Telefonų taisykla: kada ir kaip ieškoti?

telefonų taisykla

Sugedęs telefonas – itin nemaloni staigmena. Kai telefonu daugelis naudojamės kasdien ne tik pramogoms, bet ir darbo reikalais, tai tampa labai svarbiu mūsų daiktu. Todėl sugedus aparatui, norisi kuo greičiau pašalinti gedimus, kad telefonu būtų galima naudotis kaip iki tol. Tam reikalinga profesionali ir gerai darbus atliekanti telefonų taisykla.

Kokius gedimus taiso?

Jeigu telefonas sugedo pirmą kartą, gali būti, galite netikėtai susidurti su situacija, kad telefonų taisykla tiesiog nepriims Jūsų aparato todėl, kad gedimas per ne lyg neįprastas, jis netaisomas. Dažniausiai taisykloje keičiami telefonų ekranai, sprendžiamos akumuliatoriaus problemos, keičiamos telefonų vidinės detalės. Tad jeigu Jums reikalingas konkretus remonto darbas, apie tai, kokios taisyklos jį atlieka, galite pasidomėti internete. Taip pat iš anksto reikėtų pasidomėti dėl darbų kainos. Kai kuriose taisyklose galima palikti aparatą įvertinimui. Meistras nustatys problemą, praneš, kiek galėtų kainuoti remontas, o tada galėsite apsispręsti, ar reikėtų rinktis remontą, ar geriau galvoti apie naujo telefono įsigijimą.

Kaip ieškoti?

Žinoma, jog greičiausiai būtų ieškoti telefonų taisyklos internete. Čia nesudėtingai galite rasti daugelio taisyklų interneto svetaines. Jose bus visa Jums reikalinga informacija – teikiamų paslaugų sąrašas, preliminarūs įkainiai, taisykloje priimami aparatų gamintojai ir modeliai. Taip pat – taisyklos kontaktai ir rekvizitai. Labai svarbu rinktis patikimą taisyklą, kuri veiklą vykdo oficialiai ir gali suteikti darbų garantiją. Tai geriausia būdas būti tikriems, kad paslauga bus atlikta kokybiškai, telefono taisymui bus panaudotos oficialios ir kokybiškos detalės, o po taisyklos telefonas tarnaus be priekaištų.

Be to, nepamirškite, kad oficialiai paslaugas teikiančios įmonės turi suteikti ir dokumentaciją. Mokėdami pinigus, nepamirškite pasiimti kasos čekio, o prieš palikdami telefoną taisykloje, pasirašykite paslaugų sutartį.

Kiek laiko užtruks?

Priklausomai nuo telefono gedimi,o taisymas gali užtrukti nuo kelių valandų iki kelių savaičių. Taisymo terminas gali prasitęsti tais atvejais, kai reikalinga siųsti detales. Tokiais atvejais telefonas iš savininko paimamas ir užsakomos reikalingos detalės. Kol jos neatsiunčiamos, negali būti atlikti ir remonto darbai. Tad profesionali telefonų taisykla tokiu atveju siūlo puikią paslaugą – pakaitinį telefoną. Daugeliu atvejų, kai žmonės negali likti ilgam be telefono, toks taisyklos pasiūlymas gali padėti šį laiką be telefono išgyventi su mažiau nepatogumų. Nereikės ieškoti skolintis telefono ar pirkti seno dėvėto aparato, kol Jūsų aparatas taisykloje laukia savo remonto eilės.

Kompiuterių remontas: kas genda labiausiai

Kompiuteriu remontasKompiuterius turime beveik visi. Tai technika ir ji ne amžina. Kas dažniausiai kelia bėdų kompiuterių savininkams? Su kokiais prašymais jie dažniausiai aplanko kompiuterių remonto dirbtuves. Pabandysime pasiaiškinti šiame straipsnyje.

Kompiuterių remontas – reikalinga ir populiari paslauga. Ne kiekvienas turi puikias žinias apie kompiuterio sandarą, kad pats galėtų jį susitaisyti. Dėl to ir būtina patikėti visa tai profesionaliems kompiuterių meistrams.

Taigi, kas labiausiai kamuoja Lietuvos kompiuterius? Turime omenyje stacionarius, ne nešiojamus, kuriems galioja visai kitos problemos.

Diskai ir talpa

Vienas iš dažniausių bėdų yra diskas. Tai jis sugenda ir jį reikia atstatyti, tai jo atminties nebepakanka ir reikia perkelti viską į naują. Stacionarūs kompiuteriai, pirkti prieš 10 metų veikia nepriekaištingai, tačiau to 120 GB disko, kurį turėjo kadaise (tada tai buvo milžiniškas kiekis!) nebepakanka. Reikia naujo disko, todėl ateina žmonės su prašymais įdėti 1 TB HDD arba 256 GB SSD. Kartais atsineša ir HDD, ir SSD ir prašo pajungti abu, kad nedingtų operacinė sistema, o duomenys būtų perkelti iš vieno į kitą. Dabar yra labai populiaru operacinę sistemą ir programas laikyti 120-256 GB SSD atmintinėje, o visas nuotraukas, muziką, filmus perkelti į 1-2 TB HDD – kietuosius diskus. Taip kompiuterio veikimas būna nepriekaištingas, o ir duomenų jame išsaugoti galima nemažai.

RAM atmintis

Stacionarūs kompiuteriai tuo yra ir geri, kad galima padidinti RAM atmintį. Taip kompiuteris tampa greitesnis, jei CPU yra pakankamai geras. RAM galima pridėti atsidarius korpusą tiesiog per keletą minučių. Tokiu būdu ir senas kompiuteris prikeliamas naujam darbui. „Senoviškas“ RAM kainuoja labai nedaug, todėl jį gali sau leisti bet kuris kompiuterio savininkas.

kompiuteriu remontasVaizdo plokštė

Vaizdo plokštės atnaujinimas dažniausiai rūpi žaidimus mėgstantiems žmonėms. Kompiuterių remontas jiems reiškia ne ką kita, o galingai veikiančią grafiką. Filmams žiūrėti pakanka ir senos vaizdo plokštės, tačiau šiuolaikiniai žaidimai yra nepasotinami kompiuterio resursais, todėl tenka investuoti kelis šimtus eurų į atnaujintą plokštę (prieš tai reikalinga investicija ir į talpius HDD ar SSD).

Taip pat svarbu, kad vaizdo plokštė jau turėtų ir HDMI jungtį, nes paprasto VGA laikai po truputėlį praeina.

USB jungtys

Tai pats didžiausias kompiuterių meistrų rūpestis – USB jungtys. Kai kompiuteris naudojamas dažnai, USB jungtys lūžta fiziškai, jos įstumiamos į korpusą ir nebeatlieka savo pareigų. Ypač tas taikytina priekinėje korpuso dalyje esančioms jungtims, į kurias nuolatos kišamos USB atmintinės ir nešiojami diskai, kraunami telefonai.

Kai kurie kompiuterių savininkai pageidauja atnaujinti jungtis bent jau į USB 2.0, jau nekalbant apie USB 3.0

Įjungimo mygtukas

Nepatikėsite, bet kompiuterių remontas apima ir pagrindinį veiksmą – Power mygtuko sutvarkymą. Dažnai būna su juo problemų, nes su laiku jis pradeda strigti ir kompiuterį darosi sunku įjungti.

Šiame straipsnyje paminėjome tik „geležies“ problemas, tačiau daugiausiai bėdų būna su programine dalimi. Bet apie tai – kitame straipsnyje.

 

Kompiuterių valymas – būtinybė

kompiuteriu valymasŠių dienų visuomenė tikriausiai negalėtų savo kasdienybės įsivaizduoti be kompiuterinių technologijų. Naujienos, pasaulio apžvalgos,  bendravimas su draugais ir net darbas sieja asmeninį žmogaus gyvenimą ir šias modernias naujoves. Noras efektyviai išnaudoti galimybes dažnai siejamas su atsakomybe ir rūpesčiu, todėl net ir tokia veikla kaip kompiuterių valymas smarkiai įtakoja šios pagalbinės įrangos funkcionalumą.  Nepakankamas dėmesys ir abejingumas gali nulemti rimtesnius defektus, todėl svarbu žinoti, kaip nustatyti pirmuosius nesklandumus.

Abejingas kompiuterio valymas nuo dulkių neatrodo, kad galėtų sukelti didelius nemalonumus, tačiau laikui bėgant visa tai apsunkina procesoriaus darbą ir gali iššaukti ūmius defektus. Nemalonu, kai kompiuterių remontas užkerta kelią, todėl reikia tinkamai įvertinti savo įrenginio būklę, kol dar nevėlu. Jeigu jis pradėjo labiau kaisti, ūžti ar net išsijunginėti, derėtų susirūpinti jo priežiūra. Karštas korpusas gali rodyti pirmuosius netinkamos priežiūros padarinius. Deja, ne vien tai skatina susimąstyti.

Pernelyg didelis ūžimas ir procesoriaus karštis rodo, jog kompiuterių valymas yra būtinas. Nemalonūs garsai gali reikšti, jog ventiliatoriaus sūkiai padidėjo ir jis nebepajėgia atvėsinti sistemos, vaizdo plokštės ir kitų įrenginių, todėl visas kompiuteris patiria krūvį ir temperatūros šuolį. Priežastis paprasta – aušinimo sistema apsineša dulkėmis, todėl negali efektyviai vėsinti įrenginio, jis perkaista ir patiria persikrovimą. Tai apsauginė reakciją į nenumatytą temperatūros pakilimą. Deja, kompiuteris ne retai išsijungia per vėlai, todėl pažeidimas gali būti neišvengiamas.

Kompiuterių taisymas yra nemalonus ir nemažai kainuojantis malonumas, tačiau to galima sėkmingai išvengti, jei reguliariai prižiūrėsite ir valysite savo įrenginį. Atsakingas požiūris padės palaikyti kompiuterį tvarkingą ir išlaikyti jo efektyvumą. Ši problema yra labiau aktuali nešiojamiems kompiuteriams, nes jų viduje dažnai nėra pakankamai erdvės, todėl net ir mažas dulkių sluoksnis gali apsunkinti ventiliatoriaus darbą. Valymas yra paprastas ir kiekvienam lengvai prieinamas procesas, o jo dėka nereikės jaudintis dėl ateityje galimos defektų rizikos.

Laimei, apsaugoti savo įrenginį nuo perkaitimo galima. Reguliarus kompiuterių valymas padės palaikyti efektyvų jų darbą ir švarą. Nereikės nerimauti dėl galimų pavojų, todėl galėsite mėgautis puikiai veikiančiu kompiuteriu. Tiesa, valymas nėra atliekamas paprastai, tai kruopštus ir specialių įrankių reikalaujantis procesas, todėl pasinaudoti profesionalų paslaugomis yra privalumas.