Savęs tobulinimas- investicija į save

Daugelis žmonių žiūri vaizdo įrašus, skaito straipsnius, knygas- jie sunaudoja daug informacijos, kur pradėti asmeninį savęs tobulėjimą, teorinių žinių apkrovą, tikslų formulavimą, pasiekimą, augimą per tinkamą  aplinką, įgūdžių ugdymą, jų praktinį įvertinimą, leidžiantį- palaipsniui kelti jūsų lygį. Tikras asmeninis tobulėjimas yra tas, jei praktiškai  viską, ką išmokote, patvirtinate savo poelgiu.

Kaip galima investuoti į save?

Skaitykite knygas. Knygos yra neišsenkantis žinių, gyvenimo ir patirties šaltinis. Jos neprivalo būti susijusios vien su sritimi, kurioje norite pasiekti aukštumas. Tobulinimas– visapusiškas. Tik pliesdami akiratį žinosite, ką dar norite daryti ir kur norite gilintis.

Turėkite pomėgių ir puoselėkite juos

Vien tik darbe gyvenimo praleisti neturėtumėte. Hobiai ir pomėgiai yra ne tik puikus laiko praleidimo būdas, bet ir galimybė susipažinti su kitais, tą pačią aistrą ir net gi darbo sferą turinčiais žmonėmis. Neformalus bendravimas bus gerokai kokybiškesnis, ne tik verslo pažintimis paremti santykiai. Tiesa, pastarasis motyvas neturėtų tapti pagrindinių hobių skatintoju. Svarbiausia, kad hobis būtų jums malonus ir padėtų apsiriboti nuo kasdieninių problemų.

Eikite į seminarus ir mokymus

Mokymai, seminarai, konferencijos- sritis, kuri Lietuvoje po truputį pradeda judėti. Tačiau kalbant apie mokymus- darbdaviai dažnai mano, kad mokymai yra darbuotojų laikas ir investicijos, o pastarieji skundžiasi, jog neturi pinigų tokiam  brangiam  užsiėmimui. Gaila, kad nei vienas neįvertina, jog laikui bėgant tai atsiperka su kaupu. Tad jei ir jūs susiduriate su tokia problema, internete gausu nemokamų paskaitų ar kursų, kuriuos galėtume panaudoti savo tobulinimui.

Apsupk save tinkamais žmonėmis

Tam tikras hobis gali padėti sukurti tinkamų žmonių ratą. Tačiau kalbant plačiau, žmonės, su kuriais dalinatės bendrais, interesais, gali būti be galo naudingi tiek patirties prasme, tiek pasaulinio suvokimo. Tokiu būdu vieni kitiems galėsite patarti, taip pat paraginti imti iniciatyvos, priimti sprendimus bei aptarti įvairias situacijas. Labai žavi investicija- poilsis, tik pailsėję sugebėsit priimti tinkamus sprendimus.

Anglų kalbos pamokos: stereotipai ir bandymas juos pakeisti

anglų kalbos pamokosVisuomenėje yra daug nusistovėjusių stereotipų. Netgi nerastume visuomenės be stereotipinių nuostatų. Lietuvoje neretai teigiama, jog mokytis – nuobodu. Bet ar tikrai? Jei skundžiamasi, kad anglų kalbos pamokos krimstos ne porą ir ne trejetą metų, o spragų vis tiek yra, tai nebūtinai nuobodulio kaltė. Gal paprasčiausiai ne tuos kursus pasirinkote? Juk rinkoje siūloma įvairių – pradedantiesiems, intensyvūs ir t. t.

O gal išvis nepasirinkote? Bandant nuspręsti nugalėjo stereotipai? Tai tikėtinas variantas. Tačiau ne visada teisingas. Jūsų dėmesiui – keletas klišių, vertų ne tik aptarimo, bet ir paneigimo.

Stereotipas Nr. 1 – išmokti trunka ilgai

Įprasta, kad mokymasis trunka ilgai. Bet ar tikrai? Egzistuoja daug faktorių, lemiančių vienokį ar kitokį laiko nuokrypį. O svarbiausia, kad (priklausomai nuo situacijos) jūs patys galite valdyti savo laiką. Paskirkite pusvalandį per dieną. Dvidešimt minučių. Ir tai jau bus gerai. Niekas neliepia praleisti pusdienio mokantis. O kalbant apie „stambesnį“ laiką (apie mėnesius ir metus)… Pasirinkite tinkamas pamokas ir nereikės galvoti, kodėl praėjus metams vis dar nelabai aišku, kaip užsienietiškai suformuluoti sakinį.

Stereotipas Nr. 2 – mokytis nuobodu

Kitas stereotipas susijęs su neįdomia veikla. Neva norint ką nors išmokti būtina prisiversti įsisavinti tuzinus puslapių gramatikos. Atsiverti knygą ir nagrinėji po kelis žodžius. Ir taip kokį dešimtmetį. VISGI… Vien tai, kad susidomėjote galimybe mokytis, reiškia, jog ši veikla bent kažkiek intriguoja. O jei radote naudingus kursus, tuomet išvis apie jokį nuobodulį nėra nei ką postringauti. Tai, beje, sietina ir su kursų trukme. Jei anglų kalbos pamokos vyksta efektyviai, paprasčiausiai nėra kada nuobodžiauti.

Stereotipas Nr. 3 – išmokti gali tik išskirtinių gabumų turintys asmenys

Pasitaiko atvejų, kai giliai įsitikinus porinama, jog išmokti gali tik genijai. Toli gražu. Kas be ko, reikia įsijausti, susikaupti, tačiau milžiniškas IQ koeficientas nėra būtinas. Dažniausiai tereikia pradėti. O pradėjus viskas tampa aiškiau. Kai žinote gaires, viskas tik geryn.

Stereotipas Nr. 4 – jei neišmokai, tai… neišmokai

Dar viena nusistovėjusi „taisyklė“ – tiems, kam, pavyzdžiui, per 50, mokytis neverta. Vieni šitokiais teiginiais tiki, o kiti tik nusijuokia. Ir pastarieji (tie, kurie nusijuokia) paprastai yra teisūs. Net jei įkopėte į dešimtą dešimtį, niekas nedraudžia užsiregistruoti į anglų kalbos pamokas.

Išdėsčius visas šias mintis tampa lengviau suprasti, kad trafaretinės nuostatos nelabai nusipelno palaikymo. Mokymasis neprivalo būti labai ilgas ir nuobodus, išmokti gali ne tik vunderkindai, be to, nėra amžiaus cenzo, nuo kada (neva) užsienio kalba nelenda į galvą. Geriausias variantas – pripažintos anglų kalbos pamokos, kuriose ne tik mokomasi, bet ir iš tiesų išmokstama.

Linkime ir jums nenukabinti nosies. Pradėjus gilintis į užsienio kalbos subtilybes paaiškėja, kad viskas nuostabu. Taip nuostabu, jog šypsena plati, o kalbos mokėjimo lygis – žymiai aukštesnis nei buvo.