Spausdintuvas iš tiesų yra labai patikimas aparatas, nes jis gali tarnauti daugybę metų. Labai dažnai vieną kartą įsigijus spausdintuvą juo galima naudotis itin ilgai, nes tai iš tiesų kokybiška įranga. Todėl spausdintuvai plačiai naudojami tiek biuruose, tiek namuose. Visgi, ilgainiui gali būti reikalingas printerių remontas. Kada dažniausiai reikia kviesti meistrą, o ką galite padaryti patys?
Kas iš tiesų nėra gedimas?
Spausdintuvų meistrai pastebi, kad labai dažnai žmonės į juos kreipiasi netgi tada, kai tam tikrus dalykus jie galėtų padaryti ir patys. Tačiau dažniausiai bijoma kažką sugadinti, todėl kreipiamasi į profesionalius. Tai labai geras įprotis, nes užtikrinate, kad spausdintuvą prižiūri tik tai suprantantys žmonės. Pasitaiko atvejų, kad bandant kažką padaryti patiems, sugadinamos kitos spausdintuvo dalys.
Visgi, jeigu pastebėjote, kad Jūsų spausdintuvas spausdina lėtai, kad jo spausdinimo kokybė sumažėjo ir atspausdintas vaizdas yra blankus arba atspausdinamas ne visas, gali būti, kad spausdintuve tiesiog pasibaigė dažai ir reikia pakeisti kasetę. Tai galite padaryti ir patys. Tereikia įsigyti Jūsų spausdintuvui tinkamą kasetę ir išėmus senąja,a įdėti naują.
Tačiau ką daryti, jeigu net ir su nauja kasete, spausdintuvas neveikia? Pirmiausia, įsitikinkite, kas spausdintuvas yra įjungtas. Būkite tikri, kad veikia ir kompiuteris, taip pat peržiūrėkite nustatymus, ar kompiuteris tikrai yra susietas su šiuo spausdintuvu. Taip pat svarbu žinoti, kad Jūsų spausdintuvui tinka tik tam tikros kasetės. Įsitikinkite, kad įsigijote tinkamą kasetę ir jeigu kasetės spausdintuvas vis tiek neatpažįsta, tuomet kreipkitės į meistrus, nes gali būti, kad reikalingas printerių remontas.
Kas išduoda, kad reikalingas spausdintuvo remontas?
Dažniausiai nesunku pastebėti, kad printeris yra sugedęs arba streikuoja. Tai išduoda tam tikri signalai, kuriuos pastebėjus, ieškokite profesionalų, kurie greitai ir kokybiškai pasirūpins Jūsų spausdintuvo remontu.
• Nespausdina. Jeigu Jūsų spausdintuvas visiškai nustojo spausdinti ir netgi nedirba pakeistu kasetę į naują, reikėtų ieškoti profesionalų pagalbos. Greičiausiai, yra gedimas, kurio patys pašalinti negalėsite.
• Skleidžia garsus. Jeigu pastebėjote, kad Jūsų spausdintuvas ėmė skleisti kažkokius garsus, dirba daug garsiau nei įprastai, taip pat reikėtų ieškoti profesionalų pagalbos. Gali būti, kad jame susikaupė dulkės, o galbūt tai nulėmė sugedusios detalės.
• Pažeistas korpusas. Jeigu spausdintuvas nukrito arba nutiko kažkoks įvykis, dėl kurio buvo pažeistas spausdintuvo korpusas, Jums reikalingas printerių remontas. Meistras turėtų apžiūrėti ir pakeisti detales naujomis, kad spausdintuvas vėl tinkamai veiktų.
Tikriausiai daugelis pastebėjoje, jog renkantis naują televizorių, jo aprašyme galima rasti daugybę parametrų, raidžių trumpinių ir pan. Vienas iš tokių parametrų yra televizoriaus ekrano technoligija, kuri neretai rašoma net ir televizoriaus pavadinime. Ekrano technologija nurodo, kokiu principu pagamintas ekranas ir svarbiausia, kokio vaizdo ryškumo ir detalumo galima tikėtis.
Šiuo metu rinkoje galima rasti daug pavadinimų: LED, ULED, QLED, NeoQLED, OLED, QD-OLED, MiniLED, MicroLED. Dauguma šių pavadinimų yra sukurta marketinginiais tikslais, gamintojams siekiant išsiskirti. Yra kelios pagrindinės technologijos, iš kurių sukurtos kitos patobulintos versijos.
LCD ekranai
Pirmiausiai kalbant apie ekrano technologijas, reikia paminėti, jog visi dabartinių modelių televizorių ekranai yra LCD, sudaryti iš skystųjų ekranų. LCD televizoriai sunaudoja daug mažiau energijos nei plazminiai ekranai, nes veikia šviesos blokavimo, o ne spinduliavimo principu. Skystieji kristalai blokuoja arba leidžia pro juos prasiskverbti šviesai. Prasiskverbianti šviesa per kelis filtrus sukuria skirtingas spalvas, iš kurių sudėliojamas vaizdas ekrane. Patys skystieji kristalai nesukuria šviesos, jiems reikia apšvietimo. Ankstyvuosiuose modeliuose šiam tikslui buvo naudojamos fluorescencinės lempos.
LED ekrano technologija
LED ekrano technologija yra tas pats LCD ekranas, kurio foniniam apšvietimui pradėti naudoti efektyvesni šviesos diodai (LED. Kadangi technologija yra geresnė, visi LCD televizoriai dabar naudoja LED lemputes ir šnekamojoje kalboje laikomi LED televizoriais, kai kur galite matyti užrašus LCD LED.
LED ekranų apšvietimo tipai:
Viso masyvo foninis apšvietimas – tai daugybė šviesos diodų, esančių ekrano nugaroje ir apimančių atskiras šviesos diodų zonas, kurias galima apšviesti arba pritemdyti taikant procesą, vadinamą vietiniu pritemdymu.
LED kraštų apšvietimas – LED diodai yra ekrano kraštuose. Yra keletas skirtingų konfigūracijų: šviesos diodai tik apačioje, šviesos diodai viršuje ir apačioje, šviesos diodai kairėje ir dešinėje bei šviesos diodai išilgai visų keturių kraštų.
LED ekrano technologija leidžia gaminti plonesnius LCD televizorius.
ULED ekrano technologija yra LED patobulinimas, kuris suteikia platesnę spalvų paletę, dėl tos priežasties vaizdai atvaizduojami aiškesni ir ryškesni nei LED televizoriuose.
Mini LED ekrano technologija – tai ta pati LED technologija, tik foniniam apšvietimui naudojami mažesni LED diodai, kurių yra žymiai daugiau, dėl šios priežasties foninis apšvietimas gali būti valdomas geriau ir išgaunamas didesnis spalvų kontrastas.
QLED yra Samsung sukurta ir užpatentuota technologija, kuria buvo ieškoma alternatyvos LCD ir OLED technologijoms. QLED reiška, jog yra sudarytas papildomas sluoksnis iš kvantinių taškų (Q – Quantum) prieš LED foninį apšvietimą. Šis papildomas kvantinių taškų sluoksnis sukuria ryškesnes spalvas ir ryškesnę juodą spalvą, pastaroji itin svarbi siekiant sukurti gilumo ir tikroviškumo įspūdį rodomuose vaizduose. Visgi vaizdai yra tamsesni nei LED televizoriuose.
NeoQLED yra QLED technologijos patobulinimas, apjungiant QLED ir Mini LED, t.y. naudojamas tas pats kvantinis sluoksnis prieš LED apšvietimą, tik pastarasis yra sudarytas iš mažesnių Mini LED diodų. Tai leidžia dar geriau ir tiksliau valdyti foninį apšvietimą, pritemdyti ar apšviesti reikiamas zonas, išgauti dar geresnį spalvų kontrastą. Rodomas vaizdas yra 5 kartus ryškesnis nei QLED. Šią technologiją Samsung sukūrė savo 4K ir 8K Ultra HD televizoriams.
OLED technologija
OLED yra technologinis šuolis, kadangi OLED nenaudoja LED apšvietimo. Dėl šios priežasties OLED televizoriai yra plonesni nei LCD su LED apšvietimu. OLED pavadinime O reiškia organinį šviesos diodą. OLED ekranas turi unikalų skydelį, sudarytą iš organinės medžiagos, kuri šviečia be foninio apšvietimo. Kiekvienas pikselis skleidžia savo šviesą ir gali būti valdomas atskirai. Tai yra svarbiausia OLED technologijos savybė. Nors standartinės foninio apšvietimo plokštės pritemdo foninį apšvietimą, kad padidintų kontrastą ir juodos spalvos lygį, OLED ekranas gali visiškai išjungti atskirus pikselius juodose srityse. Ši galimybė sukuria puikų kontrastą ir 100% juodos spalvos lygį.
OLED ekranai turi ir keletą minusų, t.y. fiksuojama atvejų, kai rodant statinį vaizdą atskiri pikseliai gali išdegti ir šie ekranai negali prilygti spalvų ryškumu LCD ar QLED ekranams.
QD-LED technologija yra Samsung patobulinimas apjungiant QD kvantinius taškus, naudotus QLED technologijoje, ir OLED technologiją. Šio patobulino esmė apsaugoti pikselius nuo išdegimo ir išgauti ryškesnius bei šviesesnius vaizdus nei OLED.
Micro LED televizorių ekranai
Tai pati naujausia ir tuo pačiu brangiausia technologija, kurie yra panaši į OLED, kadangi kiekvienas pikselis gali būti apšviestas ar išjungtas atskirai, taigi gali būti išgauta „tobula“ juoda spalva. Skirtingai nei OLED, Micro LED naudojami neorganiniai elementai, todėl galima išgauti plačią spalvų gamą, didelį šviesumą, mažą energijos suvartojimą, ilgą tarnavimo laiką ir kt. Dar šios technologijos ekranai yra moduliniai, tai reiškia, kad iš atskirų modulių galima surinkti norimo dydžio ekraną.
Kurią televizoriaus ekrano technologiją pasirinkti?
Daugelis vartotojų televizorių renkasi pagal savo biudžetą. Norint geriausio vaizdo detalumo ir ryškumo, reikėtų rinktis iš OLED televizorių, vis tik šie televizoriai yra aukštesnės kainos nei QLED ar LED televizoriai. Pigiausi televizoriai yra su LED ekrano technologija. QLED televizoriai yra tarpinis variantas tiek kainos, tiek spalvų ryškumo prasme.
QLED verta rinktis, kadangi šie televizoriai užtikrina didesnį ryškumą, ilgesnį tarnavimo laiką, mažesnes kainas ir nekelia pavojaus perdegti pikseliams. Kita vertus, OLED turi geresnį žiūrėjimo kampą, gilesnį juodos spalvos lygį, naudoja mažiau energijos, yra geras pasirinkimams žaidimams. Abu variantai yra puikūs, todėl pasirinkimas tarp jų yra subjektyvus. QLED yra geresnis universalus įrenginys, tačiau OLED technologija puikiai tinka, kai galite valdyti savo kambario apšvietimą.
Išpuoselėtos rankos su dailiu manikiūru yra vienas iš svarbiausių gražios moters išvaizdos elementų. Stilingas manikiūras pašnekovui parodo, kad jos savininkė turi gerą skonį ir pagarbų požiūrį savo įvaizdžiui. Manikiūras gali padėti išreikšti save – atkreipti kitų dėmesį ryškia, spalvinga spalva arba pabrėžti moteriškumą pastelinėmis, švelniomis spalvomis.
Daugelį dešimtmečių nagų lakai buvo naudojami nagų dekoravimui. Lakuojant tradiciniu būdu sugaištama daug laiko, o rezultatas išlieka vos dvi- tris dienas. Ekspertai išrado naujovę dekoratyvinių dangų ir nagų priauginimo medžiagas. Geliniai lakai tapo moterų grožio kūrimo asistentu.
Kas yra gelio lakas? Tai specialus įrankis, kuris per porą metų pakeitė moterų rankų grožio idėją ir nagų dizaino galimybes. Koks jo ypatumas?
Spalvų įvairovė. Plačiausia šios dangos spalvų ir atspalvių paletė leidžia ant nagų sukurti tikrą meno kūrinį ir įtikti bet kam, net ir įmantriausiam skoniui.
Didelis gelinio lako privalumas – nėra blogo kvapo. Kurdami manikiūrą naudodami gelio laką, nereikia galvoti apie kambario vėdinimą ir su jo kvapu susijusius nepatogumus.
Praėjus porai dienų po manikiūro, galite pamiršti nuskilusius nagus. Nuo 10 iki 30 dienų galite džiaugiasi jo rezultatu.
Paprasta ir neskausminga. Gelio lako struktūra padeda palengvinti tepimo procedūrą, o specialus tirpiklis padeda jį pašalinti iš nago.
Paspaudę ant nuorodos rasite aukštos kokybės plačiausią produktų asortimentą, kuriuo galėsite įgyvendinti bet kurią idėją! Manikiūras vakarui ar kiekvienai dienai, galbūt tai, kas atspindės jūsų nuotaiką?
Ką galima rasti internetinėje parduotuvėje:
Įvairiausių atspalvių gelio lakai.
Paruošti rinkiniai geliniam lakavimui ir formavimui.
Pagrindas ir viršutinės dalys, užtikrinančios manikiūro technologijos patvarumą.
Geliniai dažai ir dekoratyviniai elementai, kurie yra naudingi kuriant bet kokio sudėtingumo manikiūrą.
Priežiūros kosmetika. Ir dar daugybė aksesuarų ir gaminių, kurie išlaikys nagus gražius ir patrauklius.
Jei jūs jau žinote kokia paslauga yra kasečių perrašymas, bet nesate dar ja pasinaudoję, tikriausiai jums girdėta tiek teisinga, tiek klaidinga informacija apie tai. Tad su visais besidominčiais kasečių perrašymu dalinamės dažniausiomis tiesomis ir mitais apie šias paslaugas.
Perrašyto įrašo kokybė būna prastesnė nei originalo. MITAS.
Perrašant įrašus iš vienos laikmenos į kitą dažnai reikia pakeisti įrašo formatą (pavyzdžiui, iš VHS kasetės perrašant į USB). Daug kas galvoja, kad tokiu atveju naujas įrašas bus prastesnės kokybės. Visiškai ne. Šias paslaugas teikiančio įmonės naudoja tam skirtą techniką, pakeičia įrašo formatą taip, kad nenukentėtų nei vaizdo, nei garso kokybė. Kai kuriais atvejais netgi gali būti atliekamas įrašo skaitmenizavimas, kuris žymiai pagerina kokybę.
Perrašant įrašas gali būti sutrumpinamas ar koreguojamas. TIESA.
Taip, perrašant galima panaikinti sugadintas įrašo vietas ar iškirpti nepatinkančias atkarpas. Nepamirškite, kad apie korekcijų poreikį reikia infomuoti kasečių perrašymą atliekančią įmonę prieš jai pradedant vykdyti užsakymą.
Įrašai gali būti perrašomi tik iš VHS kasečių ir CD diskų. MITAS.
Nors dažniausiai įrašai perrašomi iš VHS kasečių ir CD diskų, tačiau tai toli gražu ne visos laikmenos, iš kurių galima perrašyti įrašą. Tai atlikti galima praktiškai iš visų laikmenų – kietųjų diskų, atminties kortelių, audio kasečių, 8 ir 16 mm kino juostų ir net vinilinių plokštelių.
Perrašymo kaina priklauso nuo įrašo trukmės. TIESA.
Taip, įrašo perrašymo kaina tiesiogiai priklauso nuo įrašo trukmės. Taip pat kainai įtakos turi laikmena ir formatas iš kurio ir į kurį bus perrašomas įrašas. Pavyzdžiui, valandos trukmės įrašo perrašymas iš VHS kasetės į USB gali kainuoti mažiau nei tokios pačios trukmės įrašo perrašymas iš kino juostos į VHS kasetę.
Įrašo su trikdžiais perrašyti neįmanoma. MITAS.
Jei įraše yra sugadintų vietų, tai nereiškia, kad jis negali būti perrašytas. Jei tai tik prastos įrašo kokybės klausimas, galbūt specialistai netgi ras sprendimų, kaip kokybę pagerinti. O jei kai kurios įrašo vietos visiškai sugadintos, įrašas gali būti perrašomas panaikinant tas atkarpas.
Tikimės ši naudinga informacija paskatins jus prikelti įsimintinas savo akimirkas naujam gyvenimui.
Televizorių nusipirkti ne taip jau sudėtinga. Tačiau tai ne taip paprasta, kaip spragtelėti pirštais. El. parduotuvių kataloguose yra labai daug modelių, tad kaip nusipirkti būtent tą, kurio jums reikia?
1 žingsnis. Nuspręskite, kokio televizoriaus jums reikia. Jei jungsitės prie Wi-Fi, reikia televizoriaus su Smart TV funkcija. Jei norite žiūrėti filmus ir klipus per internetą, žaisti kompiuterinius žaidimus, rinkitės 4K raiškos televizorius. Kai tiksliai žinosite esmines funkcijas, galite pradėti paiešką.
2 žingsnis. Susiraskite tinkamą modelį. Paprastai tai skaičių ir raidžių mišinys. Pavyzdžiui LG 43UK6300MLB. Iš šio skaičių kratinio galima suprasti tik du rodiklius. Tai 43 colių įstrižainės 6 klasės LG televizorius. Tiesa, čia užšifruoti dar ir pagaminimo metai. Tai raidė K, kuri žymi 2018 (2017 metų raidė – J). Raidė U žymi UHD arba 4 K raiškos pavadinimą. Visa tai nelabai vertinga, nes rinksitės televizorių pagal savybes ir kainą.
3 žingsnis. Nuspręskite, kiek pinigų televizoriui išleisite. Tada bus paprasčiau išsirinkti. Paprastai televizoriai kainuoja 300-500 eurų. Pigesni paprastai neturi Smart TV funkcijos, tad tinkami tik tiems, kas žiūri 11 lietuviškų kanalų ir daugiau nieko. Brangesni yra tiesiog per dideli daugumai namų.
4 žingsnis. Paieškokite kur pigiau.Televizoriai pigiausiai parduodami tai vienoje, tai kitoje parduotuvėje. Dėl to reikia palyginti kainas. Atsidarykite paiešką ir įveskite norimo televizoriaus nuorodą. Tada pereikite lietuviškas parduotuves ir pasižiūrėkite, kur tas televizorius parduodamas pigiausiai. Galite laiką sutaupyti iš karto pasinaudodami kainų lyginimo portalu Kainos.lt. Čia iš karto pateikiamos kainos iš kelių parduotuvių. Jokiu būdu tai nėra visos parduotuvės, tačiau atsispirti nuo ko tikrai turėsite.
5 žingsnis. Pirkimas ir pristatymas. Neužmirškite, kad pristatymas gali kainuoti papildomai. Taip jūsų televizorius gali pabrangti keliais eurais. Jei skirtumas nuo kitos parduotuvės buvo vos 1 euras, verta sugrįžti ir pasižiūrėti, ar toji nesiūlo nemokamo pristatymo. Žiūrėkite galutinę sumą su pristatymu. Nebent patys važiuosite pasiimti.
At reikalinga televizoriaus antena? O gal reikalingas laikiklis tvirtinimui ant sienos. Juos taip pat galima įsigyti internetu. Verta pasidomėti, ar toje pačioje parduotuvėje galima įsigyti ir šiuos priedus. Jei jau esate susipažinę su technologijomis, greičiausiai reikės ir belaidės pelės ar net klaviatūros, jei televizorių naudojate socialiniams tinklams ir žaidimams. Juos įsigykite atskirai. Tai tas pats procesas, kaip ir perkant televizorius.
Šiuolaikinių nekilnojamojo turto projektuotojų ir vystytojų darbas yra sudėtingas: reikia projektuoti ir statyti ilgaamžius statinius, optimaliai apskaičiuoti sąnaudas, optimizuoti darbo laiką, atitikti daugybę statybos reikalavimų. Tačiau šiuos darbus atlikti padeda naujos kartos programinę įrangą apjungianti BIM sistema. Palyginkime, kaip atrodytų naujo nekilnojamojo turto vystymas, nenaudojant BIM sistemos, ir ją pasitelkus.
Projektavimo stadija
Įsivaizduokime, kad projektuojamas naujas daugiabutis Žirmūnuose. Kuo ypatingas projektavimas su BIM? Projektuotojai galės su savo programine įranga sukurti reikiamą projektą. Jo duomenis galės matyti ir miesto architektas, tvirtinantis projektą. Statybų leidimą teikiančios institucijos taip pat galės matyti visus projekto duomenis. Projektuotojas galės naudoti visas jam reikalingas skaičiavimo, matavimo, projektavimo sistemas, sujungtas su architekto darbu ir taip gauti vientisą projektą. Jeigu paaiškės, kad projektas dar nėra priimtinas, bus galima jį lengvai keisti visuose projekto lygiuose. Investuotojai, savo ruožtu, taip pat galės matyti, kaip investavimas į vienas ar kitas medžiagas, gali pagerinti ar pabloginti projektą. Taigi, NT vystytojas vienoje vietoje matys visą projektavimo eigą, o drauge galės koordinuoti visus veiksmus.
Kas būtų, jeigu projektavimas vyktų be BIM? Gali būti, kad projektavimas, statybų leidimų gavimas, projekto taisymas vyktų ne taip greitai ir ne taip gerai koordinuotai, o pagrindinis projekto vystytojas negalėtų tiesiogiai sužinoti, kokia yra tam tikrų projekto aspektų būklė. Taigi, viskas užtruktų ilgiau ir galbūt kainuotų brangiau.
Interjero vizualizacijos stadija
Su BIM sistema interjero vizualizacijos (3D) programos galės sąveikauti su kitomis projekto dalimis: inžineriniais, energinio efektyvumo, visais statybų planais. Taigi, 3D vizualizacija bus kuriama būtent šiam projektui. BIM sistema palaiko kelias skirtingas interjero kūrimo sistemas, galima naudotis paviršių, formų, vaizdų bibliotekomis, tai palengvina darbą. Interjero vizualizacijas kartais galima kurti dar nebaigus visų projektavimo darbų, taigi, taip paspartinamas pilnas projekto sukūrimas.
Dirbant ne su BIM sistema, kiekvienas interjero dizaineris naudotų kitą 3D sistemą. Ji nesąveikautų su esamo projekto duomenims. Be to, neatsirastų ir bendros sąmatos, kuri galėtų būti sudaroma, kai viskas yra skaičiuojama kartu vienoje BIM sistemoje. Galiausiai, atsirastų net ir tam tikra paklaidų galimybė, kadangi interjero dizaineriui tektų perrašinėti į savo 3D programą duomenis iš projekto ir juos naudojant kurti interjerą.
Projekto vykdymo ir koordinavimo stadija
Tiek dar vystant projektą, tiek jau jį baigus, bus lengva pasakyti, ar BIM sistema atsiperka. Neabejotiną naudą užtikrins šios BIM sistemos naudojimo galimybės:
Galimybė visus pastato duomenis turėti vienoje vietoje;
Galimybė visiems projekto rangovams ir dalyviams matyti, kas vyksta realiuoju laiku – stebėti realųjį pastato gyvenimą;
Galimybė prognozuoti pastato būklę ateičiai, tinkamai parinkti statybines medžiagas, siekiant maksimalaus naudingumo;
Galimybė naudotis tam tikromis projekto vystymo programomis ir jų bibliotekomis;
Galimybė optimaliai išnaudoti laiką, tikslingai skirstytis darbus ir efektyviai investuoti.
Naujoves ir BIM integraciją siūlo „Jung“
Lietuviams nekilnojamojo turto vystytojams, projektuotojams, architektams pasitarnauti gali Jung integracija į BIM sistemą. Įmonė „Jung“ suteikia galimybes naudotis bibliotekomis tokios programinės įrangos, kaip REVIT ar ArchiCAD.
Auto Desk Revit – tai 3D projektavimui skirta programinė įranga, kurią naudoja projektuotojai, landšafto dizaineriai, inžinieriai, architektai. Ji turi plačias 3D ir 2D projektavimo galimybes. BIM sistemos integracija ir „Jung“ suteikia galimybę pasinaudoti specialiai šiai programinei įrangai skirta biblioteka: formų, paviršių, reljefų, tam tikrų statinių šablonų. Tam tikri projektavimo paruoštukai padės palengvinti darbą ir iš karto pradėti ne nuo nulio, o jau nuo sukurtų elementų.
ARCHICHAD – puikiai architektams pažįstama, plačiai jų naudojama projektavimo priemonė, dirbanti sąsajoje su BIM sistema. Ši programinė įranga leidžia sukurti patvarias inžinerines konstrukcijas, apskaičiuoti svarbius statinio duomenis. „Jung“ suteikiama ARCHICAD biblioteka suteiks naujam projektui reikalingų paruoštukų ir duomenų.
Jei dar nežinojote, Lietuvoje populiarėja nauja paslauga – GoPro nuoma. Paprasto fotoaparato nuoma nėra jokia naujiena, tačiau veiksmo kameros nuoma – jau kažkas originalaus. Ši paslauga atsirado gana neseniai. Ji skirta labai siauram žmonių ratui – tiems, kas naudojasi veiksmo kameromis. Bet šis ratas gali smarkiai išsiplėsti ir dėl Go Pro kamerų nuomos kainos. Dabar GoPro Hero 6 kamera nuomojama už 4 eurus parai.
Bet grįžkime prie straipsnio temos: privalumai ir trūkumai.
GoPro nuomos privalumai
Privalumų yra tikrai nemažai. Vienas jų yra kaina. 4 eurai parai – tikrai nedidelis mokestis. Palyginimui galima paminėti profesionalaus sisteminio fotoaparato Canon nuomą – 40 eurų parai. Ir tai neskaitant objektyvų ir priedų.
Gopronuoma.eu tinklalapyje skelbiama, kad GoPro nuomojama kartu su visais reikalingais priedais. Tai įtraukta į kainą. Tereikia tik juos pasirinkti. Tai dar vienas svarbus privalumas, nes originalūs priedai kainuoja tikrai nemažai.
Beje apie kainas. Jei laikytume GoPro kamerą investicija, tai ji būtų gana didelė. Su dauguma populiarių priedų toks komplektas kainuoja apie 600-700 eurų. Jei veiksmo kamera reikalinga tik 15-20 dienų per metus, investuoti tokios sumos į nenaudojamą kamerą tikrai neverta.
Dar vienas labai rimtas privalumas – galimybė pasirinkti modelius. Populiariausi yra Hero 5 ir Hero 6 modeliai.
Grįžkime prie kainų skaičiavimo. Jei per metus GoPro kamera reikalinga 20 dienų (14 dienų atostogoms užsienyje + savaitė aktyvaus laisvalaikio Lietuvoje: medžių lipynių parkai, Lietuvos pajūris su savo olandiškais atrakcionais, pasivažinėjimai dviračiu, kitos ekstremalios pramogos lauke), jai išleisite kiek daugiau nei 80 eurų. Reiktų turėti omenyje, kad Woodman Labs kompanija, kurianti ir gaminanti šias veiksmo kameras naujus modelius leidžia vidutiniškai kas 2 metai. Reiškia po dviejų metų bus išleistas geresnis ir naujesnis modelis. Jei naujausias modelis kainuoja 400 eurų, o po 2 metų išeis geresnis modelis už 600 eurų, pirkti tikrai neapsimoka. Go Pro nuoma – idealus variantas pradedantiesiems veiksmo kamerų naudotojams.
Beje, pamiršome dar vieną privalumą: GoPro yra geriausia pasaulyje veiksmo kamera. Konkurentai atsilieka dar keletu metų, tad artimiausiu metu „karalienės“ karūnai niekas negresia.
GoPro nuomos trūkumai
Na, štai, prieikime ir prie trūkumų, kuriuos taip pat reiktų apsvarstyti.
Vienas iš trūkumų yra tas, kad nuomotis reikia mažiausiai 3 dienoms. Negalima kameros išsinuomoti tik šeštadieniui, teks nuomotis visam savaitgaliui.
GoPro kamera – ne automobilis ir KASKO jos neapdrausi. Dėl to imamas gana didelis užstatas, kuris nebus grąžinamas, jei kamera bus prarasta arba sugadinta. Bet čia bet kurio daikto nuomos rizika.
Vis dėlto, tai ne jūsų nuosavybė. Ją kažkas naudojo prieš jus ir naudos po jūsų.
Tai ar verta nuomotis GoPro? Atsakymas vienareikšmis – tikrai verta.
Verslo sistemų parodoje „Integrated Systems Europe“ (ISE 2018), „LG Electronics“ (LG), OLED produktų gamybos lyderis, pristatys optimalius sprendimus pritaikomus įvairioms verslo sritims, pavyzdžiui, mažmeninei prekybai, viešosioms erdvėms ar biurams. Futuristiniai universalūs ekranai – skaidrūs OLED, berėmės OLED konstrukcijos ir OLED vaizdo sienos bei kiti inovatyvūs nauji produktai prikaustys „ISE 2018“ parodos lankytojų dėmesį.
LG stende „ISE 2018“ parodoje lankytojai galės apžiūrėti 55 colių pažangių technologijų ekraną, kurį rinkoje iš kitų labiausiai išskiria tai, kad jis yra permatomas. Ši unikali technologija yra ypač funkcionali mažmeninėje prekyboje arba galerijose, kur produktai gali būti pristatomi už ekrano arba specialiųjų efektų pagalba, rodomų skaidriuose OLED ekranuose.
Parodoje taip pat bus pristatyti ir demonstruojami LG berėmiai OLED ekranai – 60 įgaubtų ir išgaubtų ekranų demonstruos įspūdingus Kanjono vaizdus. Šie išlenkti ir lankstūs skaitmeniniai ekranai idealiai tinka kuomet reikia perteikti kintančias formas ir aukštą vaizdo kokybę. Ekranai gali būti pritaikomi bet kuriai komercinei erdvei, kai reikia didelės apimties vaizdo instaliacijų ir informacinių ekranų.
Kitas LG stende pristatomas gaminys – 0,6 mm storio „Even Bezel“ vaizdo siena, kuri užtikrins itin aukštą vaizdo kokybę ir aštrų vaizdą. Šis ekranas idealiai tiks aukštos kokybės produktų pristatymui mados ar grožio srityje – ekranuose itin ryškiai ir aiškiai atvaizduojamos spalvos ir smulkiausios detalės. LG taip pat pristatys 1500 nitų ryškumo vaizdo sieną, kuri labai šviesioms ir ryškioms erdvėms.
LG universalūs vaizdo sprendimai yra lengvai pritaikomi bet kuriai verslo aplinkai, o bendrovė išplėtė technologijos galimybes ir ekranus pritaikė transporto srityje – oro uostuose naudojami informaciniai ekranai, kuriuose esantis vaizdas matomas iš skirtingų žiūrėjimo kampų, o dėl išskirtinės technologijos, vaizdas neatsispindi.
LG taip pat pristatys 65 colių UHD vaizdo konferencijų sistemą, kuri buvo sukurta bendradarbiaujant su „Cisco“. Taip pat ekranus, kurie sujungiami tarpusavyje ir itin tinka ilgiems tekstams arba grupiniam darbui, nes informacija pateikiama visuose ekranuose.
„Mūsų pagrindinis prioritetas yra galimybė verslui pasiūlyti efektyvius sprendimus, kurie būtų pritaikomi plačiajai auditorijai – mažmeninės prekybos, medicinos, švietimo ar transporto sektoriuje“, – sako Koo Kwang-mo, „LG Electronics B2B Company“ Informacinių ekranų skyriaus vadovas.
„LG Electronics“ (LG) „Sound Bar“ garso sistema „SJ8“ yra tik 38 mm storio bei suderinama su LG televizoriais, o nuo šiol tampa prieinama ir Lietuvoje. „SJ8“ palaiko populiariausius garso kokybės formatus ir suteikia galimybę žiūrėti mėgstamiausius filmus įspūdingu garsu, vaizdas ir garsas prilygsta tam, kokį matome kino teatre. „Auto Sound Engine“ (Automatinis garso variklis) optimizuoja garso lygį, o įdiegta „Google Chromecast“ funkcija palaiko itin didelį kiekį muzikos ir kitokio turinio srautą.
„SJ8“ yra 4.1 kanalo „Sound Bar“ garso sistema su 300W išeigos galia, kuri groja kokybiškus (iki 24 bitų, 96 KHz) garso failus WAV, FLAC ir ALAC formatais. LG „Auto Sound Engine“ palaiko optimalų garsą bet kokiame triukšmo lygyje ir visuomet užtikrina tikslius dažnius. Taip suteikiamas atitinkamas garso balansas, nepaisant aplinkos garsumo lygio. Prisitaikanti garso kontrolės technologija analizuoja turinį realiu laiku – aptikus, kad yra klausomasi dialogo, funkcija automatiškai prisitaiko ir suteikia ypatingai aiškaus ir „švaraus“ dialogo garsus. Kai technologija pajaučia veiksmą, pakeliami žemieji dažniai stipresniems pojūčiams sukelti.
„SJ8“ garso sistema yra suprojektuota taip, kad atitiktų su LG televizorių komplektais. „Sound Bar“ savo elegancija ir paprastumu puikiai dera su LG televizoriais. Plonas „SJ8 Sound Bar“ įrenginys neužgožia vaizdo ar garso kontrolės. LG „Sound Bar“ gali vienu metu groti muziką ir palaikyti paslaugų veikimą jūsų telefone be jokių limitų. Bevielio interneto funkcija suteikia prieigą prie aukščiausios garso kokybės per Bluetooth ryšį ir užtikrina maksimalų suderinamumą.
Įdiegta „Google Chromecast“ garso operacinė sistema aprūpina vartotoją paprastu, pastangų nereikalaujančiu prisijungimu prie begalės muzikinio turinio ir radijo stočių. Mobilusis telefonas gali būti naudojamas kaip paieškos pultelis, muzikos turiniui ir garsui valdyti.
Norintiems greitai ir nenuostolingai aptarnauti klientus prekyvietėse, neišsisuks be svarstyklių. Tiksliau pasakius, prekybos verslas neįsivaizduojamas net be svarstyklių! Dabar populiarumo viršūnėje – elektroninės svarstyklės. Kokybiškos bei tikslios svarstyklės garantuos greitą produktų svėrimą ir visai nesvarbu ar tai darysite mažoje parduotuvėje, kioske, ar didžiuliame ir erdviame sandėlyje.
Kuo ypatingos elektroninės svarstyklės?
Elektroninės svarstyklės itin populiarėja, vis labiau išstumdamos mechanines svarstykles. Tai lėmė keletas naujųjų svarstyklių funkcinių savybių. Elektroninių svarstyklių nereikia reguliuoti rankiniu būdu ir vis atsukti rodyklę ties nuliu, kaip kad reikia nuolat reguliuoti mechanines svarstykles.
Esminis požymis – elektroninės prekybinės svarstyklės turi ne tik įprastą svėrimo, bet ir kainos skaičiavimo funkciją. Būtent todėl jas renkasi parduotuvių bei prekybos centrų savininkai. Negana to, šiuolaikinės svarstyklės tapo itin universaliais ir kompaktiškais įrenginiais, kurie ne tik tiksliai sveria ir apskaičiuoja kainas, bet ir kuo puikiausiai galima suderinti su kompiuterizuota kasos sistema.
Pastarųjų kelerių metų tendencija – svarstyklės virsta kompiuteriais, tikriausiai jau ir teko prekybos centruose matyti kompiuterines svarstykles. Puikus to pavyzdys – savitarnos kasos su integruotomis kompiuterinėmis svarstyklėmis. Pats klientas gali ne tik nusiskenuoti prekes, bet ir pasverti produktus. Tokios svarstykles itin patrauklios, kadangi čia galima matyti nuotraukomis pateikiamą vaizdinę medžiagą ir gali būti įdiegtos garsinės instrukcijos su nurodymais, ką toliau daryti. Tad pirkėjas ekrane mato vaizdingą meniu su nuotraukomis ir tekstu. Belieka išsirinkti reikiamą prekę ir jos kodą, pasverti ir susimokėti. Tokiu būdu sutaupomi kliento laiko resursai – nereikia laukti ilgose eilėse. Patogu, greita ir paprasta – būtent tai, ko reikia šiuolaikiniam klientui.
Svarstyklių rūšys
Jei žinote kokių svarstyklių norite, vadinasi nebus sunku išsirinkti, tačiau jei dar neapsisprendėte, reikia atidžiai apsvarstyti kur jos bus naudojamos (lauke ar uždaroje patalpoje), koks bus produktų svėrimo intensyvumas, kiek reikės energijos (ar norite svarstyklių su baterijomis, ar be). Štai keletas patarimų, padėsiančių apsispręsti, kokios svarstyklės jums reikalingos.
Kasdieniam naudojimui puikiai tiks į prekystalį montuojamos elektroninės svarstyklės, o tvirta svarstyklių konstrukcija apsaugos nuo perkrovos, skysčių ar purvo. Tad svarstyklės nereikės ypatingos priežiūros.
Dalis gyventojų mėgsta vasaros metu pardavinėti gamtos gėrybes: uogas, vaisius, grybus ir t. t. Dažniausiai prekyba vyksta įvairiose vietose (kioskeliuose, lauko terasose, turguje), kuriose nėra elektros tiekimo. Taigi tokiu atveju verta įsigyti nedideles, tačiau patvarias bei mobilias svarstykles su pakraunamomis baterijomis. Tokiomis svarstyklėmis galima naudotis net iki 120 val.
Daugiausiai svarstyklių būtų galima rasti didžiuosiuose prekybos centruose bei maisto gamybos cechuose. Kadangi čia vyrauja didesni produktų svėrimo tempai, reikalingos ir patvaresnės, itin kokybiškos svarstyklės. Tokiu atveju galima įsigyti svarstykles, kurios ne tik sveria, bet ir iš karto gali atspausdinti etiketes bei brūkšninius kodus. Juk jūsų įmonei tik į naudą atspausdinta etiketė su jūsų įmonės firmine spauda – kitą kartą klientas, įsiminęs jūsų prekės ženklą, sugrįš būtent pas jus.
Aptarus elektroninių svarstyklių ypatybes bei gausų svarstyklių asortimentą, galima tik teigti, kad kuo toliau, tuo labiau svarstyklės taikosi prie klientų poreikių. Tobulėja technologijos, programavimo sistemos, kurios leidžia klientams džiaugtis naujienomis ir svarstyklių asortimente. Taip pat mažėja ir svarstyklių dydis – jos tampa mažesnėmis, tačiau vis tiek patvariomis bei mobiliomis svarstyklėmis. Vadinasi, elektroninės svarstyklės yra inovatyvus pasirinkimas naujai užgimusiems, besiplečiančiam ir seniai gyvuojančiam jūsų pardavimų verslui. Jei rinksitės tinkamai, tai naujos ir modernios svarstyklės dirbs ne tik jums, bet ir už jus!