NT projekto vystymas: su BIM sistema ar be jos?

NT projekto vystymas: su BIM sistema ar be jos?

bim sistema

Šiuolaikinių nekilnojamojo turto projektuotojų ir vystytojų darbas yra sudėtingas: reikia projektuoti ir statyti ilgaamžius statinius, optimaliai apskaičiuoti sąnaudas, optimizuoti darbo laiką, atitikti daugybę statybos reikalavimų. Tačiau šiuos darbus atlikti padeda naujos kartos programinę įrangą apjungianti BIM sistema. Palyginkime, kaip atrodytų naujo nekilnojamojo turto vystymas, nenaudojant BIM sistemos, ir ją pasitelkus.

Projektavimo stadija 

Įsivaizduokime, kad projektuojamas naujas daugiabutis Žirmūnuose. Kuo ypatingas projektavimas su BIM? Projektuotojai galės su savo programine įranga sukurti reikiamą projektą. Jo duomenis galės matyti ir miesto architektas, tvirtinantis projektą. Statybų leidimą teikiančios institucijos taip pat galės matyti visus projekto duomenis. Projektuotojas galės naudoti visas jam reikalingas skaičiavimo, matavimo, projektavimo sistemas, sujungtas su architekto darbu ir taip gauti vientisą projektą. Jeigu paaiškės, kad projektas dar nėra priimtinas, bus galima jį lengvai keisti visuose projekto lygiuose. Investuotojai, savo ruožtu, taip pat galės matyti, kaip investavimas į vienas ar kitas medžiagas, gali pagerinti ar pabloginti projektą. Taigi, NT vystytojas vienoje vietoje matys visą projektavimo eigą, o drauge galės koordinuoti visus veiksmus. 

Kas būtų, jeigu projektavimas vyktų be BIM? Gali būti, kad projektavimas, statybų leidimų gavimas, projekto taisymas vyktų ne taip greitai ir ne taip gerai koordinuotai, o pagrindinis projekto vystytojas negalėtų tiesiogiai sužinoti, kokia yra tam tikrų projekto aspektų būklė. Taigi, viskas užtruktų ilgiau ir galbūt kainuotų brangiau. 

Interjero vizualizacijos stadija 

Su BIM sistema interjero vizualizacijos (3D) programos galės sąveikauti su kitomis projekto dalimis: inžineriniais, energinio efektyvumo, visais statybų planais. Taigi, 3D vizualizacija bus kuriama būtent šiam projektui. BIM sistema palaiko kelias skirtingas interjero kūrimo sistemas, galima naudotis paviršių, formų, vaizdų bibliotekomis, tai palengvina darbą. Interjero vizualizacijas kartais galima kurti dar nebaigus visų projektavimo darbų, taigi, taip paspartinamas pilnas projekto sukūrimas.

Dirbant ne su BIM sistema, kiekvienas interjero dizaineris naudotų kitą 3D sistemą. Ji nesąveikautų su esamo projekto duomenims. Be to, neatsirastų ir bendros sąmatos, kuri galėtų būti sudaroma, kai viskas yra skaičiuojama kartu vienoje BIM sistemoje. Galiausiai, atsirastų net ir tam tikra paklaidų galimybė, kadangi interjero dizaineriui tektų perrašinėti į savo 3D programą duomenis iš projekto ir juos naudojant kurti interjerą. 

Projekto vykdymo ir koordinavimo stadija

Tiek dar vystant projektą, tiek jau jį baigus, bus lengva pasakyti, ar BIM sistema atsiperka. Neabejotiną naudą užtikrins šios BIM sistemos naudojimo galimybės:

  • Galimybė visus pastato duomenis turėti vienoje vietoje;
  • Galimybė visiems projekto rangovams ir dalyviams matyti, kas vyksta realiuoju laiku – stebėti realųjį pastato gyvenimą;
  • Galimybė prognozuoti pastato būklę ateičiai, tinkamai parinkti statybines medžiagas, siekiant maksimalaus naudingumo;
  • Galimybė naudotis tam tikromis projekto vystymo programomis ir jų bibliotekomis;
  • Galimybė optimaliai išnaudoti laiką, tikslingai skirstytis darbus ir efektyviai investuoti.

Naujoves ir BIM integraciją siūlo „Jung“ 

Lietuviams nekilnojamojo turto vystytojams, projektuotojams, architektams pasitarnauti gali Jung integracija į BIM sistemą. Įmonė „Jung“ suteikia galimybes naudotis bibliotekomis tokios programinės įrangos, kaip REVIT ar ArchiCAD.

Auto Desk Revit – tai 3D projektavimui skirta programinė įranga, kurią naudoja projektuotojai, landšafto dizaineriai, inžinieriai, architektai. Ji turi plačias 3D ir 2D projektavimo galimybes. BIM sistemos integracija ir „Jung“ suteikia galimybę pasinaudoti specialiai šiai programinei įrangai skirta biblioteka: formų, paviršių, reljefų, tam tikrų statinių šablonų. Tam tikri projektavimo paruoštukai padės palengvinti darbą ir iš karto pradėti ne nuo nulio, o jau nuo sukurtų elementų.

ARCHICHAD – puikiai architektams pažįstama, plačiai jų naudojama projektavimo priemonė, dirbanti sąsajoje su BIM sistema. Ši programinė įranga leidžia sukurti patvarias inžinerines konstrukcijas, apskaičiuoti svarbius statinio duomenis. „Jung“ suteikiama ARCHICAD biblioteka suteiks naujam projektui reikalingų paruoštukų ir duomenų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *