Žyma: fotoaparatai

  • GoPro nuoma: privalumai ir trūkumai

    go pro nuoma

    Jei dar nežinojote, Lietuvoje populiarėja nauja paslauga – GoPro nuoma. Paprasto fotoaparato nuoma nėra jokia naujiena, tačiau veiksmo kameros nuoma – jau kažkas originalaus. Ši paslauga atsirado gana neseniai. Ji skirta labai siauram žmonių ratui – tiems, kas naudojasi veiksmo kameromis. Bet šis ratas gali smarkiai išsiplėsti ir dėl Go Pro kamerų nuomos kainos. Dabar GoPro Hero 6 kamera nuomojama už 4 eurus parai.

    Bet grįžkime prie straipsnio temos: privalumai ir trūkumai.

    GoPro nuomos privalumai

    Privalumų yra tikrai nemažai. Vienas jų yra kaina. 4 eurai parai – tikrai nedidelis mokestis. Palyginimui galima paminėti profesionalaus sisteminio fotoaparato Canon nuomą – 40 eurų parai. Ir tai neskaitant objektyvų ir priedų.

    Gopronuoma.eu tinklalapyje skelbiama, kad GoPro nuomojama kartu su visais reikalingais priedais. Tai įtraukta į kainą. Tereikia tik juos pasirinkti. Tai dar vienas svarbus privalumas, nes originalūs priedai kainuoja tikrai nemažai.

    Beje apie kainas. Jei laikytume GoPro kamerą investicija, tai ji būtų gana didelė. Su dauguma populiarių priedų toks komplektas kainuoja apie 600-700 eurų. Jei veiksmo kamera reikalinga tik 15-20 dienų per metus, investuoti tokios sumos į nenaudojamą kamerą tikrai neverta.

    Dar vienas labai rimtas privalumas – galimybė pasirinkti modelius. Populiariausi yra Hero 5 ir Hero 6 modeliai.

    Grįžkime prie kainų skaičiavimo. Jei per metus GoPro kamera reikalinga 20 dienų (14 dienų atostogoms užsienyje + savaitė aktyvaus laisvalaikio Lietuvoje: medžių lipynių parkai, Lietuvos pajūris su savo olandiškais atrakcionais, pasivažinėjimai dviračiu, kitos ekstremalios pramogos lauke), jai išleisite kiek daugiau nei 80 eurų. Reiktų turėti omenyje, kad Woodman Labs kompanija, kurianti ir gaminanti šias veiksmo kameras naujus modelius leidžia vidutiniškai kas 2 metai. Reiškia po dviejų metų bus išleistas geresnis ir naujesnis modelis. Jei naujausias modelis kainuoja 400 eurų, o po 2 metų išeis geresnis modelis už 600 eurų, pirkti tikrai neapsimoka. Go Pro nuoma – idealus variantas pradedantiesiems veiksmo kamerų naudotojams.

    Beje, pamiršome dar vieną privalumą: GoPro yra geriausia pasaulyje veiksmo kamera. Konkurentai atsilieka dar keletu metų, tad artimiausiu metu „karalienės“ karūnai niekas negresia.

    GoPro nuomos trūkumai

    Na, štai, prieikime ir prie trūkumų, kuriuos taip pat reiktų apsvarstyti.

    Vienas iš trūkumų yra tas, kad nuomotis reikia mažiausiai 3 dienoms. Negalima kameros išsinuomoti tik šeštadieniui, teks nuomotis visam savaitgaliui.

    GoPro kamera – ne automobilis ir KASKO jos neapdrausi. Dėl to imamas gana didelis užstatas, kuris nebus grąžinamas, jei kamera bus prarasta arba sugadinta. Bet čia bet kurio daikto nuomos rizika.

    Vis dėlto, tai ne jūsų nuosavybė. Ją kažkas naudojo prieš jus ir naudos po jūsų.

    Tai ar verta nuomotis GoPro? Atsakymas vienareikšmis – tikrai verta.

     

     

  • Fotoaparatai ar išmanieji telefonai – kas geriau fotografuoja?

    Neseniai su draugais įsivėliau į diskusijas – kam pirkti fotoaparatą, jei turite išmanųjį telefoną? Ar tikrai fotoaparatai dar reikalingi? Gal jie tapo atgyvena, kaip diktofonai, mp3 grotuvai, audiocentrai ar magnetolos? Diskusijos nustebino…

    kamera prieš telefoną

    Fotoaparatai – darbo įrankis

    Kai kurių specialybių atstovams fotoaparatai yra darbo įrankis. Ne profesionalūs, o paprasti skaitmeniniai. Kokios tai specialybės? Nekilnojamo turto agentai, brokeriai, vertintojai, draudimo žalos vertintojai, policininkai, prekybininkai ir t.t. Jie negali išsitraukti savo asmeninio išmaniojo telefono ir nufotografuoti su darbu susijusio objekto. Tam naudojamas darbinis fotoaparatas. Nesvarbu, kad jis „muilinė“, tačiau juo padarytos nuotraukos yra naudojamos darbe.

    Megapikseliai nebesvarbu

    Ar galite pamatyti plika akimi skirtumą tarp 14 megapikselių fotoaparatu darytos nuotraukos ir 16 megapikselių išmaniuoju telefonu darytos nuotraukos? Greičiausiai nepamatysite, nes dabar megapikseliai negarantuoja aukštos kokybės. Sony išmanieji turi 20 megapikselių kameras, tačiau Sony PowerShot fotoaparatai su 12 megapikselių tas pačias nuotraukas daro geriau. Kaip tai paaiškinti? Profesionalai tam turi paaiškinimų ir ne vieną. Tai baltos šviesos jautrumas, židinio nuotolis, fotografavimo kampas, išlaikymas ir t.t. Fotoaparatuose visos šios savybės išspręstos geriau, nei itin kompaktiškas maras turinčiuose išmaniuose telefonuose.

    Kodėl išmanieji telefonai nukonkuruoja fotoaparatus?

    Į šį klausimą atsakyti labai paprasta. Yra trys svarbiausios priežastys:

    1. Viskas viename. Kam nešiotis skirtingus prietaisus, jei galima turėti „viskas viename“ įrenginius? Juk fotoaparatas sveria 200 gramų, kaip ir išmanusis telefonas. Kam nešiotis 400 gramų sveriančią įrangą? Kompaktiškumas svarbu.
    2. Nuotraukų apdirbimo galimybės. Ko nedaro fotoaparatai? Jie neapdirba nuotraukų. Labai retas fotoaparatas turi nuotraukų redagavimo programas. Be to vartotojui jų reikia kelių. Čia išmanieji telefonai laimi „sausu“ skirtumu.
    3. Nuotraukų perkėlimas. Didžioji dalis skaitmeninių fotoaparatų nuotraukas ir vaizdo įrašus saugo SD kortelėje. Ją galima pakeisti, tačiau norint perkelti nuotraukas, reikalingas SD kortelių skaitytuvas arba USB laidas. Tuo tarpu išmaniajam telefonui reikia tik prisijungti prie bevielio ryšio ir pasinaudoti Dropbox, Google Photos ar kuria kita nemokama debesies saugykla – nuotraukos iš karto perkeliamos ten.

    O ar yra minusų? Išmanusis kainuoja brangiai lyginant su paprastu skaitmeniniu fotoaparatu, kurį galima įsigyti už 50-80 eurų.

    Bet kuriuo atveju fotoaparatai yra ir mados reikalas, nes mokėti fotografuoti yra savotiškas menas, hobis, pašaukimas, o čiauškinti išmaniuoju gali visi.