Žyma: papuošalai

  • Papuošalai internete – rimtas verslas

    Papuošalus parduoti yra gana sunku. Ypač, jei jie kainuoja daug, yra rankų darbo. Kalba eina ne apie gintaro dirbinius, kuriuos graibstyte graibsto užsieniečiai, bet apie paprastus papuošalus, kurie neišsiskiria kaina, tačiau išsiskiria savo originalumu.

    Taigi, pabandykime susiskirstyti aiškiau Lietuvoje parduodamus papuošalus ir pamatysime įdomių tendencijų.

    papuošalai

    Tauriųjų metalų papuošalai – tai kategorija papuošalų, kurių pardavimui reikalingas žibantis ir blizgantis, prabanga alsuojantis salonas, kostiumuoti apsaugininkai ir šventiškai pasipuošę pardavėjai-konsultantai. Pirkdami žiedą ar vėrinį už 10 000 litų žmonės nori, kad juos dar ir aptarnautų pakiliai ir iškilmingai. Perkėlus šių papuošalų prekybą į internetą, gautųsi didžiulis šnipštas…

    Rankų darbo papuošalai – tai nagingų žmonių sukurti vienetiniai papuošalai iš pačių įvairiausių medžiagų – siūlų, odos, metalo, medžio, gumos ir t.t. Jie originalūs tuo, kad jų pagaminama mažai, tačiau unikalumas garantuotas. Interneto prekyba rankų darbo papuošalais yra prasidėjusi, tačiau kol kas (2012 metais) dar neįgavo pagreičio.

    Paprasti papuošalai – tai metalinių, plastmasinių, medinių, odinių papuošalų masė, kuri pasižymi neaukšta kaina, tačiau nėra gaminama rankomis. Tokie papuošalai yra itin mėgstami jaunimo, nes leidžia išsiskirti iš minios gana nebrangiai. Prekyba internetu tokiais papuošalais – klesti.

    Gintariniai papuošalai – dažniausiai karoliai ir apyrankės Lietuvoje yra pardavinėjami įvairių gatvės prekeivių, suvenyrų parduotuvių, nes gintaras – Lietuvos auksas. Internete prekyba klesti, bet tik ne Lietuvos pirkėjams tos parduotuvės skirtos. Gintarinių papuošalų gamintojai dirba su užsienio rinkomis, kur jų produkcija yra paklausesnė ir prekyba pelningesnė.

    Juvelyrų vienetiniai dirbiniai – meno kūriniai. Internetu jie neparduodami, o eksponuojami įvairiose parodose ir dizainerių salonuose. Šie papuošalai – išskirtiniai, nes juos gamina profesionalūs juvelyrai.

    Taigi aiškiai matome, kad internete dažniausiai prekiaujama trimis pagrindinėmis papuošalų grupėmis. Aišku, deimantus ir internete parduoda, taip pat ir vienetinius juvelyro dirbinius, tačiau tai vienetai palyginus prieš dešimtis paprastų papuošalų el. parduotuvių, kurios dygsta kaip grybai po lietaus Dzūkijos pušynuose…

    Papuošalai internetu – neblogas verslas, juo labiau, kad tolimųjų rytų gamintojai gali pasiūlyti įvairiausių modelių papuošalų labai maža kaina, o Lietuvoje visada yra žmonių, kuriems nėra itin svarbu taurūs metalai ar deimantai, tad pirkėjų yra tikrai nemažai.