Kaip internetiniai sprendimai gali padėti suplanuoti kelionę ant ratų

 

Turizmo tendencijos kiekvienais metais keičiasi. Jei vienais metai būna populiariau atostogų leistis skrendant lėktuvu, tai kitais metais nemenka dalis turistų gali leistis į keliones autostopu. Tuo tarpu šiandien vis daugiau keliautojų pasirenka keliones ant ratų, atostogauti leisdamiesi autobusais. Žinoma, šiuolaikinis atostogų ir kelionių planavimas yra neatsiejamas nuo internetinių sprendimų, todėl jei jūs nusprendėte suorganizuoti savo pirmąją kelionę, į kurią leistumėtės su didele žmonių grupe, praverstų pasinaudoti keliais praktiškais patarimais.

Pirmiausia internetu sudarykite kelionės maršrutą

Turėtumėte iš anksto apgalvoti, kaip vyks jūsų planuojama kelionė ir ką savo kelionės metu jūs norėsite pamatyti. Internetu galite pasinaudoti tiek virtualiu pasaulio žemėlapiu, tiek ir įvairiais informaciniais internetiniais turizmo tematikos tinklalapiais, kuriuose yra pateikiama daugiau informacijos apie skirtingų užsienio šalių lankytinus objektus. Taip pat yra ne viena virtuali programėlė, kurią galima pasitelkti efektyvesniam ir lengvesniam savo kelionės maršruto planavimui.

Pasinaudokite autobuso nuoma internetu

Planuojant kelionę ant ratų su didesne žmonių grupe, visuomet reikėtų pagalvoti apie autobuso nuomos paslaugas. Autobuso nuoma internetu šiandien pasinaudoti yra gerokai lengviau, kadangi tai suteikia didesnę pasirinkimo laisvę ir padeda efektyviau palyginti skirtingų transporto priemonių nuomos bendrovių išsinuomoti siūlomus autobusų modelius.

Jei pasinaudosite internetiniais tokių paslaugų teikėjų tinklalapiais, galėsite lengviau išsiaiškinti, kokiais privalumais pasižymi skirtingi autobusų modeliai, kokios yra vyraujančios autobusų nuomos kainos ir kokie yra tokių bendrovių keliami reikalavimai. Labai svarbu, kad rinkdamiesi autobusą savo organizuojamai kelionei, jūs būtumėte tikri, jog pasirinksite labai erdvų, komfortišką, techniškai tvarkingą ir visapusiškai jūsų keliamus reikalavimus atitinkantį autobuso modelį.

Internetu rezervuokite viešbučius

Organizuodami savo kelionę, jūs taip pat iš anksto turėtumėte išspręsti ir nakvynės klausimą, pasirūpindami, kad kiekvienos dienos pabaigoje tiek jūs, tiek ir visa jūsų grupė galėtų komfortiškai pailsėti ir atsigauti. Todėl atsižvelgdami į tai, kokiu maršrutu jūs esate numatę keliauti, turėtumėte peržiūrėti internetinius viešbučių rezervavimui skirtus portalus ir išsirinkti tinkamiausius viešbučius.

Interneto pagalba rezervuokite bilietus

Leidžiantis į kelionę autobusu, naudinga internetu rezervuoti ir bilietus į įvairias lankytinas vietas (turistinius objektus). Tai padeda sutaupyti gerokai daugiau kelionės laiko ir leidžia išvengti didelių eilių – ypač prie turistų pamėgtų traukos centrų. Be to, bilietus užsakant didesniais kiekiais, galite tikėtis sulaukti ir palankesnių kainų, tokiu būdu sutaupant daugiau lėšų.

Ir tai tikrai nėra vieninteliai sprendimai, kuriuos mums gali pasiūlyti internetas. Nereikia pamiršti ir turizmo tematikos portaluose keliautojų pateikiamų patarimų, įvairių turistinių vietų apžvalgų, kelionės biudžeto planavimo programėlių ir kt. Visa tai gali prisidėti prie efektyvesnio kelionės planavimo, kartu padedant išvengti papildomo streso, įvairių klaidų ir bereikalingos įtampos.

Projektoriai renginiams: profesionali konsultacija ir patogi nuoma

projektorių nuoma

Sutikite – dabar yra technologijų laikai. XXI amžius nuolat siejamas su technologijomis. Tad ir organizuojant renginius ši tema yra aktuali. Ir kaskart svarbesnė vis labiau. Štai čia ir atsiranda poreikis kalbėti apie projektorius. O jei esate organizatorius, veikiausiai domitės, kas teikia nuomos paslaugas. O gal mąstote apie tokios videotechnikos įsigijimą?

Mažiau rūpesčių, daugiau efektyvumo

Kodėl neretai šnekama, kad projektorių išsinuomojus kur kas mažiau rūpesčių, nei nusipirkus? Priežastys įvairios, jų tikrai daug. Keletą čia pateiksime.

Pirmas dalykas – nuomodamiesi visuomet gaunate modernų įrenginį (žinoma, jei nuomojatės iš asmenų, kurie gali pasiūlyti naujus, nearchajiškus produktus). Tai reiškia, kad pasiruošimas renginiui tampa gerokai sklandesnis, prietaiso efektyvumas didesnis, tad ir galutinis rezultatas – puikus.

Antras dalykas – nuomotis yra pigiau. Jei susiruošiate pirkti, jau turite skirti nekuklią sumą. O vienokiu ar kitokiu laikotarpiu tai gali būti sudėtinga. Tai gali priversti apkarpyti bendrą renginiui skiriamą biudžetą. Žodžiu, jei jau numatytas įsigijimas, teks rasti lėšų. O jei nusprendėte nuomotis, lėšų pakaks mažiau.

Toliau svarbu paminėti, kad nuoma – lankstesnis variantas. Atsiranda galimybė kaskart išsinuomoti būtent tokį daiktą, kokio reikia. Tad jeigu vieną kartą poreikiai mažesni, pakanka kuklesnio modelio. Jei kitą kartą poreikiai didesni, pasirenkamas šaunesnis daiktas. Tad atrodo logiška pasinaudoti nuomos paslaugomis.

Ne paslaptis, kad videotechnika – sudėtinga sritis, kurioje gausu klausimų. Nuomotojai yra linkę patarti, pakonsultuoti ir nepalikti kliento nežinioje. Tai reiškia, kad nereikės rūpintis neaiškumais. Ir nereikės jaustis tarsi paliktiems „ant ledo“. Šis privalumas padeda sudėti taškus ant „i“. Konsultacija profesionali? Tuomet ir visa kita turėtų eitis puikiai.

Kyla klausimas: o kurgi kreiptis? Jei užsuktumėte į Videoprojektai.lt, rastumėte aktualios informacijos šia tema. Projektorių nuoma yra verta dėmesio – tai sprendimas, teigiamai įvertintas ne vieno organizatoriaus. Ieškant patikimos technikos šis sprendimas netgi gali pasirodyti kaip idealus.

Apibendrinant pastarąsias pastraipas, į galvą ateina keli žodžiai: mažiau rūpesčių, daugiau efektyvumo.

Darbų paskirstymas ir etapai

Dabar – antroji straipsnio dalis. Joje svarbi darbų paskirstymo tema. Pavyzdžiui, artėja koncertas. Būsimasis žiūrovas pasidomi, nusiperka bilietus ir laukia pasirodymo. O kiek darbo vyksta kitoje barikadų pusėje! Nuo A iki Ž viskas turi būti kaip sviestu patepta, reikalingas susitelkimas, tenka skambinti, teirautis, galvoti, pergalvoti, vėl skambinti, vėl teirautis… Žodžiu, įsisukama ir bandoma kuo geriau sutvarkyti reikalus.

Ruošimasis renginiui (tiksliau, jo suorganizavimas) yra projektas. Nuo ko nors pradedama, yra terminai, per kuriuos turi būti įgyvendinami uždaviniai. Ir galiausiai – pats renginys (koncertas, konferencija ar kt.). Tai, ką mato lankytojas, jau yra rezultatas. Kai organizatoriams galvoje gimsta idėja, jie tikisi, kad tas rezultatas bus puikus. Gal ilgainiui tikėjimas kiek susvyruoja, tačiau visuomet stengiamasi, kad kiekviena užduotis, kiekviena proceso dalis vyktų sklandžiai.

Lyg ir galima teigti, kad dėmesys kreiptinas tik į galutinį tikslą. Bet ar tikrai? Daug kas šiai minčiai nepritartų, norėtų pareikšti priešingą nuomonę. Ir visai logiškai. Kodėl? Ogi todėl, kad šioje srityje, panašiai kaip ir statybose, vienas etapas lemia kitą. Jei nėra pamatų, kaip dengsi stogą?

Tad aptarus įvairius dalykus neprošal pridurti, kad renginys – tai n dalykų, kurių kiekvienas turi nemenką reikšmę. Tarkime, numojama ranka į vieną etapą ir jau stringa kitas. Jei užduočių yra dvidešimt ir pati pirmoji nekokybiškai išpildoma, kažin kaip bus toliau? Numoti ranka – keistoka, nes tuomet tiesiog įsivyrauja spragos.

Dar reikėtų pasakyti, kad didžiulis vaidmuo tenka profesionalumui. Kaip minėta rašant apie projektorius, konsultacija yra tai, kas padeda išspręsti problemas ir kuo geriau nuveikti aktualius darbus. Taigi, išvengiama tam tikrų rūpesčių. O organizavimas ir rūpesčiai – kartais labiau susiję, nei norėtųsi…

O šnekant apie užduočių paskirstymą atsiranda dar daugiau aspektų, vertų ne vieno atskiro straipsnio. Tačiau tam tikri ypatumai išryškėja ir iš ankstesnių eilučių. Štai videotechnikos klausimai – Videoprojektai.lt kompetencija.

 

 

GoPro nuoma: privalumai ir trūkumai

go pro nuoma

Jei dar nežinojote, Lietuvoje populiarėja nauja paslauga – GoPro nuoma. Paprasto fotoaparato nuoma nėra jokia naujiena, tačiau veiksmo kameros nuoma – jau kažkas originalaus. Ši paslauga atsirado gana neseniai. Ji skirta labai siauram žmonių ratui – tiems, kas naudojasi veiksmo kameromis. Bet šis ratas gali smarkiai išsiplėsti ir dėl Go Pro kamerų nuomos kainos. Dabar GoPro Hero 6 kamera nuomojama už 4 eurus parai.

Bet grįžkime prie straipsnio temos: privalumai ir trūkumai.

GoPro nuomos privalumai

Privalumų yra tikrai nemažai. Vienas jų yra kaina. 4 eurai parai – tikrai nedidelis mokestis. Palyginimui galima paminėti profesionalaus sisteminio fotoaparato Canon nuomą – 40 eurų parai. Ir tai neskaitant objektyvų ir priedų.

Gopronuoma.eu tinklalapyje skelbiama, kad GoPro nuomojama kartu su visais reikalingais priedais. Tai įtraukta į kainą. Tereikia tik juos pasirinkti. Tai dar vienas svarbus privalumas, nes originalūs priedai kainuoja tikrai nemažai.

Beje apie kainas. Jei laikytume GoPro kamerą investicija, tai ji būtų gana didelė. Su dauguma populiarių priedų toks komplektas kainuoja apie 600-700 eurų. Jei veiksmo kamera reikalinga tik 15-20 dienų per metus, investuoti tokios sumos į nenaudojamą kamerą tikrai neverta.

Dar vienas labai rimtas privalumas – galimybė pasirinkti modelius. Populiariausi yra Hero 5 ir Hero 6 modeliai.

Grįžkime prie kainų skaičiavimo. Jei per metus GoPro kamera reikalinga 20 dienų (14 dienų atostogoms užsienyje + savaitė aktyvaus laisvalaikio Lietuvoje: medžių lipynių parkai, Lietuvos pajūris su savo olandiškais atrakcionais, pasivažinėjimai dviračiu, kitos ekstremalios pramogos lauke), jai išleisite kiek daugiau nei 80 eurų. Reiktų turėti omenyje, kad Woodman Labs kompanija, kurianti ir gaminanti šias veiksmo kameras naujus modelius leidžia vidutiniškai kas 2 metai. Reiškia po dviejų metų bus išleistas geresnis ir naujesnis modelis. Jei naujausias modelis kainuoja 400 eurų, o po 2 metų išeis geresnis modelis už 600 eurų, pirkti tikrai neapsimoka. Go Pro nuoma – idealus variantas pradedantiesiems veiksmo kamerų naudotojams.

Beje, pamiršome dar vieną privalumą: GoPro yra geriausia pasaulyje veiksmo kamera. Konkurentai atsilieka dar keletu metų, tad artimiausiu metu „karalienės“ karūnai niekas negresia.

GoPro nuomos trūkumai

Na, štai, prieikime ir prie trūkumų, kuriuos taip pat reiktų apsvarstyti.

Vienas iš trūkumų yra tas, kad nuomotis reikia mažiausiai 3 dienoms. Negalima kameros išsinuomoti tik šeštadieniui, teks nuomotis visam savaitgaliui.

GoPro kamera – ne automobilis ir KASKO jos neapdrausi. Dėl to imamas gana didelis užstatas, kuris nebus grąžinamas, jei kamera bus prarasta arba sugadinta. Bet čia bet kurio daikto nuomos rizika.

Vis dėlto, tai ne jūsų nuosavybė. Ją kažkas naudojo prieš jus ir naudos po jūsų.

Tai ar verta nuomotis GoPro? Atsakymas vienareikšmis – tikrai verta.