Fotoaparatai ar išmanieji telefonai – kas geriau fotografuoja?

Fotoaparatai ar išmanieji telefonai – kas geriau fotografuoja?

Neseniai su draugais įsivėliau į diskusijas – kam pirkti fotoaparatą, jei turite išmanųjį telefoną? Ar tikrai fotoaparatai dar reikalingi? Gal jie tapo atgyvena, kaip diktofonai, mp3 grotuvai, audiocentrai ar magnetolos? Diskusijos nustebino…

kamera prieš telefoną

Fotoaparatai – darbo įrankis

Kai kurių specialybių atstovams fotoaparatai yra darbo įrankis. Ne profesionalūs, o paprasti skaitmeniniai. Kokios tai specialybės? Nekilnojamo turto agentai, brokeriai, vertintojai, draudimo žalos vertintojai, policininkai, prekybininkai ir t.t. Jie negali išsitraukti savo asmeninio išmaniojo telefono ir nufotografuoti su darbu susijusio objekto. Tam naudojamas darbinis fotoaparatas. Nesvarbu, kad jis „muilinė“, tačiau juo padarytos nuotraukos yra naudojamos darbe.

Megapikseliai nebesvarbu

Ar galite pamatyti plika akimi skirtumą tarp 14 megapikselių fotoaparatu darytos nuotraukos ir 16 megapikselių išmaniuoju telefonu darytos nuotraukos? Greičiausiai nepamatysite, nes dabar megapikseliai negarantuoja aukštos kokybės. Sony išmanieji turi 20 megapikselių kameras, tačiau Sony PowerShot fotoaparatai su 12 megapikselių tas pačias nuotraukas daro geriau. Kaip tai paaiškinti? Profesionalai tam turi paaiškinimų ir ne vieną. Tai baltos šviesos jautrumas, židinio nuotolis, fotografavimo kampas, išlaikymas ir t.t. Fotoaparatuose visos šios savybės išspręstos geriau, nei itin kompaktiškas maras turinčiuose išmaniuose telefonuose.

Kodėl išmanieji telefonai nukonkuruoja fotoaparatus?

Į šį klausimą atsakyti labai paprasta. Yra trys svarbiausios priežastys:

  1. Viskas viename. Kam nešiotis skirtingus prietaisus, jei galima turėti „viskas viename“ įrenginius? Juk fotoaparatas sveria 200 gramų, kaip ir išmanusis telefonas. Kam nešiotis 400 gramų sveriančią įrangą? Kompaktiškumas svarbu.
  2. Nuotraukų apdirbimo galimybės. Ko nedaro fotoaparatai? Jie neapdirba nuotraukų. Labai retas fotoaparatas turi nuotraukų redagavimo programas. Be to vartotojui jų reikia kelių. Čia išmanieji telefonai laimi „sausu“ skirtumu.
  3. Nuotraukų perkėlimas. Didžioji dalis skaitmeninių fotoaparatų nuotraukas ir vaizdo įrašus saugo SD kortelėje. Ją galima pakeisti, tačiau norint perkelti nuotraukas, reikalingas SD kortelių skaitytuvas arba USB laidas. Tuo tarpu išmaniajam telefonui reikia tik prisijungti prie bevielio ryšio ir pasinaudoti Dropbox, Google Photos ar kuria kita nemokama debesies saugykla – nuotraukos iš karto perkeliamos ten.

O ar yra minusų? Išmanusis kainuoja brangiai lyginant su paprastu skaitmeniniu fotoaparatu, kurį galima įsigyti už 50-80 eurų.

Bet kuriuo atveju fotoaparatai yra ir mados reikalas, nes mokėti fotografuoti yra savotiškas menas, hobis, pašaukimas, o čiauškinti išmaniuoju gali visi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *