Kokybiški vyriški laikrodžiai – ne kiekvieno kišenei?

Kokybiški vyriški laikrodžiai – ne kiekvieno kišenei?

išmanus laikrodis

Tai, kas kokybiška, ne visada įperkama. Arba įperkama, bet sunkiai. Visgi būna ir taip: kokybiška bei įperkama. Pastarasis variantas džiugina abi puses – ir pirkėją, ir pardavėją. Kodėl? Todėl, kad parduodama ir nuperkama daugiau. Tai tarsi darnus pasiūlos ir paklausos šokis. O kaipgi kokybiški vyriški laikrodžiai? Ar jie įperkami, ar skirti tik išrinktiesiems?

Stilių ir funkcijų skirtumai

Pradėti tikriausiai reikėtų nuo stilių ir funkcijų skirtumų. Būtent čia randame raktą, leidžiantį suprasti, ar kokybiški vyriški laikrodžiai yra įperkami, ar visgi nelabai.

Bene radikaliausias pavyzdys – išmanusis laikrodis. Jis turi daugiau funkcijų nei įprastas klasikinis aksesuaras. Tačiau kyla klausimas, ar tai lygintini „žanrai“, ar išmaniuosius daiktus vertėtų palikti kitoje kategorijoje. Bet netgi palikus vadinamuosius smartwatch nuošalyje, kainų skirtumai niekur nedingsta. Vienas klasikinis laikrodis kainuoja šimtą eurų, o kitas – dešimt tūkstančių.

Vienas iš veiksnių, turinčių įtakos produktų kainoms, yra papildomos funkcijos. Laikrodis su chronografu veikiausiai bus brangesnis už tokį, kuris rodo laiką ir neturi papildomų funkcijų. Kitas pavyzdys – atsparumas vandeniui. Kokybiški vyriški laikrodžiai, su kuriais galima plaukioti ar netgi nardyti, bus brangesni už mažiau atsparius produktus.

Galima teigti, kad esama ir šiokio tokio paradokso. Štai minimalistinis dizainas, net ne visos valandų padalos yra, o tik kelios pagrindinės. Ir toks gaminys itin brangus. O priežasčių gali būti visokių. Gal tai ypač plonas laikrodis? Juk sukurti ploną korpusą – ne juokas. Centimetro storis atrodo normalus, su tokiu laikrodžiu patogu, jie turbūt neklius už marškinių rankovės. O ką pasakytumėte apie perpus plonesnį laikrodį? Tai ne tik patogumas, ne tik lengvumas, bet ir išskirtinė elegancija.

Laikrodžių pasaulis įdomus, žavintis. Ką tik kalbėjome apie ploną korpusą. Tačiau kai kurie gamintojai kuria masyvius aksesuarus. Abiejose „stovyklose“ yra pirkėjų. Tai reiškia, kad vieniems žmonėms norisi vienokių dizaino sprendimų, kitiems – kitokių. Taip laikrodžiai pritraukia dar daugiau dėmesio, yra dar labiau aprašomi, jais domisi ir lietuviai, ir kitų šalių piliečiai.

Svarbu, kad norint pavyksta įsigyti prekę, kurios dizainas patinka, ir nepermokėti. Gera žinia ir tiems, kurie pasiruošę išleisti tūkstančius. Kad ir kokia tai kainos kategorija, kad ir koks stilius, bet kuriuo atveju yra iš ko rinktis. Tad kokybiški vyriškis laikrodžiai – ir kiekvieno, ir ne kiekvieno kišenei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *