Jei planuojate pradėti savo verslą ir jums trūksta finansinės pagalbos savo verslo idėjų įgyvendinimui ar verslo plėtrai galite teikti paraišką paskolos gavimui. Verslo paskolos yra viena populiariausių finansinių paslaugų, dėl kurių kreipiasi ne tik verslo startuoliai, bet ir jau vykdantys savo veiklą. Tam, kad galėtumėte gauti norimo dydžio paskolą, reiktų pateikti paskolos smulkiajam verslui paraiškas bent į kelias finansines institucijas ar bankus. Taip galima bus palyginti pateiktus verslo paskolos pasiūlymu, taikomas palūkanų normas ir siūlomas sąlygas ir taip išsirinkti geriausią variantą. Tačiau tam, kad galėtumėte teikti paraišką, reiktų pateikti reikalingus dokumentus asmens tapatybės kortelę ar pasą, sutikimą tikrinti kredito istoriją bei vykdomos veiklos finansinę situaciją. Pateikus visus reikalingus dokumentus, reikės laukti sprendimo priėmimo ir paskolos pasiūlymo. Taip pat atkreipkite dėmesį ne tik į metinių palūkanų normą, bet ir kitas sąlygas, t.y. paskolos terminą, galimybę grąžinti verslo paskolą anksčiau nustatyto laiko. Verta išsiaiškinti ir tai kokiu būdu jūs galite mokėti paskolos mėnesines įmokas: linijiniu, anuiteto ar kitu susitartu individualiu būdu, abipusiai patogiu. Pirmieji būdai yra tokie, kuomet nustatytomis datomis paskolos yra mokamos lygiomis dalimis visą sutartą laikotarpį. Labai svarbu yra vykdyti finansinius įsipareigojimus laiku, nes jei nesilaikysite šių susitarimų, ateityje pasiskolinti bus sudėtingiau ir dėl to gali brangti verslo paskolos palūkanos. Kitas svarbus dalykas yra tai, kad galite imti vartojimo kreditą savo veiklos vykdymui, kur galite naudoti apyvartinėms lėšoms ir atsiskaitymams už suteiktas paslaugas ar prekes. Tai patogu, nes mokate palūkanas tik už tą kredito dalį, kurią panaudojate. O padengus išnaudotą sumą, galite toliau naudotis savo reikmėms jums patogiu metu ir pageidaujamu laikotarpiu.
Žyma: finansai
-
Finansinių krizių metu ilgalaikis kreditas geriau neiskola iš banko
Apie tokį reiškinį kaip „finansinė pagalvė“ kalbame dažnai,tačiau ne visi iki galo supranta, kas tai yra. Ar finansine pagalve sunkmečiubūtų ilgalaikis kreditas, ar santaupos banke, ar tik grynieji stiklainyje?Visais atvejais, finansinė krizė gali smogti netikėtai, o finansine pagalvetaps tas variantas, kuris bus prieinamas. Reikėtų pastebėti, kad santaupų, norsir būtų protingiausia, paprastai neturi visi, kam jų reikėtų. Taigi, gelbėtisgali padėti ilgalaikis kreditas.
Artinantis krizei, bankai kelia palūkanų normas, okreditoriai išlieka pastovūs
Kodėl, kuomet kalbame apie skolinimąsi ekonominiu sunkmečiu, ilgalaikis kreditas internetu tampa pranašesnis prieš paskolos iš banko sąlygas? Gal, visų pirma, dėl to, kad greitųjų kreditų bendrovių teikiami kreditai turi savo stabilią kainą, vadinamąsias palūkanas. O štai iš banko besiskolinantis asmuo tampa banko įkaitu – jeigu bankas kelia palūkanų normą, tuomet tenka brangiau mokėti. Kaip stipriai kils palūkanos, yra sunku pasakyti, tačiau jos vis tiek gali nuolatos kilti. Taigi, krizės akivaizdoje palūkanos tampa kažkuo tokiu, kas priverčia susimąstyti – ar geriau paskolų kreditas be užstato iš internetu paskolas teikiančių bendrovių, ar geriau banko paskola su nenuspėjamomis palūkanų normomis.
Griežtėja skolinimo sąlygos
Taip pat verta žinoti, kad ilgalaikis kreditas – tai ne kiekvienų individualių skolintojų sugalvotai tvarkai paklūstanti paskola, o vis tiek visuotinių sąlygų numatytas dalykas. Lietuvos Bankas, taip pat tam tikri Europos Sąjungos instituciniai padaliniai reguliuoja, kad tokia teikiama internetu ilgalaikė paskola būtų visuomet teikiama tik į geras rankas ir tik tiems, kam iš tiesų ji gali atnešti finansinę naudą, o ne žalą. Dėl to skolinimo sąlygos kartais gali būti tikrai griežtos, tačiau jos bus teisingos. Jos leis pasiskolinti tik tiems, kas tikrai galės paskolą grąžinti. Taip bus asmuo apdraudžiamas, kad kredito grąžinimo laikotarpis nebūtų jam per sunkus. Žmogus galės grąžinti paskolą lengvai iš pajamų, kurias uždirba.
Lengviausia skolintis – iš greitųjų kreditų teikėjų
Krizės metu pinigų gali prireikti daug kam:
- Sužinojus, kad neteksite darbo;
- Prireikus susimokėti už nuomą;
- Nusprendus papildomai pasimokyti amato;
- Kasdieniam išlaikymui;
- kt.
Ar šiuo metu esame ant krizės ribos?
Visgi nemažai žmonių dabar vis pagalvoja, ar toks dalykas kaip paskolos skaičiuoklė netrukus bus reikalinga? Ar vertėtų ruoštis krizei ir taupyti? O galbūt ilgalaikio kredito suma siekia iki 1500 Eur ir krizės metu pakaktų ir tokios finansinės pagalbos? Iš tiesų, sunku pasakyti, kas būtų, jeigu būtų. O prognozuoti finansinę krizę labai sunku. Daug kas dabar situaciją lygina su 2007 metų vėjais: didelės būsto kainos, žemos palūkanų normos ir pan. Tačiau yra ir begalė kitų rodiklių, kurie taip pat nulemia, kada bus krizė. Jeigu tai kažkas tiksliai žinotų, tai jau labai greitai būtų labai turtingi. Tačiau kol kas viskas yra panašiau tiesiog į tam tikrą sustojimą, kuomet NT kainos pasiekė viršų ir nebekyla, o bankai vis dar džiugina geromis palūkanomis, kurios, tiesa, jau dabar šiek tiek ėmė kilti. Laikas parodys, ko tikėtis. Tačiau iš anksto tokioms situacijoms besiruošiantis žmogus vis tiek pasistengs turėti kažkokį finansinį užnugarį ar bent jau gerą savo kredito istoriją, kad esant reikalui galėtų šiek tiek pasiskolinti.
-
Ką simbolizuoja mėlyna ir ryškiai žalia spalva euroecredit.lt svetainėje?
Paviršutinis ir filosofiškas požiūris – skirtingi dalykai. Štai apsilankius kokioje nors interneto svetainėje galima pasakyti „gražu“ ar „negražu“, „patogu“, „nepatogu“ ir t. t. Arba įvertinti viską per filosofinę prizmę. Besidomint kreditais ir užsukus į https://euroecredit.lt/ dėmesys atkreipiamas į mėlyną ir ryškiai žalią spalvą (kurią galbūt apibūdintume ir kaip salotinę).
Ką simbolizuoja mėlyna ir ryškiai žalia spalva minėtoje svetainėje? Apie tai pakalbėsime, bet pirmiausia – apie spalvų reikšmę rinkodaros procesuose. Kaip manote, į ką atsižvelgiama kuriant prekės ženklo įvaizdį, logotipą, interneto svetainės ar įmonės biuro dizainą? Labai svarbu, kokios yra spalvos. Kiekviena reiškia šį tą savito. Vienokie ar kitokie spalviniai sprendimai padeda kurti prekės ar įmonės identitetą, geriau pozicionuoti rinkoje.
Apie spalvas kalbama ir, pavyzdžiui, renkantis automobilį. Bėgant metams kinta ir populiariausių dažymo variantų tendencijos. Automobiliai, beje, taip pat labai glaudžiai susiję su marketingu, su tam tikromis formuluojamomis ir formuojamomis vertybėmis, reklaminėmis žinutėmis.
Derinys. Ką simbolizuoja mėlyna ir žalia?
Grįžtame prie euroecredit.lt spalvinės gamos. Mėlyna ir žalia. Ką gi jos reiškia? Kaip galima interpretuoti? O gal šis derinys pasirinktas visiškai atsitiktinai?
Mėlyna – sąžiningumas, lojalumas. Tai didelės dalies žmonių mėgstamiausia spalva. Ar kreditus teikiančiai įmonei toks pasirinkimas tinkamas? Netgi labai – juk sąžiningumas ir lojalumas aktualus kiekvienam paslaugų teikėjui.
Ką simbolizuoja žalia? Tai gamta ir džiaugsmas, branda. Gamta ir kreditai galbūt nelabai susiję, tačiau su kitais dviem dalykais sąsajų galima atrasti. O žinote, kas svarbiausia? Žalia taip pat asocijuojasi ir su pigumu – vadinasi, susidaro įspūdis, kad kreditai turėtų būti su palankiomis palūkanomis. Ne tik turėtų – taip ir yra.
Aptarus spalvų reikšmę galima teigti, kad https://euroecredit.lt/ pasirinkimas taiklus, padedantis perteikti norimą žinutę ir reprezentuojantis svarbias ypatybes. Beje, reikėtų paminėti, kad tinkamai parinktos spalvos ir apskritai estetiškas interneto svetainės dizainas – tai ne vien patrauklumas, bet ir patogumas lankytojams. Juk malonaus dizaino puslapiai greitai įvertinami, juose patogiau naršyti. Labai svarbu ir protingas meniu išdėstymas. Kitaip sakant, derinys lemia gerą visumą.
-
Kreditai kompiuteriams ar lizingas?
Jei jums prireikė kompiuterio arba spausdintuvo „čia ir dabar“, ką ketinate daryti? Iš kur gausite pinigų, jei visas išlaidas jau esate suplanavę? Variantų yra bent du. Pirmasis – pirkti lizingu. Aišku, jei neturite kitų įsipareigojimų bankams ir kitoms institucijoms. Sprendimas suteikti jums lizingą gali užtrukti, todėl įsigysite kompiuterį per keletą dienų. Jei tiek galite laukti, šis variantas jums tinkamas.
Antrasis būdas – kreditai. Jums reikia tik paimti norimą sumą ir nustatyti, per kiek laiko grąžinsite. Kreditai išduodami labai greitai ir sparčiai, tad jau po valandos galėsite eiti į parduotuvę ir įsigyti kompiuterį. Pigu.lt – yra bene vienintelė elektroninė parduotuvė, siūlanti atsiimti prekes jau po pietų, jei užsakote iki 14 valandos. Aišku, jei prekės yra sandėlyje. Jei reikia kompiuterio skubiai, geriau pirkti iš jų – taip ir sutaupysite, ir tą pačią dieną gausite naują kompiuterį ar kitą kompiuterinės šeimos atstovą.
Kas apsimoka labiau?
Čia jau panyrame į skaičiavimus. Lizingas suteikia galimybę pirkti išsimokėtinai – skola atiduodama per 6-18 mėnesių. Mėnesinės palūkanos – apie 15% plius administravimo mokesčiai.
Kreditai išduodami kiek kitaip. Jų mėnesinės įmokos kiek didesnės, tačiau čia svarbios ir kitos sąlygos, pavyzdžiui, administravimo mokesčiai, galimybės pratęsti grąžinimo terminą, galimybė sumokėti likusią sumą iš karto.
Bet kuriuo atveju, prekės „pabrangimas“ garantuotas – atiduosite daugiau, nei ta prekė buvo įkainota parduotuvėje. Kompiuteriams tokia praktika itin skausminga, nes po 6 mėnesių tas pats kompiuteris gali kainuoti jau 30% mažiau, tad jausitės smarkiai permokėję. Bet ką padarysi, kai reikia greitai ir iš karto, o piniginėje vėjai švilpauja…
Tiek lizingas, tiek greitieji kreditai reikalauja atsakingo skolinimosi. Visada ieškokite būdų be jų apsieiti ir tik tada ryžkitės rimtiems ir ilgalaikiams finansiniams įsipareigojimams. Atminkite, kad tai ne žaidimas, ne eilinis triukas su pinigais. Tai rimta veikla, turinti dar rimtesnes pasekmes jums ir jūsų šeimai. Jei kompiuteris reikalingas tik trumpam laikui, gal įmanoma jį pasiskolinti? Juk visada galima kreiptis į draugus pagalbos, o tik tada jau į greitųjų kreditų bendroves, kurios pasiruošusios padėti, bet ar jūs pasiruošę tokią pagalbą priimti?