Kreditai kompiuteriams ar lizingas?

Kreditai kompiuteriams ar lizingas?

kreditaiJei jums prireikė kompiuterio arba spausdintuvo „čia ir dabar“, ką ketinate daryti? Iš kur gausite pinigų, jei visas išlaidas jau esate suplanavę? Variantų yra bent du. Pirmasis – pirkti lizingu. Aišku, jei neturite kitų įsipareigojimų bankams ir kitoms institucijoms. Sprendimas suteikti jums lizingą gali užtrukti, todėl įsigysite kompiuterį per keletą dienų. Jei tiek galite laukti, šis variantas jums tinkamas.

Antrasis būdas – kreditai. Jums reikia tik paimti norimą sumą ir nustatyti, per kiek laiko grąžinsite. Kreditai išduodami labai greitai ir sparčiai, tad jau po valandos galėsite eiti į parduotuvę ir įsigyti kompiuterį. Pigu.lt – yra bene vienintelė elektroninė parduotuvė, siūlanti atsiimti prekes jau po pietų, jei užsakote iki 14 valandos. Aišku, jei prekės yra sandėlyje. Jei reikia kompiuterio skubiai, geriau pirkti iš jų – taip ir sutaupysite, ir tą pačią dieną gausite naują kompiuterį ar kitą kompiuterinės šeimos atstovą.

Kas apsimoka labiau?

Čia jau panyrame į skaičiavimus. Lizingas suteikia galimybę pirkti išsimokėtinai – skola atiduodama per 6-18 mėnesių. Mėnesinės palūkanos – apie 15% plius administravimo mokesčiai.

Kreditai išduodami kiek kitaip. Jų mėnesinės įmokos kiek didesnės, tačiau čia svarbios ir kitos sąlygos, pavyzdžiui, administravimo mokesčiai, galimybės pratęsti grąžinimo terminą, galimybė sumokėti likusią sumą iš karto.

Bet kuriuo atveju, prekės „pabrangimas“ garantuotas – atiduosite daugiau, nei ta prekė buvo įkainota parduotuvėje. Kompiuteriams tokia praktika itin skausminga, nes po 6 mėnesių tas pats kompiuteris gali kainuoti jau 30% mažiau, tad jausitės smarkiai permokėję. Bet ką padarysi, kai reikia greitai ir iš karto, o piniginėje vėjai švilpauja…

Tiek lizingas, tiek greitieji kreditai reikalauja atsakingo skolinimosi. Visada ieškokite būdų be jų apsieiti ir tik tada ryžkitės rimtiems ir ilgalaikiams finansiniams įsipareigojimams. Atminkite, kad tai ne žaidimas, ne eilinis triukas su pinigais. Tai rimta veikla, turinti dar rimtesnes pasekmes jums ir jūsų šeimai. Jei kompiuteris reikalingas tik trumpam laikui, gal įmanoma jį pasiskolinti? Juk visada galima kreiptis į draugus pagalbos, o tik tada jau į greitųjų kreditų bendroves, kurios pasiruošusios padėti, bet ar jūs pasiruošę tokią pagalbą priimti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *