Mąstome žaliai: elektros energijos taupymas buityje

Mąstome žaliai: elektros energijos taupymas buityje

Elektrum.ltVisa pasaulio ekonomika yra „pastatyta ant elektros energijos“. Jei vieną dieną elektra dingtų, tektų grįžti į akmens amžių, o šiuolaikiniai visuomenei tai būtų tarsi mirties nuosprendis, juk šiandien verslas, ūkiai ar gamyklos negali funkcionuoti be elektros, jos reikia ir buityje, ir darbe. Visgi, žmonija labai dažnai neįvertina to, ką turi ir elektros energiją laiko savaime suprantamu bei įprastu dalyku.

Elektros energijos gamyba ir jos panaudojimas sudaro maždaug du trečdalius viso anglies dvideginio, patenkančio į atmosferą. Didžioji dalis elektros energijos yra gaminama iš iškastinio kuro, pavyzdžiui, naftos, dujų, anglų, o juk šios žaliavos nėra amžinos ir anksčiau ar vėliau jos išseks. Tuo tarpu, atsinaujinanti energetika pasaulyje dar tik populiarėja ir negeneruoja tiek elektros energijos, kad jos pakaktų visiems.  Tad kiekvienas, kuris nori, kad ateinančios kartos galėtų gyventi draugiškoje aplinkoje, suvokia, kad elektros energijos taupymas yra būtina sąlyga, norint išsaugoti gamtą ir jos išteklius.

Kiekvienas gali imtis atitinkamų veiksmų, kad sumažintų sueikvojamos elektros energijos sąnaudas. Tiesa, kartais atrodo, kad elektros energijos taupymas yra susijęs su kai kurių patogumų atsisakymų, tačiau tai ne tiesa Elektrum.lt pateikia keletą būdų, kaip sumažinti elektros sąnaudas, nenuskriaudžiant savęs:

  • Nėra amžinai tarnaujančios buitinės technikos, anksčiau ar vėliau ateina laikas ją pakeisti kita. Tokiu atveju, vertėtų investuoti į kuo aukštesnės energetinės klasės prietaisus (A+, A++, A+++), nes jie akivaizdžiai sunaudoja mažiau elektros energijos. Tad šiandien sumokėjus daugiau, ateityje bus galima sutaupyti.
  • Patalpoje, kurioje nieko nėra, nereiktų laikyti įjungtos šviesos. Mitas, kad šviesos įjungimas ir išjungimas kainuoja daugiau nei pastovus elektros lemputės deginimas. Be to, visada elektros lemputes galima pakeisti į taupiąsias, tyrimai parodė, kad jos sutaupo maždaug 20 proc. elektros energijos.
  • Jei šaldytuvas neturi bešerkšnės šaldymo sistemos, jį būtina reguliariai atšildyti, nes stipriai užšalęs šaldytuvas yra tikras elektros energijos smaližius.
  • Namų apšiltinimas. Ketvirtadalis namų šilumos iškeliauja (tiesiogine ta žodžio prasme) pro neapšiltintą stogą ir sienas.
  • Nenaudojami elektros prietaisai, įkišti į elektros lizdus, taip pat eikvoja elektros energiją, todėl pakrovus telefoną ar nešiojamą kompiuterį pakrovėją geriau ištraukti.

Elektros energijos taupymas – protingas ir ekonomiškas pasirinkimas, už kurį jums padėkos ir gamta, ir piniginė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *