Kaip išmanieji telefonai pakeitė mūsų keliones

Kaip išmanieji telefonai pakeitė mūsų keliones

Išmaniųjų telefonų pažanga suteikė pasauliui begalę novatoriškų sprendimų. Nuolatinė interneto prieiga, naujos bendravimo galimybės ir daugybė priemonių, skirtų mūsų darbui, laisvalaikiui ir kasdieniam gyvenimui. Išmanieji telefonai palietė beveik kiekvieną mūsų gyvenimo aspektą – ir tai taip pat labai reikšmingai atsispinti mūsų kelionėse.

Pasaulis tampa vis mažesnis. Skirtingų šalių kultūromis galime „pasidalinti“ vos vieno mygtuko paspaudimu, o išmanieji telefonai šiame procese vaidina labai svarbų vaidmenį. Tačiau, kaip dar šiuolaikiniai išmanieji telefonai pakeitė mūsų pasaulio pažinimo būdus?

Užsisakoma keliaujant

Jau seniai galima atsisveikinti su apgyvendinimo, transporto ar lėktuvų bilietų užsakymu prieš daugybę mėnesių – dabar gyvename išmaniųjų telefonų eroje, kurioje galime labai lanksčiai planuoti savo keliones ir visą tai užsisakyti impulsyviai.

Įvairiose transporto priemonėse, kuriomis vartotojai naudojasi keliaudami, taip pat visuomet veikia Wi-Fi interneto ryšys, kuris suteikia laisvę kelionės metu užsisakyti kambarius viešbučiuose, iš anksto įsigyti bilietus į pasirinktas lankytinas vietas ir atlikti daugybę kitų organizacinių darbų. Tiesą sakant, šiandien bene pusė keliautojų įvairią veiklą kelionėms užsisako tą pačią dieną arba iki jų kelionės likus 1-2 dienoms. Tai reiškia, kad didelė dalis keliautojų visą tai yra linkę atlikti savo kelionių metu. Dėl šios priežasties kelionių planai tapo lankstesni ir keliautojai nebeturi būti pririšti prie iš anksto nustatyto griežto grafiko.

Taigi, tikriausiai akivaizdžiausias pokytis, kurį šiandien jaučia keliautojai, yra didžiulė laisvė, suteikiama kišeninių išmaniųjų bendrakeleivių. Dabar keliaudami mes turime galimybę prisitaikyti ir improvizuoti – apsiginklavę neribota prieiga prie informacijos, kuri prieš dvidešimt metų nė negalėjo būti įsivaizduojama.

Dalinimasis akimirksniu

Jokių tarptautinių skambučių iš taksofono automato autobusų stotyje, jokių atviručių siuntimo savo giminaičiams ir draugams, kuriuos jie gauna praėjus savaitei po jūsų grįžimo namo. Išmanieji telefonai suteikė kiekvienam iš mūsų neįkainojamą galimybę dalintis unikalia patirtimi – ir visą tai daryti akimirksniu! Nuotraukos ir vaizdo medžiaga gali būti vos per keletą sekundžių užfiksuota, įkelta ir paskleista internetu.

Lygiai taip pat ir el. laiškai, žinutės socialiniuose tinkluose bei SMS gali būti pristatomos realiu laiku. Draugai ir šeimos nariai gali visuomet žinoti jūsų būvimo vietą, susipažinti su jūsų aplankytais objektais ir kartu su jumis net už tūkstančių kilometrų pajusti tai, ką jaučiate jūs.

Informacijos pasiekiamumas

Šiandieniniais „Airbnb“ ir „Instagram“ laikais egzistuoja auksinė keliautojų taisyklė – susikurkite savąjį nuotykį! Keliautojai jau seniai nebenori saugių ekskursijų, kurioms vadovauja patyrę gidai, ar aukščiausiu saugumo ir prabangos lygiu pasižyminčių viešbučių kambarių. Jie nori autentiškumo. Jie nori pasinerti į naujas kultūras be jokio „apsauginio tinklo“. Trumpiau tariant, šiuolaikinis keliautojas nori unikalios patirties. Išmanieji telefonai tokį keliautojų norą pavertė realybe, suteikiant jiems efektyvią navigacijos, tyrinėjimo ir vertimo skirtingomis kalbomis galimybę. Visa tai padeda paprasčiau bendrauti su vietiniais, atrasti „pamirštas“ vietas ir susikurti sau unikalų nuotykį. Dalinimosi ekonomikos augimas šiandien yra viso to akivaizdus įrodymas.

Išmanieji telefonai keliautojams į rankas perdavė didžiulę galią. Nuolatinė interneto prieiga tiems, kurie nori nepamirštamų įspūdžių ir unikalių pramogų, suteikė nepakartojamą galimybę – pamirštant apie tradiciniuose kelionių vadovuose keliautojams pateiktas gaires.

Paprastesnė navigacija

Suprantama, kad viena iš sklandžios kelionės sudedamųjų dalių yra žinojimas, kur mes einame ir kaip galime nukakti į norimą vietą. Šiandien navigacija tapo gerokai paprastesnė ir tam didžiulės reikšmės turėjo išmanieji telefonai.

Kai kiekvienas išmaniojo telefono vartotojas turi neribotas galimybes pasirinkti iš daugybės skirtingų mobiliųjų programėlių, atrasti norimus kelius naujuose miestuose tampa ne tik labai paprasta, tačiau ir ypač smagu. Mobiliųjų programėlių pagalba galima lengvai ir greitai surasti viešąjį transportą, lankytinas vietas, viešbučius, maisto prekių parduotuves, restoranus ir kavines, automobilių nuomos bendroves ir bet kurias kitas vietas, kurias norite aplankyti savo kelionės metu. Žinoma, kiekvienos kelionės metu pagrindiniu „instrumentu“ turėtų tapti „Google Maps“ programėlė, kuri turi bene kiekvieną funkciją, kurios gali prireikti efektyviai kelionei.

Visa tai sumažina pasimetimo tikimybę ir kartu padidina tikimybę naujame mieste atrasti „paslėptus“ perliukus, kurie praturtintų kelionės patirtį. Be to, jei į keliones leidžiamasi automobiliu, naudojimasis išmaniaisiais telefonais tampa dar paprastesnis, kadangi tokiu atveju automobiliniai USB įkrovikliai užtikrina, jog niekuomet neišseks išmaniųjų telefonų baterijos.

Verslas tampa universalesnis

Į verslo keliones prieš dvidešimtį metų besileisdavę vartotojai susidurdavo su begale įvairių iššūkių, kurie šiandien yra tiesiog neįsivaizduojami. Anuomet norint svarbius klausimus suderinti su klientu, kolega ar verslo partneriu, tekdavo susitikti akis į akį arba skambinti iš savo viešbučio. Šiandien galime rinktis iš galybės skirtingų sprendimų, kurių pagalba turime galimybę visuomet būti pasiekiami, efektyviai organizuoti ir planuoti susitikimus, pro savo akis nepraleidžiant nei vienos svarbios detalės.

Nėra jokios abejonės, kad verslo kelionėms išmanieji telefonai šiomis dienomis turi didžiulę teigiamą įtaką – ypač tuomet, jei norima suplanuoti ir efektyviai koordinuoti susitikimus su skirtingais žmonėmis. Išmanieji telefonai suteikia didžiulį patogumą, leidžiant vos keliais mygtukų paspaudimais pasiekti reikalingą informaciją, kartu sukuriant sau daug palankesnes sąlygas kelionei ir nepraleidžiant vos kartą gyvenime pasitaikančių galimybių.

Poveikis socializacijai

Žinoma, išmanieji telefonai taip pat turi ir tam tikrų trūkumų. Keliautojai, kurie savo kelionių metu naudojasi išmaniaisiais telefonais, turi galimybę tiesiogiai ir reguliariai bendrauti su savo draugais ir šeimos nariais, kurie yra pasilikę už tūkstančių kilometrų, tokiu atveju sumažinant būtinybę ir poreikį bendrauti su nepažįstamais žmonėmis ir tokiu būdu labiau įsitraukti į aplink juos kelionės metu vykstantį gyvenimą. Tačiau būtent tai ir yra labai svarbu norint suprasti, kas yra tikroji keliavimo patirtis.

Tiesą sakant, atlikti tyrimai parodė, kad tuomet, kai žmogus patenka į naują ir sudėtingą socialinę situaciją, jis dažniausiai siekia savo telefono – lyg tai būtų savotiškas gynybos mechanizmas. Tai yra lengvai suprantama elgsena. Kaip bebūtų, tai padeda atitrūkti nuo situacijos ir kartu veikia kaip socializacijos patvirtinimas – „aš šiuo metu telefonu kalbu su savo draugais, todėl visiškai nesvarbu ar aš komunikuoju su aplink mane kelionės metu esančiais žmonėmis“ – tačiau tai taip pat yra ir akivaizdi efektyvios bei turiningos kelionės priešprieša. Be abejo, kiekvienos kelionės metu teks susidurti su nepatogiomis ir sudėtingomis situacijomis, kurios gali jus išmušti iš vėžių, tačiau būtent tuomet ir yra svarbiausia pasistengti į visą tai įsitraukti ir pajusti tikrą gyvenimą bei užmegzti tikrą pokalbį. Jūs niekuomet negalite žinoti, kur tai jus nuves – galbūt padės surasti naują draugą, o gal leis atrasti naujas galimybes.

Todėl nors išmanieji telefonai turi nepamatuojamą reikšmę mūsų kelionėms, vis dėlto yra labai svarbu atminti, kad tai yra tik įrankis, kuris turėtų pagerinti mūsų kelionės patirtį. Tol, kol jūs į savo išmanųjį telefoną nežvelgsite kaip į realaus bendravimo pakaitalą, išmanusis telefonas kelionių metu tarnaus jums kaip nepamainomas draugas, padedantis jums iš jus supančios aplinkos pasisemti gerokai daugiau nei kada nors anksčiau.

Informacijos šaltinis: https://priedaimobiliems.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *