir iPhone remontas gali tapti rimtu iššūkiu, jei nežinote apie šio gamintojo saloną.

Kodėl verta kreiptis į gamintoją?

Pirmiausia todėl, kad visame pasaulyje žinoma kompanija stengiasi pateisinti visus klientų lūkesčius ir užtikrina aukščiausios kokybės aptarnavimo lygį. Tai reiškia, jog iPhone 5 remontas ar kito modelio remontas „Apple“ salone jums greičiausiai visiškai nieko nekainuos. Tai užtikrina gamintojas. Be to, dažniausiai šios prekės ženklo gaminiai turi labai ilgą garantinį laikotarpį, tad dėl remonto Jums nebereikia sukti galvos ir skaičiuoti savo finansų.

Be to, tikėtina, jog palikus telefoną taisymui salone, Jums bus išduotas pakaitinis telefonas. Žinoma, taip pat šios įmonės gaminys. Tai leidžia šiek tiek sumažinti nemalonumų, kurie užklumpa sugedus telefonui. Juolab, kad ne reto iš mūsų kasdienybėje telefonas jau atlieka gerokai daugiau funkcijų nei tik susisiekimo priemonė. Dažnai tai ir darbo įrankis, ir naujienų šaltinis.

Rinktis specialistus

Žinoma, ne visuomet yra galimybė telefoną palikti remontui salone. Tais atvejais, kai Jums reikia greitesnės pagalbos, iPhone remontas gali būti atliekamas ir paprastesnėje meistrų taisykloje. Ankščiau tokių taisyklų, kur būtų taisomi iPhone telefonai buvo sunku surasti, tačiau pastaruoju metu jų jau daugėja. Be to, yra salonų, kur atlikus remontą, darbams suteikiamas garantinis laikotarpis. Tai leidžia Jums būti tikriems, jog darbas atliktas profesionaliai, o pasirodžius brokui, susigrąžinti sumokėtus pinigus.

 

Fotoaparatai ar išmanieji telefonai – kas geriau fotografuoja?

Neseniai su draugais įsivėliau į diskusijas – kam pirkti fotoaparatą, jei turite išmanųjį telefoną? Ar tikrai fotoaparatai dar reikalingi? Gal jie tapo atgyvena, kaip diktofonai, mp3 grotuvai, audiocentrai ar magnetolos? Diskusijos nustebino…

kamera prieš telefoną

Fotoaparatai – darbo įrankis

Kai kurių specialybių atstovams fotoaparatai yra darbo įrankis. Ne profesionalūs, o paprasti skaitmeniniai. Kokios tai specialybės? Nekilnojamo turto agentai, brokeriai, vertintojai, draudimo žalos vertintojai, policininkai, prekybininkai ir t.t. Jie negali išsitraukti savo asmeninio išmaniojo telefono ir nufotografuoti su darbu susijusio objekto. Tam naudojamas darbinis fotoaparatas. Nesvarbu, kad jis „muilinė“, tačiau juo padarytos nuotraukos yra naudojamos darbe.

Megapikseliai nebesvarbu

Ar galite pamatyti plika akimi skirtumą tarp 14 megapikselių fotoaparatu darytos nuotraukos ir 16 megapikselių išmaniuoju telefonu darytos nuotraukos? Greičiausiai nepamatysite, nes dabar megapikseliai negarantuoja aukštos kokybės. Sony išmanieji turi 20 megapikselių kameras, tačiau Sony PowerShot fotoaparatai su 12 megapikselių tas pačias nuotraukas daro geriau. Kaip tai paaiškinti? Profesionalai tam turi paaiškinimų ir ne vieną. Tai baltos šviesos jautrumas, židinio nuotolis, fotografavimo kampas, išlaikymas ir t.t. Fotoaparatuose visos šios savybės išspręstos geriau, nei itin kompaktiškas maras turinčiuose išmaniuose telefonuose.

Kodėl išmanieji telefonai nukonkuruoja fotoaparatus?

Į šį klausimą atsakyti labai paprasta. Yra trys svarbiausios priežastys:

 1. Viskas viename. Kam nešiotis skirtingus prietaisus, jei galima turėti „viskas viename“ įrenginius? Juk fotoaparatas sveria 200 gramų, kaip ir išmanusis telefonas. Kam nešiotis 400 gramų sveriančią įrangą? Kompaktiškumas svarbu.
 2. Nuotraukų apdirbimo galimybės. Ko nedaro fotoaparatai? Jie neapdirba nuotraukų. Labai retas fotoaparatas turi nuotraukų redagavimo programas. Be to vartotojui jų reikia kelių. Čia išmanieji telefonai laimi „sausu“ skirtumu.
 3. Nuotraukų perkėlimas. Didžioji dalis skaitmeninių fotoaparatų nuotraukas ir vaizdo įrašus saugo SD kortelėje. Ją galima pakeisti, tačiau norint perkelti nuotraukas, reikalingas SD kortelių skaitytuvas arba USB laidas. Tuo tarpu išmaniajam telefonui reikia tik prisijungti prie bevielio ryšio ir pasinaudoti Dropbox, Google Photos ar kuria kita nemokama debesies saugykla – nuotraukos iš karto perkeliamos ten.

O ar yra minusų? Išmanusis kainuoja brangiai lyginant su paprastu skaitmeniniu fotoaparatu, kurį galima įsigyti už 50-80 eurų.

Bet kuriuo atveju fotoaparatai yra ir mados reikalas, nes mokėti fotografuoti yra savotiškas menas, hobis, pašaukimas, o čiauškinti išmaniuoju gali visi.

Lietuvoje pradedama prekiauti LG K4 telefonais už 119 eurų

Naujųjų LG K serijos išmaniųjų telefonų K4 4G bus galima įsigyti ir Lietuvoje. Šie kompaktiški telefonai pasižymės aukštos klasės funkcionalumu ir prieinama kaina. Planuojama, kad K4 AG išmanieji telefonai pardavimo vietose kainuos apie 119 eurų. Šie telefonai Lietuvoje pasirodys vasario 2 d.

LG K4 išmanieji telefonai

Visi K serijos telefonai yra skirti plataus vartotojų rato poreikiams patenkinti. Tikimasi, kad pirkėjai įvertins patogų dydį, neslystančią telefono nugarėlę, dėl kurios telefoną patogu laikyti rankose ir fotografavimo funkcionalumą. K4 4G modelyje yra įdiegta asmenukių blykstė, o korpuso spalvą bus galima pasirinkti iš baltos ir mėlynos.

„Mūsų naujieji K serijos telefonai buvo sukurti, remiantis principu, kad visi mobiliųjų telefonų vartotojai galėtų pasimėgauti aukštos klasės dizaino gaminiais už prieinamą kainą. Siekiame, kad pirkėjai maksimaliai galėtų išnaudoti mobiliuosius įrenginius nepaisant ribotų finansinių galimybių” – sake Juno Cho, bendrovės „LG Electronics Mobile Communications Company“ Prezidentas bei generalinis direktorius.

LG k4 išmanusis telefonasK4 techninės specifikacijos:*

 • Ekranas: 4.5 colių FWVGA
 • Procesorius: 1.0GHz dviejų branduolių
 • Kamera: galinė 5MP / priekinė 2MP
 • Atmintis: 1GB RAM / 8GB ROM
 • Baterija: 1,940mAh
 • Operacinė sistema: Android 1 Lollipop
 • Dydis: 131.9 x 66.7 x 9mm
 • Tinklas: LTE
 • Spalva: balta / mėlyna
 • Kita: fotografavimas rankos gestais / asmenukių blykstė

* skirtingose šalyse telefonų savybės gali skirtis.

http://www.lg.com/lt/mobiliej-telefonai/lg-K120E-k4-4g

Tai nebrangus ir kokybiškas išmanusis telefonas, skirtas paaugliams ir jaunimui.

https://www.youtube.com/watch?v=ndNiNDPAKfw

Samsung telefonai ir fotoaparatai

Samsung telefonaiSamsung yra ne tik išmaniųjų telefonų, bet ir fotoaparatų gamintojas. Ir visai neblogų. Galbūt dėl šios priežasties prieš pora metų fotoaparatų kūrėjai kartu su išmaniųjų telefonų inžinieriais sukūrė pirmuosius telefono ir fotoaparato hibridus. Tai Galaxy S4 Zoom telefonai. T.y fotoaparatai, su kuriais galima skambinti. Tokie Samsung telefonai nustebino rinką, bet…

Tuo metu jų techninės charakteristikos buvo pakankamai geros – 4,3 colių įstrižainės ekranas, CPU 1,5 Ghz, dviejų branduolių su 8 GM atminties. Aišku, microSD kortelė iki 64 GB. Telefono techninės charakteristikos buvo gana geros. O kamera? Tai 16 megapikselių raiškos kamera su priartinimo funkcija, Xenon blykste. Aišku, yra ir priekinė 1,9 megapikselių kamera asmenukėms.

Gaila, bet šie telefonai-fotoaparatai netapo populiarūs. Kodėl?

Samsung telefonai po Galaxy S4 serijos automatiškai gavo 16 megapikselių kameras. Samsung Galaxy S5 ir taip turi 16 megapikselių kamerą ir priekinę 2 megapikselių kamerą. Kam pirkti nedidelio ekrano dviejų branduolių procesoriaus telefoną, jei galima įsigyti tokį patį, tik galingesnį?

Viena Zoom modelio problema yra jo dydis. Tiksliau ne dydis, o storis, nes įmontuota išvažiuojanti kamera su dideliu židinio nuotoliu. Samsung Galaxy S5 telefonas – plonas ir dailus, todėl vartotojai laukė būtent jo.

Dabar situacija dar prastesnė hibridui Galaxy S4 Zoom – atsirado Galaxy S6 ir S6 Edge su ekranu lenktais kraštais. Jie irgi turi 16 megapikselių kameras. Taip pat yra kompaktiški ir patogūs nešioti kišenėje.

Tokiu būdu visai įdomūs modeliai tapo nebepopuliarūs. Aišku, jų kaina vis dar gali vilioti kai kuriuos pirkėjus. Lietuvoje jie kainuoja apie 250 eurų. S5 modelio kaina – apie 350 eurų. Tokiu būdu didelio atotrūkio nėra, o už papildomą 100 eurų įsigyjamas kur kas naujesnis ir madingesnis modelis.

Galima sakyti, kad šis telefonas-fotoapratas – vienas iš Samsung nesėkmių. Bandymas buvo neblogas, bet ne itin sėkmingas. Pasirodė, kad rinkai nebereikia „muilinių“ tipo fotoaparatų su telefono funkcijomis. Iš viso visa kompaktinių skaitmeninių fotoaparatų rinka traukiasi dėl išmaniųjų telefonų plėtros. Samsung telefonai turi labai daug įtakos šiam procesui, nes dabar jų kameros yra tikrai geros, ekspertai neabejoja, kad geresnės už pagrindinio konkurento – iPhone kameras.

 

Išmanusis telefonas su 6000 mAh baterija – Doogee S6000

Doogee S6000 telefonasIšmaniuosius telefonus kankina 2 bėdos: baterijos talpa ir kameros galimybės. Kaip padaryti, kad 5 colių ir didesnės įstrižainės telefonų nereiktų krauti kas dieną? Atsakymas paprastas – didesnės talpos baterija. Dabar įprasta, kad baterija yra 3000 mAh talpos. Tokios pakanka vos vienai dienai ir tai nepilnai, jei žaidžiate žaidimus ir žiūrite video.

Kinai pasiūlė rinkai dvigubai talpesnę bateriją ir telefoną Doogee S6000. Jo baterija yra net 6000 mAh. Tiesa, kitos savybės neįspūdingos – 8 megapikselių galinė ir 5 priekinė kameros (asmenukėms pakaks), 2 GB RAM, Android Lollipop 5.1, IPS ekranas, dvi SIM kortelės.

Aliexpress.com parduotuvėje tokio telefono kaina – apie 150 eurų. Tai reiškia, kad baterija gal ir laikys ilgai, tačiau geros kameros tikrai nesitikėkite.

Pranešama, kad kinai netrukus pagamins ir į rinką išleis telefoną su 10000 mAh baterija – Oukitel K10000. Aišku, tai gali būti tik gandai, kadangi šis telefonas kol kas matytas tik kaip prototipas…