Kaip įvertinti SEO specialisto profesionalumą?

Kaip įvertinti SEO specialisto profesionalumą?

Naudodamiesi bet kokiomis paslaugomis visuomet norime tik aukščiausios jų kokybės. Skirtingai nei siuvėjų ar kirpėjų atliktas darbas, SEO paslaugos ir jų kokybė yra sunkiau įvertinamos. Dar tik planuojant kreiptis dėl svetainės optimizavimo kyla klausimas ar konkretus SEO specialistas tikrai vertas dėmesio, o jau naudojantis šiomis paslaugomis – ar SEO paslaugos atliekamos profesionaliai. Abiem atvejais tai galima identifikuoti pagal sekančius kriterijus.

Atliktų projektų pozicijos

Niekas geriau nepristato specialisto nei jo jau atlikti darbai. Ketindami pasirašyti paslaugų sutartį paprašykite SEO specialisto nurodyti su kokiomis svetainėmis ar internetinėmis parduotuvėmis jis dirba. Žinoma, jei SEO paslaugos joms tik neseniai pradėtos teikti, rezultatai dar gali būti nematomi. Tačiau jei SEO specialistas nurodo savo sėkmingus įgyvendintus projektus, pasidomėkite svetainių pozicijomis  ir įsitikinsite kokie specialisto darbo rezultatai.

Komunikacija

Nors SEO paslaugos yra orientuotos į svetainės ar internetinės parduotuvės optimizavimą, tačiau ne mažiau svarbu ir SEO specialisto komunikacija. Prieš pasirašant paslaugų teikimo sutartį, pasirinktas SEO specialistas turėtų atsakyti į visus kliento klausimus. Kai SEO paslaugos jau teikiamos, užsakovui pagal iš anksto nustatytą laikotarpį turėtų būti pateikiama atliktų darbų ir pasiektų rezultatų ataskaita. Jei šios komunikacijos tarp SEO specialisto ir paslaugų užsakovo nėra, vertėtų atidžiau žvelgti į SEO specialisto profesionalumą ir kompetenciją.

Suinteresuotumas

Bendraudami su SEO specialistu pastebėkite kiek dėmesio jis skiria jūsų projektui, ar domisi jūsų verslu ir potencialiais klientais bei kiek jis suinteresuotas pasiekti gerų rezultatų. Jei matote, kad SEO specialistas darbui su jūsų svetaine atiduoda pakankamai energijos ir deda pastangas siekiant rezultatų, būkite ramūs. Na, o jei esate tikri, kad SEO paslaugos jas teikiančiam specialistui tėra papildoma veikla ar dar blogiau – nemaloni pareiga, pagalvokite apie labiau motyvuoto specialisto paieškas.

Nors internetinės svetainės optimizavimas visuomet atliekamas tuo pačiu principu, tačiau specialistų taikomi metodai gali skirtis. Svarbiausia yra, kad SEO specialistas nenaudotų neleistinų metodų, dėl kurių svetainė gali būti netgi blokuojama. Tad kylant abejonių vienas iš pirmųjų klausimų SEO specialistui turėtų būti ar SEO paslaugos teikiamos naudojant tik skaidrias ir tinkamas strategijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *