Butų gyventojai turi galimybę turėti nutolusią saulės elektrinę

Butų gyventojai turi galimybę turėti nutolusią saulės elektrinę

alternative alternative energy clouds eco energy
Photo by Pixabay on Pexels.com

2019 metais buvo priimtas įstatymas, kad paramą gali gauti energiją gaminantys vartotojai, įsigiję nutolusią saulės elektrinę. Šis pakeitimas atvėrė duris butų ir kotedžų gyventojams, anksčiau neturėjusiems galimybės tapti gaminančiais vartotojais, nes jie neturėjo nuosavo namo stogo, tinkamo statyti jėgainę. Dabar butų gyventojams šios kliūties nebėra.

Nutolusios saulės elektrinės ant nuosavos žemės arba saulės parkuose

Įsigytos ar įrengtos nutolusios saulės elektrinės gali būti vienoje Lietuvos vietoje, o pagaminta energija – naudojama kitoje vietovėje. Nutolusios elektrinės įsigyjamos saulės parke ar statomos ant žemės sklypo. Įsigyti jėgainę parke kai kuriais atvejais yra patogiau ir galbūt pigiau, nes:

  • nereikia rūpintis jų įrengimu;
  • nereikia turėti tinkamo žemės sklypo;
  • neteks pergyventi, kad kas nors specialiai nesugadintų nuosavame sklype esančią elektrinę;
  • geriausias variantas, kai per metus sunaudojama ne daugiau nei 3000 kWh elektros.

Saulės energetikos įmonės „Saulės grąža“ specialistų nuomone, labiau apsimoka įsigyti nutolusias saulės elektrines parkuose, kai per metus sunaudojama ne daugiau nei 3000 kWh elektros. Taip mažiau kainuoja 1 kW galios, nereikia rūpintis elektrinės priežiūra, sutaupomas laikas, nes jėgainė jau įrengta. Saulės elektrinę galima įsigyti jau veikiančiame Kuršėnų saulės parke. 1 kW galios kainuoja vos 925 eurus, kartais siūloma 50 eurų nuolaida. Šiame parke ne tik pigesnės jėgainės, bet ir garantuojama aukšta sumontuotų medžiagų, saulės modulių kokybė, užtikrinanti ilgaamžį elektrinės veikimą.

Ar butų gyventojams reikia saulės elektrinių?

Dažnai kyla klausimas, ar buto gyventojui verta investuoti į nuosavą elektrinę. Kuršėnų saulės parko skaičiuoklė pasufleruoja, kokiais atvejais nutolusios saulės elektrinės galėtų būti naudinga investicija.

Jeigu per mėnesį išleidžiama ne daugiau nei 8 eurai elektrai, jėgainė atsipirktų labai negreitai, galbūt po 20 metų, todėl investicija nebūtų pelninga. Išleidžiant elektrai 11 eurų ir daugiau, nutolusi saulės elektrinė Kuršėnų parke su valstybės parama atsipirktų maždaug per 7 metus. Metinė elektros sąskaita sumažėtų nuo 132 eurų iki 56 eurų per metus. Kitaip tariant, kuo daugiau buto gyventojas sunaudoja elektros, tuo labiau apsimoka finansiškai turėti nuosavą saulės elektrinę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *