Dabartiniais laikais, kai technologijos smarkiai pažengė į priekį, mes galime mėgautis patogesniu gyvenimu. Suknelės internetu, avalynė internetu, kelionės internetu ir netgi meilė internetu nebėra naujiena. Suprantama, jog galimybė užsisakyti prekes ir paslaugas virtualioje erdvėje, tokias kaip suknelės internetu, kvepalai, batai, sijonai ir apskritai įvairiausios prekės internetu, atnešė galimybę mums rinktis iš daug variantų, ir galime įsigyti bet kokią prekę ar paslaugą virtualioje erdvėje, sutaupant lėšas, laiką, bei galimybę pirkti apgalvojant, ar mums to tikrai reikia. Viena iš tokių internetinių parduotuvių, siūlanti didelį spektrą įvairių drabužių ir ne tik, yra estela.lt. Bet ne taip senai, kai suknelės internetu, kosmetika, ar net pats internetas buvo neįtikėtinas dalykas. Tad gal pažvelkime į suknelių istoriją, kuri prasideda jau nuo seniausių amžių.
Suknelė – tai viršutinis drabužis, kuri pridengia kūną ir neretai kojas. Šiandien suknelės priskiriama moteriškai aprangai, bet jei pažvelgsime keliais amžiais anksčiau, rasime sukneles, kurias vilkėjo vyrai. Tuomet tai buvo visiškai normalu, kadangi neegzistavo diferenciacijos tarp drabužių.
Žmonių evoliucijos procese, keitėsi technologijos ir žmonių poreikiai, todėl keitėsi ir medžiagos bei modeliai, iš kurių kuriamos suknelės. Tokios suknelės kurios įprastos dabar, atsirado maždaug XV amžiaus viduryje. Jos buvo įliemenuotos, giliomis iškirptėmis, platėjančios žemyn. Taip pat daugelis iš jų turėdavo šleifą ir būdavo labai ligos. Tuomet buvo madinga pabrėžti itin ploną liemenį, todėl suknelės būdavo su korestais. Žinoma prabangias sukneles galėdavo įsigyti turtingi piliečiai.
Vakarinių suknelių istorija labai įdomi. Jos keitėsi, ir buvo kuriamos nuo labai prabangių suknelių, iki paprastų ir trumpesnių. XX amžiaus pradžioje išpopuliarėjo smėlio laikrodžio formos suknelės, kurios pabrėždavo taliją bei krūtinę. Šiais laikais jas pakeitė patogios suknelės – baltiniai. 1920 m. moterys rinkdavosi aptemptas, ne ilgas sukneles, o dar po 10 metų prasidėjo prabangumo periodas. Moterys rinkdavosi prabangių medžiagų siūtas sukneles, kurios buvo puošiamos įvairia bižuterija, blizgučiais, o kai kurios net deimantais ar perlais.
Suknelių istorijoje, labai didelį vaidmenį suvaidino garsioji Koko Šanel, kai 1926 m. mirė jos meilužis. Ji negalėjo nešioti našlės rūbų, kadangi nebuvo jo žmona. Tačiau Koko rado išeitį. Ji nusprendė moteris aprengti juodai, ir sugalvojo nedidelę juodą suknelę, kurios iki šiol išliko populiarios moterų tarpe. Taigi juodi drabužiai, kurie tuomet buvo nešiojami gedint, tapo labai madinga naujove. Šiuolaikinė moteris juoda suknele puošiasi ne tik į darbą, bet ir priėmimus, susitikimus, ir būdama tokia universali tinka įvairiomis progomis.
Taigi, apibendrinant galima būtų teigti, jog mums išties pasisekė gyventi šiuose laikuose, kai finansinės galimybės leidžia įsigyti drabužius, nežiūrint į socialinę padėtį, ir visi galime vilkėti puošnius drabužius, o stilių pasirinkti patys.