Kompiuterių remontas: kas genda labiausiai

Kompiuterių remontas: kas genda labiausiai

Kompiuteriu remontasKompiuterius turime beveik visi. Tai technika ir ji ne amžina. Kas dažniausiai kelia bėdų kompiuterių savininkams? Su kokiais prašymais jie dažniausiai aplanko kompiuterių remonto dirbtuves. Pabandysime pasiaiškinti šiame straipsnyje.

Kompiuterių remontas – reikalinga ir populiari paslauga. Ne kiekvienas turi puikias žinias apie kompiuterio sandarą, kad pats galėtų jį susitaisyti. Dėl to ir būtina patikėti visa tai profesionaliems kompiuterių meistrams.

Taigi, kas labiausiai kamuoja Lietuvos kompiuterius? Turime omenyje stacionarius, ne nešiojamus, kuriems galioja visai kitos problemos.

Diskai ir talpa

Vienas iš dažniausių bėdų yra diskas. Tai jis sugenda ir jį reikia atstatyti, tai jo atminties nebepakanka ir reikia perkelti viską į naują. Stacionarūs kompiuteriai, pirkti prieš 10 metų veikia nepriekaištingai, tačiau to 120 GB disko, kurį turėjo kadaise (tada tai buvo milžiniškas kiekis!) nebepakanka. Reikia naujo disko, todėl ateina žmonės su prašymais įdėti 1 TB HDD arba 256 GB SSD. Kartais atsineša ir HDD, ir SSD ir prašo pajungti abu, kad nedingtų operacinė sistema, o duomenys būtų perkelti iš vieno į kitą. Dabar yra labai populiaru operacinę sistemą ir programas laikyti 120-256 GB SSD atmintinėje, o visas nuotraukas, muziką, filmus perkelti į 1-2 TB HDD – kietuosius diskus. Taip kompiuterio veikimas būna nepriekaištingas, o ir duomenų jame išsaugoti galima nemažai.

RAM atmintis

Stacionarūs kompiuteriai tuo yra ir geri, kad galima padidinti RAM atmintį. Taip kompiuteris tampa greitesnis, jei CPU yra pakankamai geras. RAM galima pridėti atsidarius korpusą tiesiog per keletą minučių. Tokiu būdu ir senas kompiuteris prikeliamas naujam darbui. „Senoviškas“ RAM kainuoja labai nedaug, todėl jį gali sau leisti bet kuris kompiuterio savininkas.

kompiuteriu remontasVaizdo plokštė

Vaizdo plokštės atnaujinimas dažniausiai rūpi žaidimus mėgstantiems žmonėms. Kompiuterių remontas jiems reiškia ne ką kita, o galingai veikiančią grafiką. Filmams žiūrėti pakanka ir senos vaizdo plokštės, tačiau šiuolaikiniai žaidimai yra nepasotinami kompiuterio resursais, todėl tenka investuoti kelis šimtus eurų į atnaujintą plokštę (prieš tai reikalinga investicija ir į talpius HDD ar SSD).

Taip pat svarbu, kad vaizdo plokštė jau turėtų ir HDMI jungtį, nes paprasto VGA laikai po truputėlį praeina.

USB jungtys

Tai pats didžiausias kompiuterių meistrų rūpestis – USB jungtys. Kai kompiuteris naudojamas dažnai, USB jungtys lūžta fiziškai, jos įstumiamos į korpusą ir nebeatlieka savo pareigų. Ypač tas taikytina priekinėje korpuso dalyje esančioms jungtims, į kurias nuolatos kišamos USB atmintinės ir nešiojami diskai, kraunami telefonai.

Kai kurie kompiuterių savininkai pageidauja atnaujinti jungtis bent jau į USB 2.0, jau nekalbant apie USB 3.0

Įjungimo mygtukas

Nepatikėsite, bet kompiuterių remontas apima ir pagrindinį veiksmą – Power mygtuko sutvarkymą. Dažnai būna su juo problemų, nes su laiku jis pradeda strigti ir kompiuterį darosi sunku įjungti.

Šiame straipsnyje paminėjome tik „geležies“ problemas, tačiau daugiausiai bėdų būna su programine dalimi. Bet apie tai – kitame straipsnyje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *