Sandėlio valdymo sistemos

Sandėlio valdymo sistemos

Sandėlio valdymo sistema yra programa, padedanti kontroliuoti ir valdyti kasdienes sandėlio operacijas. Jos pagalba sustyguojamas prekių ir inventoriaus priėmimas ir sandėliavimas, optimizuojamas užsakymų sutrinkimas ir pristatymas bei gaunami patarimai dėl inventoriaus papildymo. Programa gali veikti kaip atskiras organizacijos valdymo sprendimas, o taip pat būti dalimi pilnesnės verslo valdymo arba gamybos planavimo sistemos. 

Ankstesnės sandėlių valdymo programos galėdavo atlikti gana paprastas funkcijas, dažniausiai susijusias su produkcijos buvimo vietos sandėlyje informacija. Šiais laikais, jų funkcionalumas gerokai išsiplėtė ir apima geriausius sprendimus, skirtus produktu surinkimui, pakavimui bei siuntimui. Tokios sistemos padeda sumažinti klaidų atsiradimo tikimybę, ruošiant išsiuntimui gautą užsakymą. Taip pat sandėlių valdymo programos paspartina daugelį procesų, tame tarpe ir užsakymų vykdymą, bei palengvina medžiagų judėjimo sandėlyje stebėjimą. Pagrindinis tokių sprendimų tikslas yra padėti organizacijoms atsikratyti popierinių dokumentų, bei pereiti į pažangesnį lygį, kuriame darbuotojau automatiškai nukreipiami į optimaliausią produkcijos atrinkimo, suruošimo ir išsiuntimo būdą.

Sandėlių valdymo sistemų funkcionalumo pasirinkimas gali būti labai platus, nuo pačių paprasčiausių gairių iki pajungimo prie sandėliuose naudojamos krovimo ir medžiagų atrinkimo technikos bei optimalaus sandėlio išplanavimo. Sandėlių valdymo sprendimo opcija gamybinėse programose laidžia dar labiau optimizuoti visą veiklą, nuo medžiagų užsakymo iki padavimo į gamybą, bei žinoma paruoštos produkcijos realizacijos.  Barkodai ir skeneriai gali greitai pakeisti popieriaus lapus ir tušinukus, bei perkelti sandėlio valdymą į skaitmeninį lygį, bei praktiškai užkertant kelią klaidoms, atsirandančioms dėl žmogiškojo faktoriaus. O tokios naudos kaip sumažintas operacijų atlikimo laikas, tikslesnė inventoriaus apskaita, pagerėjęs klientų aptarnavimas, kokybiškesnis vietos išnaudojimas, didesnis sandėlio produktyvumas ir sumažinti darbo jėgos kaštai įrodo, kad sistemos naudojimas turi gerokai didesnį poveikį organizacijų veiklai, nei tik aiškumas kur kokios prekės guli.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *