„LG Electronics“ (LG) atliktas tyrimas parodė, kad 62 proc. tyrime dalyvavusių žmonių užmiega priešais televizorių. Didžioji dalis respondentų taip linkę elgtis tik tada, kai yra pavargę. 45 proc. apklaustųjų atsakė, kad priešais televizorių užmiega pakankamai retai, o kiekvieną dieną tokiu miegu mėgaujasi 5 proc. respondentų. Dažniausiai prie televizoriaus užmiega estai – 74 proc., o rečiausiai tokiu miegu mėgaujasi kaimynai latviai – 60 proc.
Įdomu tai, kad 56 proc. respondenčių moterų prisipažino, kad priešais televizorių užmiega tada, kai būna pavargusios, o 43 proc. vyrų pasisakė, kad niekada neužmiega prie veikiančio televizoriaus. Jie iš karto išjungia ir eina miegoti. Labiausiai save kontroliuoja ir vos pajutę nuovargį miegoti eina 25-34 metų respondentai. 45 proc. apklaustųjų atsakė, kad snūduriavimas prie veikiančio televizoriaus yra tik tuščias laiko gaišimas. Daugiausiai sau pasnausti prie televizoriaus leidžia 45-55 metų respondentai. 71 proc. apklaustųjų atsakė, kad taip, kartais tikrai užmiega veikiant televizoriui.
Tyrimas atskleidžia, kad televizoriaus žiūrėjimas arba tik klausymas daugeliui yra įprastas būdas užmigti. Įvairūs tyrimai aiškina, kad labiausiai migdo garsas, o ne vaizdas. Televizoriaus garsas tampa tik fonu, o žmogus susikoncentruoja į visiškai kitus dalykus ir jo mintys nuklysta. Tai paaiškina ir tai, kad žmonės užmigę prie televizoriaus kartais nubunda jį išjungus.
Vis dar nerimsta diskusijos, kiek miegas veikiant televizoriui kenkia žmogui. Mokslininkai aiškina, kad šviesa sklindanti iš televizoriaus ekrano gali trikdyti miegą. Taip miegantis žmogus negali įmigti giliai ir kokybiškai pailsėti. Kiti aiškina, jeigu žmogui reikia garso, kad galėtų užsnūsti, o paskui išjungia televizorių ir miega toliau, tikrai nekenkia. Kiekvienas žmogus turi savo įpročių, kurie jam padeda užmigti, vieniems reikia garso, kitiems – tylos. Svarbiausia, kad pats žmogus jaustųsi gerai ir pailsėjęs.