Gamybos valdymo sistemos privalumai

Gamybos valdymui skirtas programas galima apib8dinti kaip sistemas, kurios valdo visus verslo aspektus, suderina finansus, žmogiškuosius išteklius, tiekimo grandinę ir gamybą su pagrindinėmis buhalterijos funkcijomis. Gamybos valdymo sistemos naudojamos tam, kad suteiktų verslui skaidrumo visuose procesuose, sekant visus gamybos, finansų ir medžiagų tiekimo aspektus. Nors ir reikalauja nemažų investicijų, tačiau šie įrankiai veikia kaip centrinės sistemos, skirtos visoms operacijoms ir duomenims. Gamybos valdymo sistemos arba ERP susijungia kartu ir apibudina kiekvieną ir visos procesų gausos, bei leidžia duomenims sklandžiai migruoti tarp jų. Surenkant bendrai naudojamą įmonės informaciją iš įvairių šaltinių, sistema eliminuoja jos dubliavimą ir su tuo susijusias klaidas. Tačiau tai nėra vienintelė gamybos valdymo sistemos nauda. Pakalbėkime apie tai ką jos pagalba, gali pasiekti įmonės.

Vienas esminių dalykų, kurie suteikia kompanijos didelį pranašumą, naudojant ERP sistemas yra galimybė realiu laiku stebėti visą esminę informaciją ir operuoti raktiniais duomenimis. Tai yra ypač aktualu, kai nuo tie patys duomenys yra naudojami skirtinguose procesuose ir nuo jų tikslumo priklauso daugybė procesų. Kuo greičiau skyriai pastebi pokyčius, tuo greičiau geba į juos reaguoti ir taip išvengti nereikalingų klaidų ir nuostolių. Vadovybei tokia galimybė leidžia priimti geresnius sprendimus ir tinkamai planuoti ateitį. Dar viena svarbi nauda, įdiegus gamybos valdymo sistemą – pagerėjęs bendradarbiavimas tarp skyrių ir departamentų. Bloga komunikacija arba jos trūkumas dažniausiai tampa priežastimi to, kad darbuotojai neturi galimybės matyti svarbius duomenis. Suteikus jiems prieigą prie kitų skyrių informacijos, sustiprėja bendradarbiavimas ir žmonės pradeda matyti platesnį vaizdą. Žinoma nereikėtų pamiršti ir apie augantį produktyvumą, kuris taip pat auga gamybos valdymo sistemų dėka. Jos padeda sumažinti procesų dubliavimus ir atsikratyti nereikalingų veiksmų, kurie neduoda vėslui jokios naudos.   

Užsakymų tvarkymo ir sandėliavimo sprendimai

Logistikos kompanijoms tenka spręsti daugybę užduočių, kurios padeda kokybiškai ir efektyviai vykdyti veiklą, kuri apima kur kas daugiau nei krovinio pristatymas iš taško A į tašką B. Kiekvienas užsakymas reikalauja tikslaus planavimo ir individualaus priėjimo, tad transporto valdymo sistemos čia atlieka įvairias funkcijas, leidžiančias ne tik pagreitinti visus procesus bet ir efektyviau išnaudoti turimus resursus. Kaip jau ir minėjome, krovinių pervežimas neretai būna sudėtingesniu procesu nei tiesiog kelias tarp dviejų taškų. Jis apima sandėliavimą, pakavimą bei krovimo darbus. Būtent todėl sandėliavimo sprendimai, įtraukti į transporto valdymo sistemą, palengvina tokių užsakymų valdymą.

Logistikos kompanijoms, siekiant efektyviau vykdyti savo veiklą, tenka naudoti daugybe įvairių resursų, tarp kurių tiek nuosavi tiek priklausantys kitoms įmonėms. Dirbant su daliniais kroviniais tenka tinkamai susiplanuoti maršrutus ir parinkti transportą, bet ir prireikus, pasinaudoti tarpiniais sandėliais, krovinių perkrovimui ar nukreipimui maršrutui, kuriuo jie pasiektų tikslą greičiau. Galimybė tvarkyti užsakymus, vienoje sistemoje, planuojant visus atvykstančius ir išvykstančius srautus, neabejotinai leidžia užtikrinti kokybiškesnes paslaugas ir sustiprinti savo vardą šiame versle.

Tokie sprendimai ypač naudingi 3PL paslaugas tiekiančioms kompanijoms, kur greitis ir tikslumas yra neatsiejamos siūlomų paslaugų dalis. Pažangios transporto valdymo sistemos leidžia valdyti visus procesus, nuo kurių priklauso verslo sėkmė, o visų duomenų buvimas vienoje vietoje, palengvina ataskaitų ir planų rengimą bei jų analizę. Tai savo ruožtu padeda išryškinti stipriąsias ir silpnąsias veiklos puses, ir imtis reikiamų veiksmų rezultatų gerinimui arba efektyvumo didinimui. Be to jos suteikia galimybę greitai ir tiksliai dalintis dokumentais ir svarbia informacija tiek su klientais, tiek su tiekėjais, taip išvengiant duomenų dubliavimo, ir žmogiškojo faktoriaus įtakos.

Programinė įranga versle nuo A iki Ž

programinė įranga

Kiekvienas inovatyvus verslas privalo atsakingai žiūrėti į išmanias technologijas, kurios labai palengvina gyvenimą ir kurios atveria galimybes būti išmaniu, būti ekonomišku bei produktyviu. Programinės įrangos licencijavimas, kurį atlieka profesionalai, šiais laikais yra būtinas, kadangi platus programinių įrankių pasirinkimas kartais gali gluminti.

Juk galimybių tiek daug, visos jos tokios įvairios, tad tinkamai susidėlioti prioritetus ir apsispręsti gali būti labai sudėtinga ir tai gali pareikalauti daug laiko. Puiki alternatyva yra programinės įrangos profesionalai, kurie yra pasiruošę už jus sudėlioti visus taškus į reikalingas vietas bei padėti produktyviai ir visapusiškai išnaudoti programas, kurio leis siekti maksimalių rezultatų.

Su profesionalais viskas paprasčiau

Pirmiausia labai svarbu susirasti geriausius profesionalus, kurie yra pasiruošę suteikti jums pačias geriausias paslaugas ir užtikrinti, kad programinės įrangos licencijavimas bus vainikuojamas ne tik gerai parinktomis ir konkrečiai jums labiausiai tinkamomis programomis, tačiau tuo pačiu ir paaiškins, kaip reikia tiksliai jomis naudotis. Tai gana suprantama, kad atsisiuntus programas pačiam sunku detaliai suvokti, kokios smulkmenos garantuoja tikslingą veikimą. Atrodo, kad visa reikalinga info yra internete, tačiau kai praktiškai iškyla kokios nors problemoms – vienintele išeitimi tampa specialistai, kurie puikiai išmano visas smulkmenas ir kurie yra pasiruošę detaliai paaiškinti kaip tinkamai naudotis programomis, kad viskas darbas būtų sistemingas. Galiausiai, ką daryti, jeigu pati programa sugedo.

Kaip dirba specialistai?

Programinės įrangos licencijavimas reikalauja profesionalumo, kadangi žmogus tik taip gali užsitikrinti, kad rasite tai, kas jums labiausiai tinka. Kadangi programinių įrangų pasirinkimams šiuo metu yra platus kaip niekada, suprantama, kad pačiam apsispręsti, ko gali reikėtų – sunku. Ypač tokiu atveju, kai dirbate kitoje sferoje ir jums tai paprasčiausiai neatrasta sfera, kuri gali apsunkinti paieškas. Lygiai taip pat pasirinkus tai, ko jums reikia, jas visas tinkamai sudeginti ir kai kuriais atvejais net įsigyt pigiau – taip pat sunku. Šiuo atveju taip pat reikalingos profesionalumas, kris gali užtikrint, ka viskas bus aukščiausio ilgio ir būtent taip, kaip gali reikėti profesionaliam verslui puoselėti arba užtikrinti biuro darbą. Kuomet jau viskas tinkamai sudiegta – laikas apmokymams. Juos taip pat vykdo tie patys profesionalai, kurie yra atsakingi už įdiegimą ir licencijavimą. Nors atrodo, kad daugelis programų labai aiškios ir nereikia specialistų patyrimų, tačiau išties žmonės dažniausiai žino tik paviršutiniškas smulkmenas, kurios atlieka tik pagrindines programas. Norint susižinoti daugiau – reikia asmens, kuris gali detaliai viską paaiškinti ir tuo pačiu padėti apsispręst, ko reikia ir kas jums labiausiai tinka.

O kad darbas visada būtų sistemingas ir apgalvotas – reikia pasinaudoti galimybe, kad specialistai teikia konsultacijas ir tuo pačiu taiso gedimus, kurie atsiranda. Siekiant kokybės – teks į ją investuoti, tad kiekvienas norintis būti tikras, kad poreikiai bus pilnai patenkinti – visada turi bendradarbiauti su tais, kurie gali padėti iškilus problemoms.

Smulkmenos, kurios kuria  visumą

Programinės įrangos licencijavimas reikalauja profesionalumo, tad ir darbus reikia palikti tiems, kurie geriausiai išmano visas smulkmenas ir gali padėti užsitikrinti, kad viskas veiks sistemingai ir niekada nekils jokių problemų, kurios galėtų apsunkinti darbus. Juk svarbiausia, kad galimybės yra ir jos plačios kaip niekada, tad kiekvienas asmuo renkasi tai, kas jam labiausiai tinka ir kas užtikrina, kad darbas su kompiuteriu bus inovatyvus ir keliaus kartu su visu pasauliu kokybės link.

 

Virusai, kurie sunaikina kompiuterius fiziškai

kompiuterisAr įmanomas toks scenarijus, kad kompiuterinis virusas savo užkrėstą kompiuterį sunaikintų. Jei tai būtų įmanoma, tokie virusai būtų vadinami ginklais. Iš tikrųjų, ne vienas virusas bandė tai padaryti ir iš dalies jiems pasisekė…

Pirmiausiai reiktų išsiaiškinti terminus, kuriais operuojame. „sunaikinti kompiuterį“ reiškia visiškai paralyžiuoti kompiuterio darbą. Gyvybė kaip ir yra, tačiau nieko padaryti negalima tol, kol fiziškai nesutvarkomas kietasis diskas. Kadangi šiuolaikiniai kompiuteriai turi pakankamai geras apsaugos priemones nuo perkaitimo, kažką uždegti savaime nelabai pavyks. Novirus.uk specialistai sako, kad virusas tiesiog gali sugadinti kompiuterio pasileidimo procesą.

2015 metais pasaulyje pasklido naujas virusas – Rombertik. Jis iš pažiūros buvo nekaltas šnipinėjimo virusas (spyware), renkantis duomenis ir siunčiantis į nuotolinė serverį, tačiau po kurio laiko jis imdavo keistai elgtis ir ne tik vogdavo duomenis, bet ir pakeisdavo tam tikrų failų struktūrą. Taip pat nutiko ir vienam iš pagrindinių kiekvieno kompiuterio elementų – paleidimo mechanizmui (Master Boot Record – MBR). Po šio viruso veiklos tiesiog pasirodo juodas ekranas su užrašu „Carbon crack attempt. Failed“ ir kompiuteris nebeįsijungia. Visi duomenys lieka kietajame diske, tačiau jų pasiekti net nepaleidus kompiuterio, negalima. Tokiu būdu kompiuteris yra realiai paralyžiuojamas ir tampa nenaudingu. Viruso valymas profesionaliai kainuoja gana brangiai, tad kažin ar tie 150-200 eurų tikrai verti kišti į senąjį kompiuterį? Gal spjauti į viską? Ir nusipirkti naują.

To viruso kūrėjai ir siekė – paskliausti paniką ir chaosą įmonėse ir valstybinėse institucijose. Kiekviena tokia panika atneša milžiniškus nuostolius tiek dėl duomenų praradimo, tiek finansiškai, nes kompiuterio sutvarkymas užima gana nemažai laiko ir pastangų.

2010 metais Buvo paleistas specialus virusas Stuxnet, kuris paralyžiavo Irano atominių elektrinių darbą. Virusas buvo sukurtas būtent Irano atominėms elektrinėms, kurios naudojo Siemens programinę įrangą. Šį virusą sukūrė ne paaugliai programišiai, o JAV ir Izraelio karinės struktūros. Jų tikslas buvo sunaikinti atominių elektrinių reaktoriaus valdymą. Su laiku Siemens sutvarkė savo programinę įrangą, tačiau šis incidentas parodė, kad virusai yra skirti nebūtinai kompiuteriams. Išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai turi paslėptą ginklą – nedidelę bateriją, kuri gali sprogti ar užsiliepsnoti dėl programinės įrangos gedimo. Tą įrodė 2016 metais pasaulį sukrėtęs incidentas, kai Samsung Galaxy Note 7 telefonų baterijos užsideginėjo ir buvo atšaukta visa partija. Programišiai gali pasinaudoti tokiomis klaidomis ir tada bus sugadinti ne tik aparatai, bet ir sužaloti žmonės.

Laimei, gamintojai seka visas tokias pastangas pakenkti ir į jas reaguoja atitinkamai. Jei seną CRT ekraną buvo galima sudeginti paleidus kompiuterinį virusą, tai dabartiniai kompiuteriai yra pakankamai gerai apsaugoti nuo tariamų virusų-naikintojų.

Google Drive įskiepis Wordui

Pasirodė naujas Google Drive įskiepis Wordui. Jį instaliavus, Wordo juostų viršuje atsiranda užrašas GOOGLE DRIVE, kuris leidžia išsaugoti dokumentą tiesiai į Drive, taip pat atidaryti ten jau esančius dokumentus, kopijuoti, pervadinti, perkelti ir kitaip tvarkyti net neužėjus į Google Drive sąsają.

Google Drive įskiepis Wordui

Toks netikėtas sprendimas rodo, kad Google ir Microsoft glaudžiai bendradarbiauja integruodama savus produktus ir atsižvelgia į vartotojų prašymus. Vienas iš didžiausių Google Drive trūkumų iki šiol buvo tas, kad negalima dokumentų redaguoti lokaliai – būtina eiti į Google Docs puslapį, ten juos konvertuoti ir redaguoti tik naršyklėje. Atrodo, kad ši kliūtis pašalinta visiems Office365 vartotojams.

Įskiepį galima atsisiųsti iš specialaus puslapio: https://tools.google.com/dlpage/driveforoffice/

Deja, yra rimtų trūkumų. Per Word galima atidaryti tik tą dokumentą, kuris buvo pačių sukurtas. Google Docs formato dokumentas neatidaromas. Taip pat atlikus pakeitimus Google Drive aplinkoje, pakeitimai, atidarius dokumentą su Word, nėra išsaugojami – viskas veikia tik per Wordą. Gal ateityje šie nesklandumai bus pašalinti, tada galėsime džiaugtis dar geresniu produktu…