Pasiklausymo, stebėjimo ir sekimo technologijos 2020 m.

Pasiklausymo, stebėjimo ir sekimo technologijos 2020 m.

Per pastaruosius kelerius metus šnipinėjimo įrangos rinka sulaukė didžiulių ir labai reikšmingų inovacijų. Dabar pasiklausymo, stebėjimo ir sekimo technologijos tapo mažesnės, o pasikeitusios aplinkybės pasauliniu mastu nulemia ir dar funkcionalesnių bei lengviau pritaikomų technologijų atsiradimą. Šie metai taip pat nėra išimtis. Todėl pateikiame jums keletą pasiklausymo, stebėjimo ir sekimų technologijų pokyčių 2020 m.

Mažesni pasiklausymo ir sekimo prietaisai

Pastaruoju metu galėjome stebėti, kaip pasiklausymo ir sekimo technologiniai prietaisai tapo vis mažesni ir vis mažiau pastebimi vartotojo akiai. O visų svarbiausia, kad mažėjant tokiems technologiniams įrenginiams, jų galia ir galimybės lygiagrečiai auga. Tai reikšmingai pakeitė žvalgybos taikomus metodus ir gerokai palengvino jų kasdienybę, kadangi dabartiniai technologiniai prietaisai tapo beveik nepastebimi. Dabar GPS sekimo prietaisas, pasiklausymo blakė ir kita pasiklausymo įranga gali būti neįtikėtinai maža, o tai reiškia, kad ir labai lengvai paslepiama.

Mažesnės stebėjimo kameros

Stebėjimo kamerų dydis taip pat yra vienas ir didžiulių pokyčių šioje srityje. Ima atrodyti, kad neilgai trukus mini stebėjimo kameros galės būti paslėptos tokiuose mikroskopiniuose objektuose, apie kokius mes sunkiai bepagalvotume. Dar visai neseniai stebėjimo kameros, kurios būdavo naudojamos visame pasaulyje, būdavo pakankamai didelių gabaritų ir jas reikėdavo slėpti didesniuose prietaisuose, norint pasiekti pilną HD raišką. Tuo tarpu dabar pilna HD raiška gali būti išgaunama kamerose, kurios yra monetos dydžio. Tokie technologiniai pokyčiai reikšmingai pakeitė vartotojų ir mus supančios aplinkos stebėjimo sritį.

Šiomis dienomis mažas stebėjimo kameras galima paslėpti bene bet kuriame buitiniame prietaise. Jos yra gerokai plonesnės, lengvesnės ir mažesnės. Pavyzdžiui, rinkoje galima rasti mini kameras, kurios yra integruotos į nedidelį žadintuvą, mašinos raktelius, akinius, USB raktą, laikrodį ar netgi tušinuką. Dar visai neseniai tai buvo tiesiog neįsivaizduojama.

Padidinta talpa

Prieš kurį laiką rinkoje buvo galima įsigyti tik tokias stebėjimo kameras, kurios galėdavo pasiūlyti tik labai ribotą talpą, pakakdavusią vos vienam ar keliems vaizdo įrašams. Tačiau šiandien sekimui ir stebėjimui skirtuose prietaisuose būna įmontuotos nedidelės microSD kortelės, kurios gali pasižymėti didžiule talpa. Atrodytų dar visai neseniai microSD kortelės būdavo vos 4 GB talpos, o dabar jos gali pasiūlyti net 1 TB talpą! Tai yra neįtikėtinai didelis ir reikšmingas žingsnis į priekį.

Išmanieji telefonai

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai labai reikšmingai prisidėjo (ir neabejotinai toliau prisidės) prie šnipinėjimui skirtų technologijų tobulėjimo ir jų plėtros. Kadangi išmanieji telefonai siūlo vis didesnę talpą, galingesnes kameras, didesnę raišką ir galingesnę bateriją – stebėjimo, sekimo ir pasiklausymo technologinės įrangos rinka taip pat nepraleidžia progos visu tuo pasinaudoti.

Iki šiol yra sukurta daugybė šnipinėjimui skirtų mobiliųjų programėlių, kurios pasinaudoja vidinėmis išmaniųjų telefonų dalimis ir nuolatos renka vartotojų asmeninę informaciją. Šiandien aplaidžiai atsisiųsta mobilioji programėlė gali reikšmingai paveikti vartotojo privatumą ir nulemti asmeninių duomenų praradimą. Dažnai vartotojai nė nesupranta, kad jų išmaniuosiuose telefonuose yra juos kiekvieną akimirką šnipinėjančios mobiliosios programėlės, kurios stebi ir fiksuoja kiekvieną jų judesį, visus surinktus duomenis persiunčiant tokių mobiliųjų programėlių kūrėjams, įprastai turintiems piktavališkų tikslų.

Išmanusis telefonas gali pasakyti apie vartotojo būvimo vietą, apie jo elgseną ir netgi gyvenimo būdą. Išmaniajame telefone dažnai yra bene visas vartotojų gyvenimas – jų asmeninės nuotraukos, vaizdo medžiaga, asmeniniai ir konfidencialūs susirašinėjimai, slaptažodžiai ir kiti asmens duomenys. Todėl šiandien išmanieji telefonai tampa ypatingai pažeidžiami ir gali būti stebimi bei sekami vartotojams apie tai visiškai nieko nenutuokiant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *