Interneto reklama, kuri Lietuvoje neveikia

Interneto reklama, kuri Lietuvoje neveikia

reklama internete

Interneto reklamos būdų yra daug ir įvairių. Jie populiarūs visame pasaulyje, tačiau su dideliu sunkumu skinasi kelią į Lietuvą. Kaip taip gali būti? Labai paprastai – tam tikroms interneto reklamos formoms reikalinga didelė auditorija, kurios Lietuvoje tiesiog nepakanka. Mes esame maži, todėl ne viskas tinka, kas populiaru JAV ar Didžiojoje Britanijoje. Reklama internete bendrai išgyvena palikimą, tačiau kai kurios jos formos Lietuvoje greičiausiai neįsitvirtins…

Twitter reklama

Twitter socialinis tinklas yra itin populiarus JAV, JK, kitose Europos šalyse, Azijoje. Milijonai žmonių juo naudojasi, nes viską galima daryti telefonu. Prieš pora metų Twitter pradėjo leisti reklaminius pranešimus, iki tol labai daug žmonių parengė strategijas, kaip sėkmingai reklamuotis Twitteryje. Lietuvoje šis socialinis tinklas nepopuliarus, tad ir reklamuotis jame labai sudėtinga. Kam vargti ir leisti žinutę 10 000 lietuvių, jei Facebooke jų per milijoną? Ar kada nors ši reklamos forma veiks? Sunku pasakyti, nebent jis išpopuliarėtų ir pasiektų bent 500 tūkst. Kasdieninių vartotojų ribą.

Partnerystės programos

Reklama internete gali būti patikėta patiems interneto puslapių savininkams. Tereikia su jais pasidalinti pelnu ir jie noriai reklamuos tam tikrus produktus. Viskas gana paprasta, tik Lietuvoje tai neveikia. Partnerystės programų yra apie 20, uždirbti galima vos 1-10 procentų nuo pelno. Norint parduoti kažką per savo puslapį, reikalingi gana dideli lankytojų srautai, o tai reikalauja papildomų investicijų. Žodžiu, didžioji programų dalis yra nenaudojama, nes nelabai apsimoka reklamuotojui. Pasvarstykite patys – ar apsimoka reklamuoti 500 litų kainuojančius telefonus, jei nuo vieno pardavimo galima uždirbti vos 2% komisinių. Tai 10 litų uždarbis! Akivaizdu, kad niekam ši programa neįdomi ir nereikalinga.

Ar situacija pasikeis? Taip, turėtų keistis, bet tik tada, kai lietuviams nebus problema pirkti iš užsienio. Tada bus galima reklamuoti užsienietiškus produktus ir jais prekiauti. Beje, Lietuvoje draudžiama azartinių lošimų reklama, kur uždarbiai yra labai dideli.

Advertorialai

Advertorials – jau nykstanti reklamos rūšis, nes Google kovos su spamu skyriaus vadovas Matt Cutts nevienareikšmiškai pasakė, kad nuorodos tokiose reklamose negaus PR. Bet pradėkim nuo pradžių. Advertorial yra junginys dviejų angliškų žodžių Ad ir Editorial. Ad – reklama, Editorial – redaktoriaus žodis, vedamasis straipsnis. Tai užsakytas straipsnis apie tam tikrą produktą ar reiškinį, kuriame pristatomas tam tikras produktas išsamiai. Šis straipsnis irgi gali būti traktuojamas, kaip reklaminis, tačiau realiai jis nieko nereklamuoja – jokio konkretaus produkto čia nepristatome, tik dalinamės įžvalgomis. Taigi, redakcijos žodis, kuriame pristatomas telefonas, buhalterinių paslaugų įmonė ar su leidinio veikla nesusijęs kitas produktas yra gana populiarus užsienyje. Ypač tarp blogerių, nes jie tam tikrus produktus pristato gana pigiai, o efektas – ilgalaikis, nes turinys nėra atnaujinamas po 100 puslapių per dieną, kaip interneto žiniasklaidoje. Vieno tokio advertorialo parengimo kaina Jungtinėje Karalystėje svyruoja nuo 50 iki 150 svarų (200-600 litų). Lietuvoje jų yra, tačiau labai nedaug, dažniausiai tai telefonų pristatymai, kuriuos užsako tam tikrų gamintojų atstovai, susipažinę su tarptautinėmis rinkodaros strategijomis.

Ar advertorialai Lietuvoje išpopuliarės? Ne, greičiausiai tai taip ir liks nišinė reklama, nes… blogerių Lietuvoje mažėja.

Reklama internete yra galingas ginklas, reikia tik išmokti juo naudotis. Deja, kai kurios taktikos Lietuvos žemėje neveikė prieš tūkstantį metų, neveikia ir dabar.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *