Šviesolaidinis internetas: kodėl jį pasirinkti?

Šviesolaidinis internetas: kodėl jį pasirinkti?

white switch hub turned on
Photo by Pixabay on Pexels.com

Šviesolaidinis internetas yra plačiajuostis ryšys, galintis pasiekti iki 940 megabitų per sekundę (Mbps) greitį su mažu delsos laiku. Ši technologija naudoja šviesolaidinį kabelį, kuris gali siųsti duomenis net apie 70% šviesos greičio. Be to, šviesolaidiniai kabeliai nėra tokie jautrūs atšiaurioms oro sąlygoms kaip kitų tipų tradiciniai kabeliai, o tai padeda sumažinti gedimų skaičių. Jie taip pat efektyviai atsparus elektros trukdžiams.

Kaip veikia šviesolaidinis internetas?

Šviesolaidinis internetas yra sudėtinga technologija, leidžianti perduoti informaciją šviesos, o ne elektros pavidalu. Yra daug dalių, sudarančių šią pažangią technologiją, tačiau du pagrindiniai komponentai yra optiniai pluoštai ir vadinamoji šviesolaidinio tinklo „paskutinė mylia“. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad pluoštas nenaudoja elektros srovės, kaip tai daro kitų tipų interneto ryšiai. Jame naudojama šviesa, tiekiama per stiklo pluošto šerdį. Interneto technologijos laikui bėgant smarkiai išsivystė.

Ar šviesolaidinis internetas greitesnis?

Didelės spartos interneto ryšys perduoda duomenis skirtingu greičiu. Be to, kad šviesolaidis yra greitesnis, jis plačiai laikomas patikimesniu ir yra puikus pasirinkimas nuotoliniu būdu dirbantiems, žaidžiantiems ir tiems namų ūkiams, kuriuose dirba keli vartotojai, ir įmonėms. Galvodami apie greitį, negalite ignoruoti „WiFi“ poveikio. Kasdienis ryšio greitis gali būti apribotas naudojant belaidę technologiją, kuri paprastai praranda signalo stiprumą (tai reiškia sumažintą pralaidumą), palyginti su laidiniu ryšiu, kuris patenka į maršruto parinktuvą, dėl to turi būti pasirinktas tinkamas interneto tiekėjas

Kuo šviesolaidis naudingas interneto vartotojams?

Šviesolaidis internetas yra puikus pasirinkimas namų ūkiams, kur keli vartotojai nori transliuoti vaizdo įrašus, žaisti internetinius žaidimus, kurti atsargines duomenų kopijas arba siųsti ir gauti didelius failus tuo pačiu metu, ypač dideliais atstumais. Šviesolaidžiu sujungti namai gali suteikti išskirtinę patirtį visuose įrenginiuose ir prie interneto prijungtose sistemose – nuo ​​namų apsaugos iki išmaniųjų termostatų, orkaičių, šaldytuvų ir kitų prietaisų. Esant didesnei spartai, taip pat negausite tiek daug buferio, kai transliuojama pagal pareikalavimą. „Buferis“ reiškia įkėlimo laiką, kai vaizdo įrašas sustoja ir turi pasivyti. Pavyzdžiui, šviesolaidinis internetas leidžia per kelias sekundes atsisiųsti viso ilgio 4K arba HD filmą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *