Tinkamo televizoriaus paieška dažnam sukelia tikrą galvos skausmą. Skirtingi dydžiai, dizainas, technologinės galimybės, modeliai ir gamintojai. Pasirinkimas milžiniškas, tačiau, kaip rasti tą vienintelį, tinkantį Jums ir Jūsų namams?
Pirmas žingsnis: išsirinkite ekrano dydį
Televizoriaus ekrano dydis yra itin svarbus kriterijus, todėl paieška turėtų prasidėti būtent nuo to. Svarbu atkreipti dėmesį, kad gamintojai coliais nurodo būtent ekrano, o ne korpuso dydį, todėl ir rinktis reikėtų pagal ekrano išmatavimus. Pagrindinė taisyklė, kurios laikantis reikėtų rinktis televizoriaus ekraną – atstumas nuo vietos, kur sėdėsite Jūs, iki vietos, kur bus televizorius. Svarbu atsižvelgti į tai, kad net ir didesnės įstrižainės plokšti televizoriai užima mažiau vietos, taigi Jūsų naujasis televizorius gali stovėti toliau nuo žiūrėjimo vietos, o vaizdas išliks toks pats ryškus ir geras. Palyginus su senais televizorių modeliais, naujieji modernūs UHD televizoriai rodys puikiai nepriklausomai nuo to, toliau Jūsų ar arčiau jie bus pastatyti. Renkantis UHD televizorių yra rekomenduojama, kad atstumas tarp jo ir žiūrėjimo vietos būtų nuo trijų iki keturių kartų ilgesnis už televizoriaus įstrižainę. Idealus atstumas gali būti apskaičiuojamas dauginant sėdimą atstumą (coliais) iš 0,535. Pagal gautą atstumą reikėtų ieškoti artimiausios tinkamos įstrižainės. Pavyzdžiui, sėdite 2 metrus (80 colių) nuo televizoriaus, taigi idealus televizorius Jums būtų 42 colių (80 x 0,535 = 42). Taip pat yra bendrinės taisyklės, kurios skirtos standartinėms patalpoms:
- Mažiems kambariams ar virtuvėms reikėtų rinktis 29 colių ir mažesnius televizorius
- Miegamiesiems kambariams – nuo 32 iki 42 colių
- Gyvenamiesiems kambariams – rekomenduojamas televizoriaus dydis ne mažesnis kaip 42 coliai. Nuo 55 colių ir daugiau televizorius yra laikomas tinkamu prezentacijoms didelėse erdvėse ar net kino filmams.
Antras žingsnis: išsirinkite ekrano tipą
Išsirinkus ekrano dydį kitas žingsnis yra nuspręsti, kokio tipo ekrano norite. Nuo jo priklauso ir televizoriaus kaina. Rinktis tikrai yra iš ko, šiandien rinkoje siūloma rinktis iš LCD, LED, padidintos kokybės LED, OLED ar plazminių televizoriaus ekrano tipų.
Rinkoje vis dar galima rasti plazminių televizorių, tačiau jie jau yra technologinė praeitis. 2015 metais dauguma gamintojų nutraukė šios rūšies televizorių gaminimą ir tiekimą, taigi jeigu dar svarstote ar pirkti plazminį televizorių, turėtumėte žinoti, kad jų era jau baigėsi. Plazminiai televizoriai buvo vertinami už gerą spalvų kokybę, platų matymo kampą bei aukštos kokybės raišką. Iš kitos pusės šie televizoriai negebėjo tikroviškai atkurti spalvų, perteikti juodos spalvos, nes buvo pakankamai tamsūs.
Tikriausiai pats populiariausias televizorius rinkoje – LED tipo. Sau tinkamą gali rasti kiekvienas, tiek pagal skonį, tiek pagal galimą skirti biudžetą. Jie lyginami su plazminiais televizoriais, tačiau yra gerokai šviesesni, mažiau atspindžių, suvartoja mažiau elektros energijos ir yra lengvesni. Tačiau LED televizoriai turi gan žemą kontrastingumą, prastesnį matymo kampą, negali pasigirti gilia juoda spalva.
Padidintos kokybės LED televizorius (skystųjų kristalų ekranas) – tai yra patobulintas LCD televizorius. Geresnis vaizdas ir spalvų kokybė, aukštesnės kokybės raiška lyginant su LED televizoriumi. Yra gaminami du tipai: „Ips Quantum Display“ ir „Quantum Dot“. Trumpai tariant – šie televizoriai yra geriausi iš LED tipų, tačiau jie yra ir gerokai brangesni už tradicinį LED ekrano tipą.
OLED tipo televizoriai – organinių šviesos diodų televizorius yra visiškai kitoks ir absoliuti technologijų naujovė. Šie televizoriai yra itin ploni, dailesni vizualiai ir namuose tampa ne tik daiktu, bet ir interjero detale. Organiniai šviesos diodai patys spinduliuoja šviesą. Jiems, kitaip nei LCD televizoriams, nereikia papildomo šviesos šaltinio, kuris gerokai pastorina korpusą. Išskirtinė OLED televizorių inovacija – savaime užsidegantys pikseliai. Tokiu būdu yra tobulai atvaizduojama juoda spalva, o kitos tampa itin ryškios ir realistiškos. OLED televizoriai išsiskiria vaizdo ir garso kokybe, o žiūrint mėgstamus filmus galima pasijusti lyg kino teatro salėje. Tai yra meno ir inovacijų derinys, kuris puikiausiai atlieps jūsų poreikius.
Trečias žingsnis: išsirinkite rezoliuciją
HD technologiją palaikančiuose televizoriuose raiška yra 1366 x 768 pikselių. Tuo tarpu „Full HD“ televizoriai turi dar aukštesnę rezoliuciją – 1920 x 1080 pikselių. Šiandieninių technologijų amžiuje, kai viskas labai sparčiai keičiasi, rekomenduojama, kad žemiausia rezoliucija būtų „Full HD“.
„Ultra HD“ (UHD) televizorių rezoliucija yra keturis kartus aukštesnė už „Full HD“ ir yra 3840 x 2160 pikseliai. Tai reiškia dar tikslesnį ir aiškesnį vaizdą. 4K raiška pasižymi turinio, tokio kaip „Youtube“ ar „Netflix“ transliavimo galimybėmis UHD raiška išmaniuosiuose įrenginiuose.
Kiti svarbūs dalykai
Nepriklausomai nuo ekrano dydžio, jeigu yra galimybė, rekomenduojama rinktis IPS technologiją palaikantį televizorių. Kokia iš to nauda? Televizorių galės stebėti gausus būrys žmonių ir iš visų kampų vaizdas bus lygiai toks pats kokybiškas, aiškus ir ryškus.
Kita itin pasitarnaujanti funkcija – „Smart TV“. Tai išmanioji televizija, su kuria galėsite itin patogiai valdyti savo televizorių, prijungti jį prie planšetinio kompiuterio ar išmanaus telefono, pasižiūrėti, ką rodo kitos programos, neišjungiant tuo metu žiūrimos, susikurti savo mėgstamiausių kanalų įrankių juostą ir kitos technologijos, kurios televizorių pavers išmaniu įrenginiu.
Parašykite komentarą