Kompiuterių korpusai – pagal kiekvieno poreikius

Silver Laptop

Stacionarūs kompiuteriai vėl grįžta į madą, kadangi sutinkama, kad nešiojami toli gražu ne tokie galingi, matymas per juos dažniausiai ne tokios geros raiškos, tad ir atliekamos  funkcijos yra ribotos. Jeigu ieškote gero stacionaraus kompiuterio – tokiu atveju daugiau Jūsų dėmesio turėtų sulaukti korpusai, kurie lemia pačios įrangos funkcionalumą.

Juk reikia vertinti, kokia techninė įranga telpa, kokie mygtukai bei lemputės yra, kokios USB jungtys bei kiti aspektai, kurie gali užtikrinti sklandų naudojimąsi sistema.

Korpuso formos ir dydžio vertinimas

Gana svarbus pasirinkimo aspektas yra susijęs su korpuso dydžiu bei forma, o kadangi šiuo metu rinkoje galimybių yra labai daug ir visos jos skirtingos – greta šių aspektų turi būti vertinamos ir lyginamos kitos charakteristikos.

Žinoma, kuo korpusas yra didesnis – tuo daugiau diskų jame galima talpinti, tad tai dažniausiai suteikia sistemai ir daugiau funkcionalumo, žinoma, saugumo, kuris šiuolaikiniuose kompiuteriuose laikomas prioritetu.

Korpuso dydžio apibūdinimui naudojamos sąvokos:

  1. FULL TOWER
  2. MIDTOWER
  3. MINITOWER

Greta dydžio vertinama ir forma, kuri dažniausiai yra vertikali, tačiau ir čia pasirinkimas – kur kas platesnis bei įvairesnis. Formos vertinimas dažniausiai susijęs tik su estetika, tad čia nereikia ieškoti detalesnių charakteriniu.

Diskų dėtuvių skaičius

Kaip jau minėjome, kuo korpusas yra didesnis – tuo daugiau diskų dėtuvių telpa. Tačiau šiuo atveju svarbiausia yra įvertinti savo poreikius, kadangi tikrai neverta mokėti už tai, ko realiai Jums net nereikės.

Dažniausiai komponuojamos trys dėtuvės, tačiau galima rasti ir daugiau, kurios dažniausiai reikalingos profesionaliam naudojimui.

Maitinimo tiekimo vertinimas

Korpusai taip pat detalizuojami ir pagal energijos perdavimo galimybę, kuri yra gali būti integruota arba ne. Pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno asmens sprendimo ir tuo pačiu reikalingos įrangos funkcionalumo. Dažniausiai integruoto maitinimo korpusai, kurie kainuoja labai pigiai – blogas pasirinkimas, kadangi jų funkcionalumo laiko tarpas, tikėtina, bus ribotas. Šiuo atveju reikalinga didesnė investicija, jeigu reikalinga sistema su integruotu maitinimu.

Prastos kokybės maitinimo blogai dažniausiai tarnauja trumpai, greitai genda, tad būtent tai yra sfera, kuri reikalauja didesnių investicijų.

Kompiuterių remontas: kas genda labiausiai

Kompiuteriu remontasKompiuterius turime beveik visi. Tai technika ir ji ne amžina. Kas dažniausiai kelia bėdų kompiuterių savininkams? Su kokiais prašymais jie dažniausiai aplanko kompiuterių remonto dirbtuves. Pabandysime pasiaiškinti šiame straipsnyje.

Kompiuterių remontas – reikalinga ir populiari paslauga. Ne kiekvienas turi puikias žinias apie kompiuterio sandarą, kad pats galėtų jį susitaisyti. Dėl to ir būtina patikėti visa tai profesionaliems kompiuterių meistrams.

Taigi, kas labiausiai kamuoja Lietuvos kompiuterius? Turime omenyje stacionarius, ne nešiojamus, kuriems galioja visai kitos problemos.

Diskai ir talpa

Vienas iš dažniausių bėdų yra diskas. Tai jis sugenda ir jį reikia atstatyti, tai jo atminties nebepakanka ir reikia perkelti viską į naują. Stacionarūs kompiuteriai, pirkti prieš 10 metų veikia nepriekaištingai, tačiau to 120 GB disko, kurį turėjo kadaise (tada tai buvo milžiniškas kiekis!) nebepakanka. Reikia naujo disko, todėl ateina žmonės su prašymais įdėti 1 TB HDD arba 256 GB SSD. Kartais atsineša ir HDD, ir SSD ir prašo pajungti abu, kad nedingtų operacinė sistema, o duomenys būtų perkelti iš vieno į kitą. Dabar yra labai populiaru operacinę sistemą ir programas laikyti 120-256 GB SSD atmintinėje, o visas nuotraukas, muziką, filmus perkelti į 1-2 TB HDD – kietuosius diskus. Taip kompiuterio veikimas būna nepriekaištingas, o ir duomenų jame išsaugoti galima nemažai.

RAM atmintis

Stacionarūs kompiuteriai tuo yra ir geri, kad galima padidinti RAM atmintį. Taip kompiuteris tampa greitesnis, jei CPU yra pakankamai geras. RAM galima pridėti atsidarius korpusą tiesiog per keletą minučių. Tokiu būdu ir senas kompiuteris prikeliamas naujam darbui. „Senoviškas“ RAM kainuoja labai nedaug, todėl jį gali sau leisti bet kuris kompiuterio savininkas.

kompiuteriu remontasVaizdo plokštė

Vaizdo plokštės atnaujinimas dažniausiai rūpi žaidimus mėgstantiems žmonėms. Kompiuterių remontas jiems reiškia ne ką kita, o galingai veikiančią grafiką. Filmams žiūrėti pakanka ir senos vaizdo plokštės, tačiau šiuolaikiniai žaidimai yra nepasotinami kompiuterio resursais, todėl tenka investuoti kelis šimtus eurų į atnaujintą plokštę (prieš tai reikalinga investicija ir į talpius HDD ar SSD).

Taip pat svarbu, kad vaizdo plokštė jau turėtų ir HDMI jungtį, nes paprasto VGA laikai po truputėlį praeina.

USB jungtys

Tai pats didžiausias kompiuterių meistrų rūpestis – USB jungtys. Kai kompiuteris naudojamas dažnai, USB jungtys lūžta fiziškai, jos įstumiamos į korpusą ir nebeatlieka savo pareigų. Ypač tas taikytina priekinėje korpuso dalyje esančioms jungtims, į kurias nuolatos kišamos USB atmintinės ir nešiojami diskai, kraunami telefonai.

Kai kurie kompiuterių savininkai pageidauja atnaujinti jungtis bent jau į USB 2.0, jau nekalbant apie USB 3.0

Įjungimo mygtukas

Nepatikėsite, bet kompiuterių remontas apima ir pagrindinį veiksmą – Power mygtuko sutvarkymą. Dažnai būna su juo problemų, nes su laiku jis pradeda strigti ir kompiuterį darosi sunku įjungti.

Šiame straipsnyje paminėjome tik „geležies“ problemas, tačiau daugiausiai bėdų būna su programine dalimi. Bet apie tai – kitame straipsnyje.

 

Kompiuterių remontas Vilniuje išspręs jūsų problemos greitai ir profesionaliai

kompiuterių remontas VilniujeKompiuteris yra neatsiejamas mūsų kasdienės veiklos komponentas. Jo dėka mes ne tik daugelį darbų atliekame greičiau ir produktyviau, tačiau neretai kompiuteris mums pasitarnauja ir laisvalaikiu. Tad, mažesnis ar didesnis kompiuterio gedimas sutrikdo mūsų veiklą ir sukelia nepasitenkinimą. Dėl to, kompiuterių remontas Vilniuje – paslauga, kuria siekiama užtikrinti kuo greitesnį ir profesionalesnį kompiuterio gedimo šalinimą.

Neretai su kompiuterio gedimu susidūrus pirmą kartą kyla klausimas: kodėl taip įvyko?  Priežastys yra skirtingos: vienos nuo mūsų nepriklauso, kitos priešingai – priklauso. Tarkime, neatsakingai naršydami internete, kompiuteryje kaupdami perdėtai daug informacijos ir duomenų, su kompiuteriu besielgdami lyg jis būtų amžinas, t.y. keldami jį už ekrano, trankydami jį ar neatsakingai gerdami skysčius visai šalia jo, mes neretai sukeliame gedimus, už kurių remontą Vilniuje ir kituose miestuose vėliau patys mokame nemažus pinigus. Vis tik, neverta savęs kaltinti visais atvejais, nes kita dalis kompiuterių gedimų nuo mūsų nepriklauso. Kompiuteris ankščiau ar vėliau pradeda gesti dėl detalių sudylimo, eksploatacijos trukmės ar kitų techninių priežasčių. Šiuo atveju, svarbu skirti programinės ar techninės kompiuterio įrangos gedimus.

Trumpai tariant, techninė kompiuterio įranga apima visas fizines kompiuterio dalis, o programinė kompiuterio įranga valdo tas dalis ir visą kompiuterio darbą. Operacinė sistema yra speciali programinė įranga, atsakinga už kompiuterio atmintinėje laikomų duomenų tvarkymą, kompiuterio įtaisų darbą ir pan. Tarkime, jeigu darbas kompiuteriu tampa labai lėtu, stringa ar jūs nebegalite pasiekti savo duomenų, nuotraukų ir kitų dokumentų, labai tikėtina, kad problema slypi jūsų operacinėje sistemoje: ji yra užkrėsta virusų arba yra sugedęs jūsų kompiuterio kietasis diskas, kuriame yra saugoma programinės įrangos informacija. Pirmu atveju, gali gelbėti naujos operacinės sistemos įdiegimas, antru – kietojo disko keitimas. Vis tik, gedimą, jo priežastį ir tvarkymą turėtų nustatyti specialistas, dirbantis kompiuterių remonto įmonėje Vilniuje ar kitame mieste.

Techninės kompiuterio įrangos gedimai – fizinės kompiuterio komplektacijos gedimai. Tarkime, jeigu nebeveikia jūsų kompiuteryje esantis USB lizdas, kompiuterio baterija greitai išsikrauna, ekrane atsiranda nepageidaujamų trikdžių, dirbant kompiuteriu jis pradeda labai stipriai kaisti ar kompiuteris išsijunginėja savaime, jūs turbūt susidūrėte su techninės kompiuterio įrangos gedimu. Tokiu atveju, kompiuterių remontas Vilniuje ar kitame mieste tampa kone neišvengiamu.

Čia buvo paminėti tik vieni dažniausių programinės ir techninės kompiuterio įrangos gedimų, neretai atsirandantys dėl mūsų neapdairumo ar neišmanymo, o taip ir dėl techninių priežasčių. Bet kokiu atveju, kompiuterių remontas Vilniuje yra puikiai išplėtota paslauga, kuri leis su iškilusiais nesklandumais susitvarkyti greitai ir be didelių keblumų.