Kompiuterių virusai kasmet pridaro daugybę problemų ir nuostolių tiek namų vartotojams tiek ir verslui. Ir nors apie juos žinome visi, tačiau vis dar labai retai imamės kiek rimtesnių veiksmų kad tinkamai apsaugotume savo turtą ir nuosavybę. Daugelis taip daro tikėdami kad bazinė arba nemokama antivirusinė programa gali pilnai susitvarkyti su daugeliu grėsmių, o kiti tiesiog nepakankamai yra susipažinę su pačiais virusais ir kitomis kenkėjiškomis programomis ir jų veikimo bei plitimo būdais. Žinoma net ir bazinė antivirusinės programos versija yra daug geriau nei jos neturėjimas, tačiau taip pat reikia suprasti kad kaip ir daugelis nemokamų dalykų, tokia apsauga yra skirta apsisaugoti nuo pačių paprasčiausių būdų pakenkti jums. Tiems gi, kas vis dar galvoja, kad norint neužkrėsti savo kompiuterio virusu, tereikia nesilankyti jokiose nežinomose svetainėse ir nediegti jokių programų norime pranešti, kad net ir tokiais atvejais nesate 100% saugūs.
Virusai ir kitos kenkėjiškos programos gali plisti pačiais įvairiausias būdais. Tarp labiausiai paplitusių kelių, kuriais jie patenka į kompiuterius ir kitą technika kalima išskirti šiuos:
- Duomenų laikmenos, tokios kaip USB raktai, SD-kortelės ir pan. Tai vis dar gan populiarios priemonės dalintis informacija ir kurios neretai keliauja iš vieno prietaiso į kitą ir lengvai gali užkrėsti daugybę kompiuterių.
- Elektroninis paštas – ko gero vis dar vienas populiariausių būdų piktadariams brautis į svetimą nuosavybę. Dažniausia virusai būna maskuojami po nekaltais pranešimais, paveiksliukais, garso ar vaizdo įrašais.
- Socialiniai tinklai ir dalinimosi pranešimais programos tokios kaip Messenger arba Skype. Tai ko gero naujausia terpė pro kurią virusai gali patekti į kompiuterius ir išmaniuosius įrenginius.
- Internetinės svetainės – ir čia virusai gali slėptis net ir gerai žinomose portaluose.