Samsung telefonai ir fotoaparatai

Samsung telefonai ir fotoaparatai

Samsung telefonaiSamsung yra ne tik išmaniųjų telefonų, bet ir fotoaparatų gamintojas. Ir visai neblogų. Galbūt dėl šios priežasties prieš pora metų fotoaparatų kūrėjai kartu su išmaniųjų telefonų inžinieriais sukūrė pirmuosius telefono ir fotoaparato hibridus. Tai Galaxy S4 Zoom telefonai. T.y fotoaparatai, su kuriais galima skambinti. Tokie Samsung telefonai nustebino rinką, bet…

Tuo metu jų techninės charakteristikos buvo pakankamai geros – 4,3 colių įstrižainės ekranas, CPU 1,5 Ghz, dviejų branduolių su 8 GM atminties. Aišku, microSD kortelė iki 64 GB. Telefono techninės charakteristikos buvo gana geros. O kamera? Tai 16 megapikselių raiškos kamera su priartinimo funkcija, Xenon blykste. Aišku, yra ir priekinė 1,9 megapikselių kamera asmenukėms.

Gaila, bet šie telefonai-fotoaparatai netapo populiarūs. Kodėl?

Samsung telefonai po Galaxy S4 serijos automatiškai gavo 16 megapikselių kameras. Samsung Galaxy S5 ir taip turi 16 megapikselių kamerą ir priekinę 2 megapikselių kamerą. Kam pirkti nedidelio ekrano dviejų branduolių procesoriaus telefoną, jei galima įsigyti tokį patį, tik galingesnį?

Viena Zoom modelio problema yra jo dydis. Tiksliau ne dydis, o storis, nes įmontuota išvažiuojanti kamera su dideliu židinio nuotoliu. Samsung Galaxy S5 telefonas – plonas ir dailus, todėl vartotojai laukė būtent jo.

Dabar situacija dar prastesnė hibridui Galaxy S4 Zoom – atsirado Galaxy S6 ir S6 Edge su ekranu lenktais kraštais. Jie irgi turi 16 megapikselių kameras. Taip pat yra kompaktiški ir patogūs nešioti kišenėje.

Tokiu būdu visai įdomūs modeliai tapo nebepopuliarūs. Aišku, jų kaina vis dar gali vilioti kai kuriuos pirkėjus. Lietuvoje jie kainuoja apie 250 eurų. S5 modelio kaina – apie 350 eurų. Tokiu būdu didelio atotrūkio nėra, o už papildomą 100 eurų įsigyjamas kur kas naujesnis ir madingesnis modelis.

Galima sakyti, kad šis telefonas-fotoapratas – vienas iš Samsung nesėkmių. Bandymas buvo neblogas, bet ne itin sėkmingas. Pasirodė, kad rinkai nebereikia „muilinių“ tipo fotoaparatų su telefono funkcijomis. Iš viso visa kompaktinių skaitmeninių fotoaparatų rinka traukiasi dėl išmaniųjų telefonų plėtros. Samsung telefonai turi labai daug įtakos šiam procesui, nes dabar jų kameros yra tikrai geros, ekspertai neabejoja, kad geresnės už pagrindinio konkurento – iPhone kameras.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *